Vilniaus centre kitą savaitę duris atvers dailininko Vytauto Kasiulio dailės muziejus.
Šio muziejaus atidarymas yra įtrauktas į kultūrinę Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai programą.
Pasak muziejaus vedėjos Ilonos Mažeikienės, V.Kasiulis buvo „lietuviškos kilmės europinė asmenybė“, todėl jo muziejaus atidarymas labai siejasi su Lietuvos pirmininkavimu bendrijai.
„Galima sakyti, kad tai vienas žinomiausių lietuvių menininkų Europos ir pasaulio mastu“, - sakė I.Mažeikienė.
Iškilmingas muziejaus atidarymas vyks ketvirtadienio vakarą.
„Bus iškilmingas muziejaus atidarymas pirmiausia, bus atidaryta nuolatinė menininko kūrybos ekspozicija ir bus taip pat kilnojama laikina trijų mėnesių paroda “Vytauto Kasiulio Paryžius„ - tai tokie kaip ir trys renginiai viename“, - pasakojo muziejaus vadovė.
Iš viso iki metų galo muziejuje numatoma surengti tris parodas, skirtas Europos miestams. Po parodos „V.Kasiulio Paryžius“ čia bus pristatytos parodos „Mykolo Raubos Vilnius“ ir „Arbit Blato Paryžius ir Venecija“.
„Čia toks kaip ir parodų ciklas Europos miestams - šita programa taip pat darniai įsilieja į bendrą europinę pirmininkavimo renginių programą“, - sakė I.Mažeikienė.
Plačiajai visuomenei muziejus bus prieinamas nuo penktadienio. Bilietas suaugusiajam turėtų kainuoti šešis litus.
Muziejuje veiks V.Kasiulio kūrinių nuolatinė ekspozicija. Įstaigoje bus saugoma ir eksponuojama dailininko našlės Bronės Kasiulienės dovanota ir jos sūnaus Vytauto Kasiulio Lietuvai perduota 950 kūrinių kolekcija. Menininko kūrinių kolekciją Lietuvai B.Kasiulienė perdavė su sąlyga, kad Vilniuje bus įkurtas nuolat veikiantis nacionalinio statuso V.Kasiulio dailės muziejus.
Muziejui įkurti netoli Operos ir baleto teatro esančiame pastate gauta 4 mln. litų ES parama.
V.Kasiulis (1918-1995) - vienas iš nedaugelio lietuvių menininkų, pasiekusių pripažinimą pasaulyje.
Paryžiaus ir Niujorko moderniojo meno muziejai, Prancūzijos, JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos, Šveicarijos, Vokietijos, Argentinos, Australijos ir kitų šalių dailės galerijos bei kolekcininkai tebesaugo šio dailininko, meno kritikų vadinto vienu įdomiausių XX amžiaus antros pusės Paryžiaus mokyklos tapytoju, kūrinius.
Naujausi komentarai