Kas siunčia grasinimus apie sprogmenis, neaišku

Lietuvos ir Klaipėdos elektroninio pašto vartotojus toliau pasiekia grasinančio turinio laiškai. Juose pranešama apie pastatuose neva padėtus sprogmenis. Nors nė vienu atveju ši informacija nepasitvirtino, pati žinia žmonėms sukelia nerimą ir baimę.

Pirmadienį Lietuvoje gauta net 13 tokių pranešimų. Šeši jų išsiųsti naktį, tarp 2 ir 3 valandos. Visi kiti – ankstų rytą, dieną ir vakare.

Du grasinančio turinio elektroniniai laiškai buvo išsiųsti Klaipėdoje esantiems adresatams.

Naktį pareigūnai buvo išsiųsti apžiūrėti patalpų uostamiesčio Klaipėdos gatvėje, o ryte tą patį jie atliko Taikos prospekte.

Apie šiuos įvykius savo tinklalapyje informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, nors ugniagesiai dėl to darbo ir neturėjo.

Policijos atstovai apie tai nepraneša, argumentas – nes dėl šių įvykių nebuvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Panašiai laiškais jau kuris laikas atakuojama daugybė valdiškų institucijų bei įmonių. Vienuose jų, be pranešimo apie neva padėtus sprogmenis, buvo reikalavimas išduoti rusams vizas. Toks laiškas pasiekė Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorę.

Kituose lyg ir minėta, kad laiškų siuntėjui dabar labai blogai, todėl ir adresatui negali būti gerai. Kai kuriuose laiškuose nebuvo dėstomi jokie argumentai.

Po visų šių grasinimų planas „Skydas“ neįvedamas, tai yra į nurodytą vietą nesiunčiami ugniagesiai ir medikai. Tik policininkai apžiūri patalpas.

Uostamiesčio policijos komisariato viršininkė Rasa Bekėžienė patikino, kad dėl grasinimo mokyklai ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas, nenustatyta, kas ir kodėl siuntė grasinantį laišką, juo niekam nepadaryta žala, pareiškimo dėl jos policija negavo.

„Turi būti įrodyta, kad buvo padaryta kažkokia žala. Šiuo atveju nenustatėme, jog žala buvo padaryta, nenustatyta nusikaltimo požymių visumos, todėl atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą. Kiekvienas pranešimas nagrinėjamas individualiai. Nustatyta, kad jais siekta į atitinkamas institucijas paleisti virusus. Tai labiau kibernetines atakas primenantys dalykai. Klaipėdoje virusai nebuvo paskleisti. Gal tai buvo noras sutrikdyti, gal atkreipti ar priešingai – nukreipti dėmesį nuo ko nors. Kiekvienas atvejis – individualus ir tiriamas atskirai. Kalbant apie Vytauto Didžiojo gimnazijos gautą elektroninį laišką, prokuroras patvirtino, kad buvome teisūs atsisakę pradėti ikiteisminį tyrimą“, – teisinę reikalo pusę paaiškino R. Bekėžienė.

Pareigūnams nepavyko išsiaiškinti, kas yra grasinančio laiško siuntėjas.

Komisariato vadovė tikino, kad, nustačius sąsajas tarp panašių pranešimų, jų tyrimas gali būti sujungtas į vieną.

Šiuos reiškinius analizuoja pareigūnai, stebintys nusikaltimus elektroninėje erdvėje, bet tai – ne miesto policijos komisariato policininkai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Neaisku. Neranda. Ale vot pries pi.de.rus ar zydus, o baisiausia pries Landzbergi parasykit kokia nors teisybe. Stribai per diena iskas is po zemiu. Dirba lietuvos GESTAPas kaip prie Hitlerio.

kyyyyyyyyyyyyber bbyyyyyyyyyyyber mentai

kyyyyyyyyyyyyber bbyyyyyyyyyyyber mentai portretas
saugo tik pederastus ir žydus, nes toka komanda duota iš jankių ir izraelio ambasadų, ruskius zamačylino, dabar jie sėdo į dumblą, bet ar ilgam, ar ilgam mižniai nedarūrinti

ai

ai portretas
tai kad musu kiberpolicija uzsiima tik komentatoriu gaudymu...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių