Šešerius metus gyvuojantis labdaros ir paramos fondas “Rugutė“ liepos 5 dieną tradiciškai suburs savo draugus.
Mažieji ligoniukai ir jų šeimos vyks į jubiliejinį 5-tą kartą organizuojamą susibūrimą „Draugų sala“ Šešuolėlių dvare.
Kasmet rengiamos šventės nekantriai laukia apie 70 šeimų, kurios vienu ar kitu būdu buvo paliestos savo vaiko onkologinės ligos. Renginio metu, mažieji ir jų tėveliai pramogauja pačiais įvairiausiais būdais: vos per vieną dieną susirinkusieji suspėja pažiūrėti ir specialiai jiems paruoštą spektaklį, paklausyti populiarių muzikos grupių koncertų ar pasinerti į magijos, muilo burbulų pasaulį.
“Rugutės“ įkūrėja Edita Abrukauskienė sako, kad tokių susitikimų tikslas - suburti panašaus likimo šeimas, skatinti keistis patirtimi, mintimis, išgyvenimais ir tiesiog pasidžiaugti buvimu kartu, nors dienai pamiršus ligoninių sienas.
Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“ globoja vaikus, sergančius piktybiniais navikais, teikia finansinę paramą jų artimiesiems, padeda įsigyti reikiamų medikamentų, finansuoja brangius tyrimus užsienyje, remia onkologijos mokslo ir praktikos vystymą Lietuvoje. Šiuolaikinė onkologinių ligų diagnostika reikalauja didelių investicijų, nes daugeliui navikų aptikti reikalingi sudėtingi ir brangūs kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tyrimai. E. Abrukauskienė pastebi, kad Lietuvoje „apsigyvenus“ sunkmečiui, fizinių asmenų teikiama fondui parama gerokai sumažėjo, tačiau „Rugutei“ padeda ir netrumpa eilutė privačių juridinių asmenų bei užsienio rėmėjų, kurių supratimas apie labdaros tradicijas kiek kitoks nei lietuvių.
Vienas iš daugelio labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ draugų bei rėmėjų – ir kompanija „Saerimner“. „Rugutę“ „Saerimner“ atrado netikėtai, kuomet į bendrovę su prašymu paremti kreipėsi šio labdaringo fondo atstovai. Puikiai išmananti labdaros tradicijas įmonė, neatsisako jų net ir sunkmečiu, todėl nedelsdama skyrė fondui finansinę paramą ir nesigilino į paaukotų lėšų išskirstymą.
„Rugutės“ atstovų teigimu, užsieniečiai dažniau stengiasi prisidėti prie konkrečių ir stambesnių, labdaros ir paramos fondo vykdomų projektų – toks pavyzdys galėtų būti šalia Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų fondo pastangomis ir lėšomis įrengti „Rugutės namai“. Tai trijų aukštų apie 200 kv. m ploto spalvingai įrengtas butas – laikina stotelė savo sergančių vaikų aplankyti iš tolimiausių šalies kampelių atvykusiems tėvams.
Anot „Saerimner“ atstovo Vaidoto Židanavičiaus, įmonės sunkmečiu turėtų netgi dažniau prisiminti labdarą, nei ekonominio pakilimo laikais, mat labdaros fondai negali pasikliauti ir išgyventi vien iš žmonių asmeniškai aukojamų lėšų - filantropija Lietuvoje dar nepakankamai prigijusi, o recesijos akivaizdoje jos vystymasis eina sraigės žingsniu.
Naujausi komentarai