- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Prancūzijoje prieš teismą dėl vogtų daiktų laikymo stojo buvęs elektrikas ir jo žmona, kurie savo garaže beveik 40 metų laikė 271 dailininko Pablo Picasso (Pablo Pikaso) darbą.
Dabar jau pensininkas Pierre'as le Guennecas (Pjeras Genkazas) tvirtina, kad aliejinius paveikslus, piešinius ir kubistines kompozicijas jam atidavė visame pasaulyje žinomas dailininkas ir jo žmona Jacqueline (Žaklin), kai elektrikas dirbo šios poros paskutiniame name, kuriame Picasso gyveno iki mirties 1973 metais.
Tačiau menininko turto paveldėtojai, tarp jų jo sūnus Claude'as (Klodas), mano kitaip, todėl ėmėsi teisinių veiksmų prieš šią porą. Kaltinimai jai buvo pateikti 2011 metais.
Teismas vyksta pietrytiniame Graso mieste ir turėtų užtrukti tris dienas.
Vienas ieškovų yra Claude'as Picasso, vadovaujantis Picasso administracijai, kuri tvirtina legendinio menininko darbų autentiškumą.
Tarp ieškovų taip pat yra Claude'o sesuo Paloma, dar viena duktė Maya (Maja), du jo vaikaičiai ir Catherine Hutin-Blay (Katrin Uten Blė), paskutinės P.Picassso žmonos Jacqueline duktė.
Buvęs elektrikas tvirtina, kad tuomet, kai dirbo P.Pisasso namuose Muženo miestelyje netoli Kanų, dalininkas dažnai jį kviesdavosi kavos su pyragaičiu.
„Mes kalbėdavomės apie viską ir apie nieką“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP 2010 metais.
„Vieną vakarą, kai baigiau darbą, ponia man padavė nedidelį ryšulį ir pasakė „čia yra tau“, – pasakojo P.le Guennecas.
„Sugrįžęs namo jame pamačiau eskizus, piešinius pieštuku. Nieko nesupratau, – kalbėjo jis. – Jeigu ponia būtų davusi kokį paveikslą, jau būtų keista“.
Elektrikas paliko savo dovaną garaže, tačiau 2010 metais jam atvykus į Picasso administraciją, patvirtinti šių darbų autentiškumo, menininko įpėdiniai pateikė oficialų skundą.
„Jie nieko neprisimena, ar tą dovaną gavo 1970, 1971 ar 1972 metais“, – stebėjosi Claude'o Picasso advokatas Jeanas-Jacquesas Neueras.(Žanas Žakas Nojeras).
„Jeigu kas nors jums padovanotų 271 Picasso darbą, tikrai tai prisimintumėte“, – sakė jis.
Visi šie darbai buvo sukurti laikotarpyje nuo 1900 iki 1932 metų. „Pabandykite įsivaizduoti, kad Picasso saugojo juos 70 metų ir staiga panoro juos padovanoti“, – kalbėjo advokatas.
Be to, paveikslai nepasirašyti, o pasak J.J. Neuero, menininkas visada pasirašydavo savo darbus – ar juos atiduotų ar parduotų.
Tuo metu poros advokatas Charles-Etienne'as Gudinas (Šarlis Etjenas Gudanas) sako, kad iš viso dėmesio tėra vertas koks tuzinas darbų, nes kiti yra „labai vidutiniški“. Teisininkas taip pat tvirtina, kad P.Picasso niekada nemėgino jų parduoti.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Putino atvaizdą išsitatuiravęs šokėjas Poluninas traukiasi iš Rusijos3
Buvusi Londono Karališkojo baleto žvaigždė Sergejus Poluninas, išgarsėjęs išsitatuiruotais Rusijos prezidento Vladimiro Putino atvaizdais, trečiadienį paskelbė, kad ketina išvykti iš Rusijos. ...
-
Kairys prašo įvertinti, ar J. Meko kūrinį rodęs Žemaitaitis nepažeidė autorių teisių4
Kadenciją baigęs kultūros ministras Simonas Kairys kreipėsi į Seimo kanceliariją, prašydamas įvertinti, ar per parlamento plenarinį posėdį ištrauką iš Jono Meko kūrinio parodęs partijos „Nemuno aušra“ vadova...
-
Smuikininkė Pranskutė: sėkmė neįmanoma be pastangų1
Smuikininkė Ieva Pranskutė jau 13 metų Lietuvos vardą garsina muzikos sostinėje Vienoje, kur dažnai koncertuoja su gruodį mūsų šalį aplankysiančiu Vienos Mozarto orkestru. Ieva papasakojo apie gyvenimą Austrijoje, muziką, laisvalaikį ir &s...
-
Vilniaus garbės piliečio vardas suteiktas „Ąžuoliuko“ vadovui1
Vilniaus miesto savivaldybės taryba sostinės garbės piliečio vardą trečiadienį suteikė kompozitoriui, ilgamečiam berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ vadovui Vytautui Miškiniui. ...
-
Mirė vertėja Jonaitienė1
Pirmadienį mirė vertėja, Lietuvos rašytojų sąjungos narė Jekaterina Jonaitienė. ...
-
Ukrainiečių rašytoja Pjankova pasakoja apie holodomorą: trauma keliauja iš kartos į kartą
„Apgailėtina yra baimė susitikti akis į akį su kito žmogaus akimis ir pamatyti jose savo agoniją“, – tokia mintis ašarų upeliais nuvingiuoja ukrainiečių rašytojos Tanios Pjankovos knygoje „Raudonųjų skruzd...
-
Marškinėlius apie „mažą Rusiją“ Dūdaitė perdavė Lietuvos nacionaliniam muziejui13
Funkcinio sporto atstovės Kornelijos Dūdaitės marškinėliai su užrašu „Make russia small again“ papildė Lietuvos nacionalinio muziejaus eksponatų gretas. ...
-
Rašytojas Murakamis gavo Tokijo universiteto garbės daktaro laipsnį
Viešumos nemėgstantis japonų rašytojas Harukis Murakamis antradienį vis dėlto joje pasirodė ir, atsiimdamas garbės daktaro diplomą, sakė, kad toli gražu nėra pavyzdinis mokslo žmogus. ...
-
Pripažinimo sulaukusi „Romuva“ sieks ir valstybės finansinės paramos3
Valstybės pripažinimo sulaukusi senovės baltų religinė bendrija „Romuva“ sieks ir valstybės finansinės paramos. ...
-
Unikalus reginys: Doviluose sužibo šiaudiniai aviliai
Doviliškiai unikaliu renginiu vijo tamsą iš savo širdžių – miestelyje buvo įžiebti autentiški šiaudiniai aviliai, kvepėjo medumi, o virš šventės dalyvių galvų suposi milžiniškas kalėdinis...