Jei esate alergiškas gyvūnui Pereiti į pagrindinį turinį

Jei esate alergiškas gyvūnui

Augintiniai: namie laikomi keturkojai ne tik skleidžia alergenus.
Augintiniai: namie laikomi keturkojai ne tik skleidžia alergenus. / ''Kokteilio" archyvo nuotr.

Anot gydytojų, susigyventi su alergija gyvūnams – sudėtinga, tačiau įmanoma. Pagrindinis iššūkis padidėjusį jautrumą turintiems žmonėms – pilnas oras gyvūno dalelių.

Net jei namuose paskiriama vieta, kur gyvūnui negalima eiti ar lipti, vis tiek patalpose sklando jo epidermio, plaukų, pleiskanų, net seilių, šlapimo liekanos.

Pasak medikų, net labai reguliariai vėdinant ir valant, neįmanoma pašalinti visų dalelių. Jos tiesiog per mažos.

Būtent todėl namuose, kuriuose auga gyvūnų, būna net specifinis kvapas, kurio labai sunku atsikratyti. O jei yra jis, yra ir alergeno. Pirma sąlyga, norint gyventi namuose su gyvūnu, – rūpinimasis oro švara.

Padėti gali siurblys

"Kokteiliui" pavyko sužinoti, kad egzistuoja šioks toks išsigelbėjimas, nes yra siurblių, kurie filtruoja išeinantį orą ir viduje sulaiko dulkes, alergenus. Taip pat dėl specialaus filtro panaikina susiurbto kailio kvapą.

Tiems, kurie tvirtina, kad gali padėti vaistai, medikai atkerta, kad jų vartojimas daugeliu atvejų – kasdienis ir ilgametis procesas.

Dažniausiai tam nebūna pasiryžę ir patys žmonės – kurį laiką pavartoję specialių preparatų, jie jau ieško kitų problemos sprendimų, nes šis pasirodo esąs tik labai laikinas.

Kita galima priemonė – specifinė imunoterapija. Tai individualus, tik vienam žmogui pritaikytas gydymo būdas, kurio tikslas yra organizmui suteikti kontaktą su alergenu, taip palaipsniui keičiant imuninį atsaką ir ilgainiui išugdant toleranciją. Tačiau procesas užtrunka nuo trejų iki penkerių metų.

Medikai teigia, jog dažniausiai žmonės bando visus įmanomus būdus, tačiau tiesa ta, kad preparatų ar vaistų vartojimo ciklas užtruks ilgai, o per tą laiką simptomai niekur nedings. Vienintelė išeitis siekiant įveikti prastą savijautą ir sumažinti žalą savo kvėpavimo takams ar odai – oro valymas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų