"Kokteilis" įsitikinęs, kad patiekalai iš grūdų produktų puikiai atskleidžia skirtingų pasaulio šalių maisto kultūros įvairovę.
Pavyzdžiui, indai ar kinai savo virtuvės neįsivaizduoja be ryžių, ukrainiečiai save vadina grikiavalgiais, o Peru, Bolivijos ir Čilės gyventojai yra sukūrę šimtus patiekalų receptų iš bolivinės balandos sėklų.
Mums, lietuviams, nebūtina keliauti į kitą pasaulio kraštą, kad susipažintume su natūraliais ryžiais, nekepintais grikiais ar burnočio sėklomis, juos galima rasti tiesiog prekybos centruose.
Prieš įsigyjant svarbu atkreipti dėmesį į košėms tinkamų kruopų savybes ir mokėti tinkamai jas paruošti, kad patiekalas būtų ir skanus, ir sveikas.
Norintiesiems maitintis sveikai kulinarai pataria suformuoti savotišką košės virimo rutiną.
Kadangi ryte neturime laiko ilgai stovėti prie viryklės, nuplautas kruopas užmerkite iš vakaro. Jos išbrinks, o ryte užteks kelias minutes palaukti, kol užvirs, o tada – išjunkite. Kruopos šiltai pastovės ir bus subrandintos po 15–30 min. Per šį laiką spėsite pasirengti darbo dienai, o tada ramiai pavalgysite pusryčius ir galėsite eiti į darbą.
Ilgiau verdamos kruopos, pavyzdžiui, natūralūs ryžiai iš Tailando, anot mitybos specialistų, geriau tinka pietų troškiniams, nors juos galima valgyti ir ryte.
Ir grikiai, ir ryžiai, ir lęšiai, ir net bolivinės balandos gali būti skirtingų rūšių. O kiekviena kruopų rūšis – vis kitoks skonis, maistingumas ir naudingosios savybės.
Nors tarp grūdinių kultūrų ryžiai ir grikiai išlieka populiariausi, klaipėdiečių krepšeliuose vis dažniau atsiduria bolivinės balandos sėklų. Auga ir avinžirnių populiarumas. Galbūt todėl, kad žmonės iš jų vis dažniau gamina šiuo metu tikrai madingą humusą, avinžirniais gardina salotas ir kitus sočius, bet sveikus patiekalus.
Naujausi komentarai