Apgadinta technika – būdas nemažai sutaupyti Pereiti į pagrindinį turinį

Apgadinta technika – būdas nemažai sutaupyti

2008-12-15 09:00
Apgadinta technika – būdas nemažai sutaupyti
Apgadinta technika – būdas nemažai sutaupyti / Roko Medonio nuotr.

Nežymiai apgadinta, bet nesugedusi, veikianti nepriekaištingai – tokia nauja, mažų defektų turinti buitinė technika šiuo metu yra ypač geidžiama prekė. Mat ji pigesnė. Tad sutaupyti norintys būstų šeimininkai vis dažniau varsto defektuota buitine technika prekiaujančių parduotuvių duris.

Įprastai tokiose prekyvietėse įsigyti galima gerokai pigiau dar nenaudotų šaldytuvų, skalbyklių, orkaičių, indaplovių, džiovyklių ir kitų buitinių prietaisų su išorės defektais, atsiradusiais gaminius transportuojant, eksponuojant prekybos salėse ar sandėliuojant.

Kitokios nė neieško

Norėdami sutaupyti, gyventojai vaikšto po parduotuves, kol suranda reikiamų buitinių prietaisų.

Vilniaus Bendrovės "Eimeta" komercijos direktorius Stanislovas Malašauskas pasakojo, jog kai kurie žmonės kitokios buitinės technikos net neieško, visoms reikmėms perka tik defektinę.

"Jei defektas šone, jo nesimato. Tokios prekės yra bene geidžiamiausios, žmonės nemažai sutaupo. Labiausiai perkama virtuvės technika. Vieni klientai įsigyja pavienius prietaisus, kiti komplektuoja viską. Būna, kad klientas laukia šaldytuvo net du mėnesius, jei nėra skubu", – pasakojo S.Malašauskas.

Jo teigimu, pirkėjai į buitinės technikos su defektais parduotuvę užsuka ne tik per krizę – jų nestigo ir iki ekonomikos nuosmukio. Pasitaiko ir klientų, kurie prašo, kad pardavėjai informuotų gavę reikiamas prekes, mėgina jas rezervuoti.

Įmonių grupės "AG Group" parduotuvės Kaune "Buities technika pigiau" vedėja Violeta Minikevičienė pastebėjo, kad šiuo metu, palyginti su metų pradžia, pardavimas pagyvėjo. "Žmonės ieško pigesnių daiktų, juos ypač domina į baldus montuojama buitinė technika. Nesvarbu, kad kurio nors įrenginio šonas įlenktas, įbrėžtas. Defektų juk nebus matyti, jie pasislėps balduose. Be to, kartais pažeidimai būna tokie nežymūs, kad jų beveik nematyti", – teigė V.Minikevičienė.

Pašnekovė tvirtino, jog pirkėjams, norintiems prekes rezervuoti, tenka nusiminti – šioje parduotuvėje tai nepraktikuojama. Tokiu atveju klientai informuojami, kada vežamos prekės, suteikiama informacija, kur būtų galima paskambinti ir pasidomėti visais rūpimais klausimais. Užsakymus prekybininkai priima tik retkarčiais. Tarkim, kai klientas perka vieną gaminį, o prie jo būtinai turi būti tam tikra detalė, pavyzdžiui, variklis gartraukiui.

Kaina priklauso nuo pažeidimų

Prekės su išorės defektais gali atsieiti ne tik keliais šimtais litų mažiau nei naujos be defektų, bet ir perpus pigiau. Kiek nauji gaminiai nukainojami, priklauso nuo pažeidimų. "Pirkėjai visada nori, kad priekis būtų gražus, o šonai – ne tiek ir svarbūs", – aiškino S.Malašauskas.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, jog kuo gaminys brangesnis, tuo bus daugiau nukainuotas, ir atvirkščiai. Jei šaldytuvas kainuoja 1000 litų, defektinis gali būti nukainotas iki 800 litų. O jei prekės vertė yra 7 tūkst. litų, ji gali būti nukainota iki 4 tūkst. litų.

V.Minikevičienės teigimu, jos vadovaujamoje parduotuvėje defektinė buitinė technika nukainojama nuo 20 iki 65 proc. "Yra ir prekių be defektų, bet prekybos centrų lentynose jos užsistovi per ilgai. Tada irgi patenka pas mus. Žinoma, daug tokių nenukainojame, bet kainą 100 litų sumažiname", – tvirtino prekybininkė.

Parduotuvių atstovai tikino, kad nėra pagrindo bijoti, jog nukainota buitinė technika gali neveikti. Visi prietaisai patikrinami, jiems suteikiama garantija.

Nepataria pirkti

Defektų neturinčia buitine technika prekiaujantys verslininkai apie taupymą perkant apgadintus prietaisus yra skeptiškos nuomonės. Bendrovės "Electrolux" generalinio direktoriaus Deimanto Kirlio teigimu, perkant prekę su išorės defektu rizikuojama, kad toks prietaisas veiks trumpiau. Esą net ir nedidelis pažeidimas rodo, kad prietaisas nėra geras.

"Žinau nemalonų atvejį, kai žmogus įsigijo skalbyklę su nežymiais išorės defektais. Parsigabenus namo ir įjungus, prietaisas ėmė leisti vandenį, buvo užtvindytas vonios kambarys. Vėliau paaiškėjo, kad vežamas prietaisas buvo pažeistas ne tik išoriškai, bet ir iš vidaus. Buvo išlūžę transportavimo varžtai, atsilaisvino būgnas, korpusas buvo pažeistas iš vidaus. Tad skalbyklę buvo nesaugu naudoti. Parduotuvėje pirkėjo apie šiuos trūkumus neinformavo", – pasakojo D.Kirlys.

Norint išvengti panašių nemalonumų, jo nuomone, geriau investuoti į naujus, nedefektinius buitinius prietaisus, kurie turi ilgą garantinį laikotarpį. O jei vis dėlto pirkėjas nusprendė įsigyti prietaisą su defektu, vertėtų iš pardavėjo reikalauti kuo smulkesnės informacijos, garantijų ir įvertinti, jog rizika vis vien bus didesnė.


Kainų skirtumas

Nedefektinės prekės, defektinės prekės

Skalbyklė "Blomberg WAF7320A" 1699 litai, 1189 litai.

Viryklė "Gorenje E2302W" 1399 litai, 629 litai.

Šaldytuvas "BEKO CNE32100" 1299 litai, 899 litai.

Šaltinis: "AG Group"

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų