Birštono parke skulptūros pasakoja istorijas Pereiti į pagrindinį turinį

Birštono parke skulptūros pasakoja istorijas

2012-07-18 21:44
Birštono parke skulptūros pasakoja istorijas
Birštono parke skulptūros pasakoja istorijas / Birštono savivaldybės nuotr.

Daugiau nei prieš savaitę atidarytame Birštono centriniame miesto parke baigiamos statyti skulptūros, kurias sukūrė žymūs Lietuvos skulptoriai:  K.Vildžiūnas  („In Jazz“, „Versmių indas“), M.Gaubas („Katytė“, „Prieš kelionę“), S.Žirgulis („Gyvenimo šaltiniai“), V.Nalivaika („Paukščių choras“), A.Lik („Atokvėpis“). Šie darbai, pastatyti įvairiose parko vietose, sukūrė meno ekspozicijos po atviru dangumi atmosferą ir meditacijos zoną ieškantiems ramybės.

Birštono centrinis parkas, kuris sudaro 25 ha plotą, yra miškas mieste, į kurį įžengus, keičiasi emocijos. Atvykusius pasitinka paukščių čiulbėjimas ir  poilsio takų, kurie susiformavo natūraliai, tinklas. Pagrindiniai, atnaujinti takai grįsti bazalto plytelių danga, veda gilyn, į mišką ir žaismingai įsilieja į kraštovaizdį. Siauresni takeliai, kertantys pagrindinius takus, išdėlioti iš smulkių Lietuvos riedulių, atkartoja Nemuno kilpų vingius, kurie juosia Birštoną.

Parko pradžioje esančiame informaciniame stende susipažinus su takų išdėstymu, galima pasirinkti norimą erdvę: viena parko zona skirta daugiau aktyviam poilsiui ir turizmui. Joje išsidėstę atnaujinti dviračių takai, o tarp pušų susiformavusiose salose įrengti modernūs treniruokliai. Sporto zonoje taip pat įrengtos krepšinio, riedlenčių aikštelės, mini golfo takeliai, stalo teniso stalai. Gryname ore tarp pušų, apaugusių vijokliais ir primenančių labiau seną, išsaugotą mišką, mankštintis nemokamais treniruokliais susirenka įvairaus amžiaus žmonės. Dekoratyvūs suoleliai įrengti tam, kad sportuojantieji atsikvėptų ir pabendrautų – atrastų įdomias pokalbių temas, pasidalintų naujienomis.

Romantiškiems pasivaikščiojimams dviese ar meditacijai, harmonizuojančiai sielą ir kūną, skirta kita parko zona – takų vingiuose išdėstytos skulptūros. Išsislapstę tarp pušų, lietuvių skulptorių darbai elegantiškai papildo ir prakalbina erdvę, kviesdami niekur neskubant pailsėti. Tai salos, kur prisėdus ant suolelio, galima ne tik pabūti su savimi ir paskaityti knygą, bet ir muzikuoti. Tokia erdvė, kurioje dera unikali gamta ir šiuolaikinis menas, gali būti skirta dainuojamosios poezijos, šeimyninio muzikavimo vakarams.

Teminiu požiūriu, šios skulptūros išsiskiria modernumo, minkštos ironijos ir humoro deriniu – jas norisi liesti, prisiminti vaikystės patyrimus ar nusifotografuoti. Kiekviena jų pasakoja savitą istoriją, kurią stebėtojas gali prisitaikyti sau. Vieną nuotaiką sukuria mergaitė, laikanti storiausią pasaulyje katiną, ir visai kitą – metalu skambanti skulptūrinio džiazo interpretacija. Atvira kraštovaizdžio erdvė kurorte sukuria sąlygas atsipalaiduoti, pailsėti nuo kasdieninės skubos tiesiog būnant gamtoje, klausantis paukščių balsų, pušų ošimo ir vidinio balso.

Numatyta, kad paskutinė, skulptoriaus R.Kvinto skulptūra „Mergaitė“ į Birštono centriniame parke esantį skulptūrų taką atkeliaus liepos mėnesio pabaigoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų