S. Kairys: nesinorėtų, kad užsienio atlikėjai turėtų praeiti specialiųjų tarnybų patikrinimą

Kultūros ministras Simonas Kairys žada pokalbiui kviestis koncertinių įstaigų vadovus ir aptarti, kaip parenkami į Lietuvą koncertuoti kviečiami solistai.

Tai ministras sakė antradienį Seime per Vyriausybės pusvalandį atsakydamas į parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio pastabą dėl spalį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje numatomo rusų pianisto Nikolajaus Luganskio kocerto.

„Praeitą savaitę kaip tik ieškojausi bilieto į filharmoniją spalio 3 dieną. Ir ką jūs manote, ką aš randu? Randu tokį veikėją – N. Luganskis. Jeigu žinote, iš tikrųjų labai žinomas fortepionistas virtuozas ir panašiai. Bet įdomiausia tai, kad šis žmogus nuolat rengia koncertus ir renginius būtent Donbase, tai yra Rusijos okupuotoje Ukrainos teritorijoje. Kaip čia dabar gaunasi, jūs man pasakykite“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Kultūros ministras teigė, kad N. Luganskio negalima lyginti su Rusijos atlikėju Filipu Kirkorovu – jam Lietuva yra penkerius metus uždraudusi atvykti į Lietuvą dėl jo daugkartinių apsilankymų aneksuotame Krymo pusiasalyje, Ukrainos teritorinio integralumo neigimą ir agresyvių Rusijos veiksmų pateisinimą.

„Nesinorėtų, kad Lietuvoje ant scenos galėtų užlipti tik tie atlikėjai, kurie praeina specialiųjų tarnybų patikrinimą ir panašiai. Kaip mes atrodytume? Bet kaip spręsti šitą dalyką, ketinu kitą savaitę sukviesti visų koncertinių įstaigų vadovus ir iš principo pasikalbėti“, – antradienį Seime sakė S. Kairys.

Anot jo, „jokia sistema mūsų neapsaugos nuo to, jeigu mes patys, tie žmonės, kurie yra atsakingi, kurie dėlioja savo veiklos programą, neįvertina tam tikrų dalykų“.

Rugpjūtį pranešta, kad N. Luganskis šių metų spalį koncertuos Donecke.

Šis žmogus nuolat rengia koncertus ir renginius būtent Donbase, tai yra Rusijos okupuotoje Ukrainos teritorijoje. Kaip čia dabar gaunasi, jūs man pasakykite.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos direktorė Rūta Prusevičienė BNS nurodė, kad koncertą organizuoja Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, reziduojantis Vilniaus kongresų rūmuose ir įprastai čia rengiantis koncertus, tačiau ši erdvė šiuo metu rekonstruojama.

„Mums nėra galimybių atsekti visus koncertuojančių rusų muzikantų kelius, nes jie labai dažnai turi ir dvigubą, ir trigubą pilietybę. Nepaisant mūsų akivaizdžių politinių sprendimų, atsiribojimų, jie visoje Europoje ir pasaulyje koncertuoja be jokių trukdžių ir kartais netgi sukelia Lietuvoje kai kurie tokie debatai keistas reakcijas“, – sakė R. Prusevičienė.

Valstybinio simfoninio orkestro vadovas Gintaras Rinkevičius taip pat tvirtino nesekęs N. Luganskio koncertinės geografijos, o kvietęs jį kaip pasaulinio garso atlikėją.

„Jis yra vienas pačių geriausių pasaulio pianistų. Mes tikrai neklausiame jo politinių pažiūrų, kur ir kada jis koncertavęs, mes irgi nesekame. Dabar jau truputį žinau situaciją, manau, kad jis, berods, 2016 metais koncertavo, ar nekoncertavo – tai irgi dar klausimas. Netgi jei ir koncertavo – man didelė garbė, kad tokie pianistai atvyksta į Lietuvą“, – BNS sakė G. Rinkevičius

„Jis yra labai aukšto išsilavinimo žmogus ir niekada jo negirdėjau pasisakant kokiomis nors politinėmis temomis. Jei jis kalbėtų ką nors atvirai antilietuviško, antieuropietiško... o dabar, kai jis groja Rachmaninovo pirmąjį koncertą, manau, nereikia jo lyginti su Kirkorovu ar Gazmanovu“, – pridūrė jis.

Ukrainos kariuomenė su prorusiškais separatistais rytinėse Donecko ir Luhansko srityse kovoja nuo 2014 metų. Konfliktas kilo po tų metų kovą Rusijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos ir jau pareikalavo per 13 tūkst. gyvybių.

Šių metų gegužę Seimas priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kad į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą įrašomi tie, kas viešai reiškė paramą užsienio valstybės vykdomai agresyviai ir tarptautinę teisę pažeidžiančiai politikai.

Ši pataisa parengta, kai paaiškėjo, kad Kultūros taryba skyrė subsidijų už neįvykusius ar perkeltus kultūros renginius bendrovėms, planavusioms Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus.

Sausio 19 dieną Migracijos departamentas Užsienio reikalų ministerijos prašymu įtraukė Rusijos atlikėją F. Kirkorovą į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje už Krymo okupacijos pateisinimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

duodam

duodam portretas
tiems ''kultūros saugotojams'' spalvotos kreidos nemokamai ...............galės šaligatvio plyteles kultūrint

ja na

ja na portretas
neisprotekit...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių