Panevėžio tarnautojas - korupcijos skandale Pereiti į pagrindinį turinį

Panevėžio tarnautojas - korupcijos skandale

2009-02-27 13:34
Panevėžio tarnautojas - korupcijos skandale
Panevėžio tarnautojas - korupcijos skandale / Diena Media nuotr.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė nagrinėti miesto apylinkės teismui baudžiamąją bylą dėl nusikaltimų valstybės tarnybai ir valdymo tvarkai, susijusiai su dokumentų klastojimu. Nusikalstamų veikų padarymu - piktnaudžiavimu tarnyba, kyšininkavimu ir dokumentų klastojimu kaltinamas 43 metų panevėžietis K. J.

Apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys, perėmęs Specialiųjų tyrimų tarnybos pradėtą ikiteisminį tyrimą ir jį atlikęs, surašė kaltinamąjį aktą ir teigia, kad K.J., būdamas valstybės tarnautoju - Valstybinės kelių transporto inspekcijos Panevėžio regiono departamento Panevėžio kontrolės skyriaus vyriausiuoju inspektoriumi, piktnaudžiavo tarnyba ir ne kartą tiesiogiai provokavo, susitarė ir priėmė savo naudai kyšius už neteisėtą neveikimą vykdant įgaliojimus, suklastojo dokumentus.

Pernai vasarą Panevėžio rajone inspektorius, sustabdęs automobilį DAF, pranešė vairuotojui apie nustatytą poilsio trukmės pažeidimą ir pasiūlė už kyšį neforminti pažeidimo, numatyto Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnyje.

Pasvalio rajone už tą patį pažeidimą paėmė iš automobilio VOLVO vairuotojo baudai skirtus pinigus ir pasisavino. Pasvalio rajone iš automobilio ,,Mercedes Benz“ vairuotojo, neturėjusio transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio sumokėjimą patvirtinančio dokumento, reikalavo duoti kelis šimtus  litų ir juos paėmė.

Už įteiktus kyšius inspektorius neįrašydavo duomenų apie pažeidimus, vairuotojai išvengdavo baudų. Patvirtinęs savo parašu neteisingą informaciją, pateiktą kontrolės akte, pareigūnas suklastotus dokumentus nuveždavo į Valstybinės kelių transporto inspekcijos Panevėžio regiono departamento Panevėžio kontrolės skyrių.

Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Įstatymai tam, kas piktnaudžiavo tarnyba siekdamas turtinės ar kitokios asmeninės naudos, reikalavo duoti ir priėmė kyšius, numato laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų