Naujoje iliustruotojo K. Kasparavičiaus knygoje – paslėptas Vilnius

Esama istorijų, kurios netelpa puslapiuose – jos kviečia išeiti, ieškoti, pažinti. Tai nepaprastos istorijos, leidžiančios patiems tapti veikėjais. Tai galite patirti atsivertę naujausią Kęstučio Kasparavičiaus knygą „Kaimynė už kampo“.

Pagrindinis veikėjas, triušis Rausvanosis, gyvena Paskutinėje g., seno namo trečiame aukšte, ir mėgsta skaityti baisias knygas. Labiausiai jis bijo gyvačių, nors nė vienos nėra matęs.

Vieną dieną į namą atsikrausto labai labai ilga kaimynė. Rausvanosiui smalsu su ja susipažinti, kad ir kas ta ilgoji būtų. Jis leidžiasi gatvėmis paskui, vis bandydamas susitikti kaimynę akis į akį, tik bėda, kad tos akys kažkur ilgo kūno priekyje. Triušis bėga gatvių labirintais, kiekvienoje sutikdamas įdomių gyventojų, kurie yra neatskiriama tos vietelės dalis. Tenka apskuosti kvartalą: pasukti į Gaisro g., Genių g., Gaiviąją g., tada pasivyti autobusą Kamščių g., iš ten į Bazilikų g., Raudonų Plytų g. smukti į kepyklėlę, o iš jos į vidinį kiemą, ir pagaliau grįžti namo į Paskutinę g. Tik čia jis pamato nuostabias kaimynės akis. Tokias nuostabias, kad nėra ko bijoti. Su tokia gražuole galima drąsiai ir kakavos išgerti.

Bet istorija nesibaigia: autorius ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius kviečia pratęsti istoriją ir patiems tapti veikėjais. Knygoje „Kaimynė už kampo“ jis paslėpė ne vieną vaizdinę mįslę. Prieš pradėdamas kurti iliustracijas jis kartu su fotoaparatu klaidžiojo gatvelėmis, nusifotografavo patikusius pastatus, patikusius kampelius, o vėliau viską nupiešė, pridėdamas papildomų detalių. Taigi norėdami įminti mįslę, turite patys leistis į ekspedicinę kelionę po Vilniaus senamiestį. Galbūt netgi atpažinsite vienoje iš kavinių dirbantį Barsuką? Nors toje vietoje kavinės jau nebėra, bet Barsukas juk kur nors turėjo likti?

Pats autorius, norėdamas iš anksto pasidalinti keliomis iliustracijomis iš būsimos knygos savo feisbuko paskyroje pasiūlė pažaisti ir atspėti, kurioje gatvėje stovi vienas ar kitas pastatas, nes knygoje gatvių pavadinimai ir namų numeriai – sugalvoti. Atsakymai pasipylė akimirksniu. Didieji Kęstučio skaitytojai džiūgavo teisingai įminę mįsles.

Knyga „Kaimynė už kampo“ kviečia atrasti tai, kas slepiasi čia pat, galbūt tiek kartų praeita pro šalį, bet taip ir nepastebėta, kažkas tyliai kuria savas istorijas, ir kiekvienas gali jų pasiklausyti. 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių