Pirmasis kalendorinio pavasario mėnuo gėlininkams nestokoja rūpesčių. Svarbiausi šio mėnesio darbai – pasėti tas vienmetes gėles, kurios nesėjamos tiesiai į lysvę, pikiuoti ir prižiūrėti sėjinukus.
Klaipėdos valstybinės kolegijos Dekoratyvinių augalų augyno vedėja
Gėlėms skirtas substratas turi būti nerūgštus. Svarbu, kad jis būtų šviežias ir laidus vandeniui. Naudotą, net jei jame augę augalai nesirgo, vis tiek reikia dezinfekuoti, bent jau perlieti kalio permanganatu.
Prieš sėją substratą naudinga sulaistyti mikroelementų tirpalu (0,09 g – 10 l vandens). Žydrūnai, ratiliai, lobelijos, žioveiniai, petunijos jautrūs ligų sukėlėjams, todėl juos reikia sodinti į substratą, kuriame nėra komposto.
Tinka velėninės žemės durpių ir smėlio mišinys. Dygimui šviesos nereikia, tačiau ypač svarbu – šiluma.
Jei trūksta šviesos, sudygę augalai greitai ištįsta. Tačiau šilumos jau reikia mažiau.
Pikiuojant lobelijas į vieną duobutę sodinama po keletą daigelių. Praėjus porai savaičių po pikiavimo daigai tręšiami silpnu mineralinių trąšų tirpalu.
Begonijų ir gloksinijų gumbai jau leidžia ūglius. Norint pasidauginti augalų, dabar pats laikas dalyti gumbus. Jie supjaustomi taip, kad kiekvienoje dalyje būtų bent po vieną ūglį ir dalis šaknų. Pjūvių vietos pabarstomos medžio anglies milteliais, sodinama į lengvą žemę 1 cm gyliu.
Naujausi komentarai