Indaplovės taupo ne tik laiką Pereiti į pagrindinį turinį

Indaplovės taupo ne tik laiką

2012-03-21 18:47
Indaplovės   taupo   ne   tik   laiką
Indaplovės taupo ne tik laiką / Shutterstock nuotr.

Nors daugelis pripažintų, kad šis buities prietaisas namų ūkyje – ne pirmo būtinumo, tačiau kodėl gi nepasinaudojus galimybe atsikratyti monotoniško ir nuobodaus darbo? Juk laikas pernelyg brangus, kad nemenką jo dalį iššvaistytume tiesiog plaudami indus. Skaičiuojama, kad įdarbinus indaplovę per metus galima sutaupyti net dvi savaites papildomo laiko.

Protingos programos

Renkantis indaplovę, specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį ne tik į jos naudojimo intensyvumą.

Kai virtuvėje ankštoka, pravers kompaktiška – 6 komplektų – laisvai pastatoma ar įmontuojama indaplovė. Pastebėta, jog tokius 45 cm pločio prietaisus mielai renkasi nedidelės 2–3 asmenų šeimos.

60 cm pločio indaplovėms teks skirti daugiau erdvės, tačiau į jas telpa net iki 15 komplektų indų.

Šiuolaikinėse indaplovėse įdiegtos programos leidžia reguliuoti tiek plovimo intensyvumą, tiek trukmę, tiek vandens ar elektros sąnaudas.

Štai automatinė įvairiapusė programa „atpažįsta“ sudėtų plaunamų indų kiekį, taip pat jų nešvarumo laipsnį ir atitinkamai pritaiko plovimo eigą.

Ekoprograma suteikia galimybę maksimaliai sumažinti vandens ir energijos sąnaudas, intensyvioji – išplauti labai nešvarius, pridžiūvusius puodus ar keptuves. Tarp pagrindinių – ir stiklo, greitojo plovimo programos.

Plauna beveik viską

Indaplovėje galime švarinti beveik visus indus. Yra ir prietaisų, turinčių specialią programą plastikui plauti.

Tačiau indaplovėmis nerekomenduojama plauti medinių, kaulinių, aliumininių, žalvarinių bei sidabrinių indų. Kai kurie gamintojai įspėja, kad krištolo taures taip pat derėtų plauti tik rankomis.

Sidabrinius indus specialistai rekomenduoja sudėti taip, kad jie nesiliestų su kitais metaliniais daiktais. Antraip sidabras pajuoduos.

Mediniai indai, išplauti indaplovėje, ne tik praranda estetinį vaizdą, bet ir tampa šiurkštūs.

Ar į prietaisą galima dėti indus su maisto likučiais? Specialistų teigimu, kruopščiai pašalinus maisto likučius, galima rinktis ekonomiško plovimo programą – tokiu atveju pavyks sutaupyti apie 20 proc. indų plovimo priemonių, vandens bei elektros energijos.

Kad indaplovė kuo ilgiau tarnautų, kaip ir kiekvieną mechanizmą, svarbu ją tinkamai prižiūrėti.

Viena profilaktinių priemonių – riebalų šalinimas – neleidžia jiems kauptis apatinio purkštuko skylutėse, dėl ko nedidėja vandens sąnaudos bei nesuprastėja indų plovimo kokybė. Taip pat indaplovėje būtina periodiškai pašalinti kalkes.

Šioms procedūroms skirtos specialios priemonės.

Kad veiktų dar geriau

Tobulindami buitinę techniką, gamintojai ypatingą dėmesį skiria technologijoms, kurios leistų dar labiau sumažinti elektros ir vandens sąnaudas. Rinkoje atsirado indaplovių, kurios naudoja vos 6 litrus vandens. Tokių modelių galima rasti tiek stacionarių, tiek įmontuojamų indaplovių asortimente.

Siekiant padidinti indaplovių talpą, kad vienu metu prietaisas galėtų išplauti kuo daugiau indų, atsirado galimybė reguliuoti viršutinį krepšį. Tad vieno plovimo metu galima sudėti puodus, skardas, keptuves ir panašius didesnių gabaritų rakandus.

Tarp pastarųjų metų technologinių patobulinimų – indaplovės su trečiuoju stalčiumi. Stalo įrankiai išdėstomi taip, kad jiems nėra galimybės susiglausti, o tai garantuoja puikų plovimo rezultatą. Be to, šiuos stalčius galima tiesiog išimti ir dėti į spintelės stalčių kaip stalo įrankių laikiklį.

Kai kuriose indaplovėse įdiegtas inverterinis variklis prietaisui leidžia veikti tyliau, jis ilgiau tarnauja ir suvartoja mažiau elektros energijos.

Druskos papildymo talpyklėlę įmontavus durelėse, greta plovimo priemonių skyriaus, tapo ją lengviau papildyti.

Komentaras

Tadas Jankauskas

Bendrovės „Avitelos prekyba“ generalinis direktorius

– Neretai akcentuojama, jog naudoti indaplovę gerokai ekonomiškiau nei indus plauti rankomis. Kiek energijos ir vandens sąnaudų namų ūkyje leidžia sutaupyti šis prietaisas?

– Plaunant indus indaplove, galima sunaudoti iki 37 proc. mažiau vandens nei rankomis. Norint sutaupyti elektros energijos iki 60 proc., į indaplovę galima tiekti karštą vandenį. Pasirinkus indaplovę, kuri turi galimybę sutrumpinti džiovinimo fazės trukmę ir sumažinti temperatūrą, įmanoma sutaupyti iki 25 proc. energijos. Geriausių rezultatų pasieksime energijos taupymo funkciją naudodami su automatine, intensyviąja, ekonomiška ir stiklo plovimo programomis. Indaplovės, turinčios automatinio išsijungimo funkciją, nenaudos elektros energijos net budėjimo režimu.

– Ar mažesni prietaisai sunaudoja ir mažiau vandens bei elektros?

– Kadangi į mažesnes indaploves galima sudėti mažiau indų, jų energetinėse lentelėse galime pamatyti mažesnius vandens bei elektros sąnaudų skaičius. Tačiau gamintojai siekia, kad vartotojai galėtų įdėti kuo daugiau indų ir sunaudoti kuo mažiau vandens bei elektros. Šiandien rinka jau siūlo tokių indaplovių, kuriose telpa 13 komplektų indų, o vandens sąnaudos siekia tik 6 litrus.

– Kokias plovimo priemones verčiau rinktis? Dėl kokių priežasčių ant indų gali likti ploviklių pėdsakų?

– Daugelis gamintojų rekomenduoja naudoti birias priemones – plovimo miltelius ir druską – bei skalavimo skystį. Šios konsistencijos priemonės geriausiai ištirpsta vandenyje, todėl visada galima pasiekti geriausią plovimo kokybę. Nenorintiems naudoti šių priemonių atskirai, galima rinktis plovimo tabletes ar plovimo gelį. Geriausią rezultatą, naudojant plovimo tabletes, leidžia pasiekti speciali „Multitab“ funkcija. Ji pritaiko indaplovės parametrus, tai yra plovimo ciklo trukmę bei vandens temperatūrą, kad būtų galima naudoti visų rūšių plovimo tabletes. Kad būtų galima išvengti nemalonaus kvapo indaplovėje, rekomenduotina naudoti specialius šiam prietaisui skirtus kvapus. Tačiau svarbu nepamiršti, kad naudojant bet kurias iš paminėtų priemonių būtina jas dozuoti saikingai. Nustačius neteisingą skalavimo skysčio dozavimą, indai bus tarsi aptraukti plėvele arba ant jų liks baltos dėmelės.

– Kokie yra dažniausiai pasitaikantys indaplovių gedimai?

– Nepriklausomų tyrimų duomenimis, 80 proc. indaplovių gedimų fiksuojama dėl vartotojų kaltės. Dažniausiai prietaisus iš rikiuotės išveda netinkama jų priežiūra – nevalomi riebalų filtrai, nešalinami riebalai bei kalkės.

– Kokių svarbiausių saugumo priemonių naudojant indaplovę reikėtų laikytis?

– Neatidarinėti prietaiso jo veikimo metu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų