Eilę Kybartų poste rusas bandė aplenkti apsimesdamas diplomatu

Kybartų pasieniečiai skyrė administracinę baudą rusui vairuotojui, kuris į kontrolės punktą įvažiavo be eilės ir Europos Sąjungos piliečiams skirta eismo juosta. Užsienietis aiškino esąs diplomatas, bet vėliau paaiškėjo, kad tokių dokumentų jis iš tikrųjų neturi.

Sekmadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kybartų užkardos pasieniečiai Kybartų kontrolės punkte sulaikė 29-erių Rusijos pilietį, automobilio „Volkswagen Passat“ su rusiškais numeriais vairuotoją.

Šis vyras iš Lietuvos vyko į Kaliningrado sritį, kur ir gyvena. Tuo metu punkte ir prie jo prieigų buvo nemažai automobilių, kuriais, kaip įprasta sekmadienio vakarą, Kaliningrado srities gyventojai namo važiavo po savaitgalio poilsio bei renginių Lietuvoje. Tokioje eilėje išvykti į Kaliningrado sritį būtų tekę palūkėti apie porą valandų.

Pasak VSAT pranešimo, „Volkswagen Passat“ vairuotojas tiek laukti nenorėjo, todėl nusprendė pasinaudoti savo tariamu diplomatiniu statusu. Jo pateikti dokumentai padarė įspūdį privačios bendrovės darbuotojams, kurie reguliuoja į Kybartų punktą patenkančių automobilių eilę. Jie „Volkswagen Passat“ į punktą įleido be eilės ir aplenkiant kitus laukiančius automobilius.

Kai Kaliningrado srities gyventojas įvažiavo į punktą, pasieniečiai užfiksavo jo pažeidimus. Vairuotojas, nesilaikydamas kelio ženklo reikalavimo ir būdamas trečiosios šalies pilietis, važiavo eismo juosta, skirta Europos Sąjungos piliečiams.

Pasieniečių sustabdytas jis ėmė aiškinti, kad yra diplomatas ir turi teisę per sieną vykti ypatingomis sąlygomis. Kaip savo išskirtinės padėties liudijimą „Volkswagen Passat“ vairuotojas pateikė esą jo diplomatinį statusą patvirtinančius dokumentus. Jie pasieniečiams sukėlė šypsenas, nes tai buvo neegzistuojančio pavyzdžio dokumentai. Tai jokios teisinės galios neturintys popieriai.

Vienas jų - Maltos ordino diplomatinis pasas, kitas - Tarptautinio žmogaus teisių gynimo komiteto diplomato statusą esą patvirtinantis dokumentas. Pastarajame įklijuota ruso nuotrauka, kurioje jis vilki šio komiteto pulkininko leitenanto uniformą.

Dėl Pasienio kontrolės punktų veiklos taisyklių pažeidimo Kybartų pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną ir skyrė 75 litų baudą. Rusijos pilietis dėl to nesiginčijo ir baudą sumokėjo. Jam buvo labai apmaudu, kad pasieniečiai pagal daiktų ir dokumentų poėmio protokolą negrąžino abiejų tariamų dokumentų. Vairuotojas ėmė gąsdinti VSAT pareigūnus, kad jie dėl to dar turės atsiprašyti.

Visi formalumai užtruko apie dvi valandas. Po to pareigūnai nurodė vairuotojui išvykti iš Kybartų punkto į Kaliningrado sritį.

Pasieniečiai teigia, kad asmenų su įvairiais netikrais dokumentais sulaiko nuolat. Prieš kiek daugiau nei du mėnesius pasienyje su Baltarusija veikiančiame Medininkų punkte buvo sulaikytas Rusijos pilietis, kuris, išvykdamas iš Lietuvos, įžūliai aplenkė terminale patikros procedūrų laukiančią kitų automobilių eilę. Tokią teisę užsieniečiui esą turėjo suteikti jo pateiktas Prancūzijoje išduotas ir diplomatinį statusą patvirtinantis „dokumentas“.

Neretai fantazijos dokumentus platinantys klastotojai apmulkina patiklius pirkėjus teigdami, kad tai yra galiojantys ir visame pasaulyje pripažįstami „dokumentai“.


Šiame straipsnyje: Kybartaipasienispasieniečiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių