Festivalį „Pavasario gaida“ uždarys pasaulyje garsus orkestras Pereiti į pagrindinį turinį

Festivalį „Pavasario gaida“ uždarys pasaulyje garsus orkestras

2011-05-20 16:39
Festivalį „Pavasario gaida“ uždarys pasaulyje garsus orkestras
Festivalį „Pavasario gaida“ uždarys pasaulyje garsus orkestras / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Klaipėdos rajone vykstantis 6-asis menų festivalis „Pavasario gaida“ sekmadienį kviečia jau į paskutinį koncertą.

Finalinis koncertas – bažnyčioje

Beveik du mėnesius festivalio organizatoriai, džiuginę Gargždų, Priekulės, Drevernos, Lapių, Dovilų gyventojus turininga programa, užgauti paskutinius renginio akordus pakvietė vieną iškiliausių kolektyvų – Lietuvos kamerinį orkestrą ir smuiko virtuozą Džeraldą Bidvą.

Nemokamas festivalio uždarymo koncertas vyks Gargždų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje gegužės 22 d. 13.30 val.

Jo programa – išskirtinė. Svečiai rengiasi pagriežti A.Vivaldi simfoniją operai „Olimpiada“ bei populiarų koncertą smuikui ir orkestrui „Pavasaris“ iš ciklo „Metų laikai“, J.S.Bacho ariją iš Trečiosios orkestrinės siuitos, lyrinę ir melodingą B.Dvariono pjesę „Prie ežerėlio“, ko gero, daugeliui puikiai žinomą J.Naujalio „Svajonę“. O užbaigti koncertą žada simboliškai – J.Haidno „Atsisveikinimo simfonija“.

Taip šeštasis festivalis „Pavasario gaida“, rengiamas Gargždų kultūros centro, atsisveikins su klausytojais iki kitų metų.

„Iki šiol viskas vyksta puikiai. Žiūrovų daug, atsiliepimai irgi neblogi, beliko gražiai užbaigti festivalį ir ruoštis rudens dainuojamosios poezijos festivaliui Gargzduose“, – kalbėjo  „Pavasario gaidos“ vadovė Šarūnė Petruškevičienė.

Užbaigs „Atsisveikinimo simfonija“

Tarp kitko, paskutinis šiemečio festivalio svečias Lietuvos kamerinis orkestras buvo pirmasis kolektyvas mūsų šalyje, pradėjęs teatralizuotą J.Haidno „Atsisveikinimo simfonijos“ atlikimą žvakių šviesoje.

Pats kompozitorius paskutinę simfonijos dalį sukomponavo taip, kad atlikę savas partijas, vienas paskui kitą, užpūtę natų pulto žvakes, išeina muzikantai, kol galiausiai lieka du smuikai ir pagriežia ilgesingą melodiją. Taip J.Haidnas norėjo pamokyti vengrų kilmės kunigaikštį Esterhazį, pas kurį tarnavo ir kuris netinkamai elgėsi su orkestrantais.

Istorija byloja, kad kunigaikštis suprato kompozitoriaus užuominą.

Pelnė tarptautinį pripažinimą

Lietuvos kamerinis orkestras – profesoriaus Sauliaus Sondeckio kūdikis, per penkis dešimtmečius išaugintas iki pasaulinio lygio kolektyvo.

Kai 1976 m. Echternacho festivalyje Liuksemburge kritikai puikiai atsiliepė apie jo pasirodymą, šiam orkestrui atsivėrė naujos galimybės ir tarptautinis pripažinimas.

Šiandien orkestro gastrolių maršrutuose – beveik visos Europos šalys, Šiaurės ir Pietų Amerika, Japonija, Egiptas, Pietų Afrikos Respublika. Kolektyvui daugybę kartų plojo Berlyno ir Vienos, Londono ir Romos, Amsterdamo ir Paryžiaus, Leipcigo ir dar daugelio garsiausių Europos koncertų salių klausytojai. Gastrolių metu orkestras ne vieną kartą muzikavo su Mstislavu Rostropovičiumi, Jurijumi Bašmetu, Gidonu Kremeriu, Vladimiru Spivakovu, Tatjana Grindenko, Igoriu Oistrachu, Jevgenijumi Kisinu, Davidu Geringu, Yehudi Menuhinu ir daugeliu kitų iškilių menininkų.

Orkestras įrašė daugiau nei 100 įvairiausio repertuaro plokštelių, pagrindinį dėmesį skirdamas J.S.Bacho ir V.A.Mozarto kūriniams. Nuo 2008 m. gruodžio orkestro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu tapo smuikininkas Sergejus Krylovas (Italija).

Solo smuiku – Dž.Bidva

Festivalyje „Pavasario gaida“ drauge su Lietuvos kameriniu orkestru kaip solistas pasirodysiantis smuikininkas Dž.Bidva – talentingas menininkas, gimęs Mažeikiuose, baigęs M.K.Čiurlionio menų gimnaziją, profesoriaus Jurgio Dvariono klasę. Vėliau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje jis studijavo šviesaus atminimo profesoriaus Raimundo Katiliaus klasėje, o po studijų Lietuvoje išvyko į  Paryžiaus konservatoriją, kur mokėsi pas profesorių B.Garlitskį.

Dž.Bidva yra kviečiamas į prestižinius festivalius, rengia rečitalius ir griežia įvairiuose kameriniuose ansambliuose, bendradarbiauja su pačiais iškiliausiais mūsų dienų atlikėjais ir dirigentais, koncertavo pačiose žymiausiose pasaulio koncertų salėse. Atlikėjas daug kamerinės muzikos groja su orkestru „Kremerata Baltica“ ir maestro G.Kremeriu, su kuriuo įrašytas G.Enesku fortepijoninis kvintetas buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui. Nuo 2010 m. Dž.Bidva yra Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteris.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų