Pereiti į pagrindinį turinį

„Sūduvis“ priskiriamas jūrų pajėgų eskadrai BALTRON

2010-04-30 18:30
„Sūduvis“ priskiriamas jūrų pajėgų eskadrai BALTRON
„Sūduvis“ priskiriamas jūrų pajėgų eskadrai BALTRON / KJP nuotr.

Nuo gegužės 1 dienos Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) minų paieškos ir nukenksminimo laivas M52 ,,Sūduvis“ ir jo įgula priskiriami Baltijos šalių karinei jūrų pajėgų eskadrai BALTRON.

Šis Lietuvos KJP laivas dalyvaus šiais metais Baltijos eskadros veiklos plane numatytuose mokymuose ir pratybose.

Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms Baltijos šalių eskadroje atstovaus 43 laivo įgulos nariai, iš jų septyni karininkai, likę įgulos nariai - seržantai ir jūreiviai. Įgulai vadovaus M52 „Sūduvis“ vadas kapitonas leitenantas Karolis Lileikis.

Baltijos eskadra BALTRON (angl. Baltic Squadron) buvo įkurta 1998 metų rugpjūčio 28 d. Ši eskadra - greitojo reagavimo karinis Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų junginys, kurio viena pagrindinių užduočių - vykdyti nuo Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūros dugne likusių minų ir nesprogusios amunicijos paieškos bei nukenksminimo operacijas.  Kartu šis junginys tarnauja ir kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma.

BALTRON sudaro laivai ir tarptautinis štabas, kuriuos į eskadrą skiria Lietuva, Latvija ir Estija. BALTRON vadas ir tarptautinio BALTRON štabo kariai eskadrai rotacijos principu  priskiriami vieneriems metams, laivai - šešiems mėnesiams. BALTRON štabui įgaliojimus misijoms vykdyti suteikia Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių vadų komitetas. Šiuo metu BALTRON vadovauja Estijos karinių pajėgų karininkas komandoras Indrekas Hansonas ( Indrek Hanson).

BALTRON nėra vien Baltijos karinė jūrų eskadra. Šiam trišaliam kariniam projektui priskiriamas ir Ryšių specialistų mokymo centras Estijoje, Narų mokymo centras ir priešmininės kovos stimuliatorius bei įrangos aptarnavimo centras, veikiantis Latvijoje ir Laivų denio įrangos bei ginkluotės aptarnavimo centras Lietuvoje. BALTRON projektas taip pat yra svarbus ugdant štabo karininkų ir laivų įgulų įgūdžius naudojant NATO taktiką ir procedūras, integruojant tris Baltijos šalis į vieną bendrą karinių jūrų laivynų šeimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų