Išduotas patvarkymas vykdyti nuosprendį A. Paleckiui

Šiaulių apygardos teismas trečiadienį pranešė išdavęs patvarkymą vykdyti nuosprendį už šnipinėjimą Rusijai kalėti nuteistam Algirdui Paleckiui.

Praeitą penktadienį Apeliacinis teismas paliko galioti pernai liepą Šiaulių apygardos teismo A. Paleckiui paskirtą šešerių metų laisvės atėmimo bausmę. Tą pačią dieną Apeliacinis teismas išsiuntė dokumentus nuosprendį paskelbusiam teismui.

A. Paleckis BNS sakė, kad jį pasiekė informacija apie išduotą patvarkymą, nuo policijos jis nesislėps, tačiau pats savo iniciatyva pas pareigūnus nevyks.

„Pripažinti šitą nesąmonę? Dovanokit, neturiu daug laiko“, – BNS sakė A. Paleckis.

Šis teismo patvarkymas kartu su nuosprendžio nuorašu išsiųstas bausmės vykdymo institucijai – Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui. 

Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja trečiadienį BNS sakė, kad dokumentai policijos kol kas nepasiekė.

Iki šiol A. Paleckis buvo paliktas laisvėje, teismui palikus galioti intensyvią priežiūrą ir anksčiau sumokėtą 50 tūkst. eurų užstatą.

18 mėnesių, kuriuos jis praleido būdamas suimtas per tyrimą ir laukdamas teismo nuo 2018 m. spalio iki 2020 m. balandžio, yra įskaičiuojami į teismo nuosprendžiu paskirtos bausmės laiką. Tai reiškia, kad A. Paleckis turėtų kalėti apie penkerius metus.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 m. vasario iki 2018 m. spalio A. Paleckis bei vilnietis verslininkas Deimantas Bertauskas, veikdami organizuotoje grupėje su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją. Nuteistasis Sausio 13-osios byloje yra Michailas Golovatovas.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 m. susijusias bylas.

Pirmosios instancijos teismas D. Bertauską atleido nuo baudžiamosios atsakomybės, jo byla nutraukta. Teismas paskelbė, kad jo geranoriškas parodymų davimas turėjo esminę reikšmę atskleidžiant Rusijos žvalgybos subjektų neteisėtą veiklą Lietuvoje.

Praėjusiame dešimtmetyje A. Paleckis buvo nuteistas už sovietų agresijos neigimą per 1991 m. Sausio 13-osios įvykius, kai pareiškė, kad tądien „saviškiai šaudė į savus“. Skirdamas bausmę Šiaulių apygardos teismas atsižvelgė ir į šią aplinkybę, kad A. Paleckis buvo teistas dėl nusikalstamos veikos, susijusios su Sausio 13-osios įvykiais.

1971 m. Berne, Šveicarijoje, gimęs A. Paleckis Vilniaus universitete yra įgijęs žurnalisto ir tarptautinių santykių specialisto diplomus, 1994-1995 m. tarptautinius santykius studijavo Tarptautiniame administracijos institute Paryžiuje.

1994 m. jis pradėjo dirbti Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje, kuravo santykius su Europos Sąjunga ir jos šalimis narėmis, 2003 m. įsidarbino Seimo pirmininko pavaduotojo patarėju.

2004–2007 metais A. Paleckis ėjo Seimo nario pareigas.NAUJAUSI KOMENTARAI

laukiu

laukiu portretas
kada tokius teisejus ir prokurorus pacius nuteis uz bylos klastojima, lazda turi 2 galus

o tai

o tai portretas
kodel ne 4 su puse metu jam kaleti jeigu jau atsedejo iki teismo 18 men, tai dabar jau metai turi ne 12 men, o 18 pagal subingalviu zurnalistu ir teiseju vargana prota

Na va

Na va portretas
Paleckis, nuo politinio persekiojimo kalėjimo būdu, turės pereiti į pogrindį. Ar ne jo senelis Smetonos laikais buvo pogrindininku? Lietuva praturtės - vėl turėsime pogrindžio revoliucionierių.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių