Visą labai lietingą rytą pakeliui į darbą automobiliui nuleido padangą. Stovėjau Palangos plente visiškai šlapia ir žiūrėjau į tuščią ratą, nežinodama, ką daryti. Staiga sustojo automobilis ir prie manęs priėjo visiškai nepažįstamas vaikinas. Paklausė, kas atsitiko, ir ėmėsi keisti ratą. Negalėjau patikėti, kad šiais laikais, kai taip dažnai kalbame apie susvetimėjimą, taip gali būti. Vaikinas peršlapo, išsitepė. Vos įbrukau jam kelis litus. Ačiū nepažįstamajam ne tik už tai, kad pagelbėjo, bet ir už tai, kad privertė patikėti – Lietuvoje yra gerų žmonių.
Daiva
Turistai suteikia spalvų
Vieną dieną per pietų pertrauką nusprendžiau išeiti pasivaikščioti. Kadangi dirbu pačiame miesto centre, toli eiti nereikėjo. Nustebau, kokia graži mūsų Klaipėda, kiek daug čia linksmų, spalvingai apsirengusių žmonių. Buvau benustembanti, bet pamačiau didžiulį kruizinį laivą ir nusiminiau. Tai atvykėliai savo margais rūbais ir plačiomis šypsenomis pavertė miestą tokiu margu. Kitą dieną gatvėse sutikau tik pietauti skubančius valdininkus ir niekur neskubančius bedarbius.
Diana
Neįžiūrime skaitiklių rodmenų
Vandens skaitiklių skaičiai tokie mažyčiai, kad pagyvenusiems žmonėms juos labai sunku įžiūrėti. O kai juos sumontuoja kur nors po kriaukle ar už klozeto, tenka klauptis, šviesti žibintuvėliu ir dar didinamąjį stiklą pasiimti. Man net tai nepadeda, esu priversta kaskart prašyti jaunesnių kaimynų pagalbos. Pirmieji skaitikliai buvo kitokie, jų skaičius nebuvo sunku pamatyti. Prašytume gamintojų atsižvelgti į pensininkų pageidavimą ar bent sumontuoti tuos skaitiklius patogesnėse vietose. Tada nereikėtų trilinkiems raitytis, kad pamatytume, kiek vandens išnaudojome.
Irena
Autorė kažką painioja
Skaitau vienos autorės tekstus apie senosios Klaipėdos pavadinimus. Ne vienas jos minimas faktas man kelia abejonių. Pavyzdžiui, kad mūsų mieste yra buvojęs caras Petras I. Aš negaliu ginčytis, bet man kyla labai didelis įtarimas, ar tai tiesa. Arba kad dabartinės Lietuvininkų aikštės ankstesnis pavadinimas – Pergalės aikštė – jai suteiktas 1987 metais. Aš pats Klaipėdoje gyvenu nuo 1966-ųjų ir, kiek pamenu, ši aikštė visada vadinosi Pergalės vardu. Be to, autorė visur kalba apie Klaipėdą, bet juk šį pavadinimą miestas oficialiai gavo tik Lietuvai atsiėmus Klaipėdą, iki tol jis buvo vadinamas Mėmeliu. Manau, taip rašydama autorė iškreipia tiesą.
Skaitytojas nuo 1966 metų
Papiktino svetimos prekės reklama
Savo pašto dėžutėje radau vieno prekybos centro reklaminį prospektą ir pamačiau, kad čia parduodami rusiški ledai. Neaišku, kur jie gaminami, bet pavadinimas – rusiškas. Kas čia per politika? Rusija atsisakė mūsų produktų, o mūsų parduotuvėse prekiaujama rusiškais ledais? Savo produkcijos neturime kur kišti ir dar pardavinėjame rusišką.
Kazimieras
Naujausi komentarai