Atradimų kelionės Kretingos rajone

 • Teksto dydis:

Atostogaudami šią vasarą būtinai užsukite į Kretingos rajoną. Neretai tik pravažiuojamas kraštas yra tikras Žemaitijos perlas. Kretingos miestas ir rajonas pilni kultūrinio, istorinio paveldo, žavių gamtos kampelių, smagių vietų šeimoms ar draugų kompanijoms. Susipažinti su Kretingos miestu padės vėl šią vasarą rengiamos nuolatinės ekskursijos, o rajono žavesį atskleis įdomūs gamtiniai žygiai.

Vasaros sezono ekskursijos Kretingos mieste

1. „Vienuolių takais“

Data: birželio 16 d., 23 d., 30 d., liepos 7 d., 14 d., 21 d., 28 d., rugpjūčio 4 d., 11 d., 18 d., 25 d.,   rugsėjo 1 d., 8 d., 15 d.

Laikas: 17.00 val.

Kaina asmeniui – 3 Eur

Daugiau negu 400 metų senumo Kretingos pranciškonų vienuolynas bei bažnyčia saugo daugybę gražių istorijų ir paslapčių. Kiekvienas ansamblio kampelis kviečia pažinti – karvedžio J.K. Chodkevičiaus gyvenimo istoriją, Šv. Antano paveikslo stebuklus, vienuolyno klestėjimą bei tragedijas, Kretingą iš svaiginančio aukščio, užkopus į bokštą. Ši ekskursija yra žavi ir jaudinanti kelionė į praeitį. Joje – pasakojimai apie tikėjimo galią, vienuolių gyvenimo ritmą, paslaptingas kriptas, užgriuvusius rūsius bei tunelius, švedų karių paliktus kardų kirčius ir gyvus užmūrytus žmones bei dar daug kitų pasakojimų.

Būtina išankstinė registracija telefonu 8 445 73 102.

2. „Kretingos požemiai. Jeigu sienos prabiltų“

Data: birželio 17 d., 24 d., liepos 1 d., 8 d., 15 d., 22 d., 29 d., rugpjūčio 5 d., 12 d., 19 d., 26 d.,   rugsėjo 2 d., 9 d.

Laikas: 17.00 val.

Kaina asmeniui – 6 Eur

Ekskursijos metu aplankysime Kretingos bažnyčios kriptas, Šv. Antano rūmų rūsį, Tiškevičių koplyčios mauzoliejų. Kretingos bažnyčios kriptoje pamatysime Chodkevičių šeimos sarkofagus, karo su švedais metu užmūrytų žmonių palaikus. Šv. Antano rūmuose lankysime buvusias kameras, kuriose kalėjo NKVD kankinami žmonės, pamatysime kankinimų šulinį. Tiškevičių koplyčioje pamatysime šios šeimos sarkofagus, sužinosime Tiškevičių gyvenimo akimirkas.

Būtina išankstinė registracija telefonu 8 445 73 102.

3. „Arbatėlė su istorijos prieskoniais“

Data: liepos 3 d., 10 d., 17 d., 24 d., 31 d., rugpjūčio 7 d., 14 d., 21 d., 28 d.

Laikas: 14.00 val.

Kaina asmeniui – 3 Eur

Kviečiame į unikalią ekskursiją apie unikalų žmogų. „Arbatėlė su istorijos prieskoniu“ – tai kelionė po Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos pasaulį ir gyvenimą. Botanikas, gydytojas, kunigas, pranciškonas, mokytojas, augalų tyrinėtojas – J. Pabrėža dažnai vadinamas lietuviškuoju da Vinči. Ir kas gi nenorėtų pažinti tokio žmogaus? Ekskursijoje pažinsime J. Pabrėžos gyvenimo pradžią bei kaip ir kur formavosi jo unikali asmenybė. Simboliais tai atskleidžia įspūdingas paminklas. Užsukę į vidinį vienuolyno kiemelį tyloje išgirsime jo vienuoliško gyvenimo pasakojimus. Akies krašteliu žvilgterėsime į J. Pabrėžos celės langą, sužinosime, kur buvo biblioteka, kurioje jis pildė ir taip didelį savo žinių bagažą. Vaikščiosime iškiliojo vienuolio pėdomis ir išsiaiškinsime, koks buvo jo indėlis į mokymo sistema, kaip atsirado jo vardu pavadintos gatvė ir gimnazija. Žinoma, užsuksime ir prie J. Pabrėžos kapo. Ne vienas žmogus galėtų paliudyti – ten vyksta stebuklai! Ir visos šios kelionės metu mes vis prisiminsime, koks didis botanikas J. Pabrėža buvo ir kad jis yra daugelio lietuviškų augalų pavadinimų krikštatėvis. Ekskursijos metu susirinksite savo ekologiškų, J. Pabrėžos ištyrinėtų vaistažolių puodelį – jaukiame gamtos prieglobstyje gersime arbatą su istorijos prieskoniu.

Būtina išankstinė registracija telefonu 8 445 73 102.

4. „Pamirštos dvaro istorijos“

Data: birželio 20 d., 27 d., liepos 4 d., 11 d., 18 d., 25 d., rugpjūčio 1 d., 8 d., 15 d., 22 d., 29 d.,  rugsėjo 5 d., 12 d.

Laikas: 14.00 val.

Kaina asmeniui – 3 Eur

Kretingos Tiškevičių dvaras žavus ne tik puošniais rūmais, puikiai išsilaikiusiais pastatais ar išpuoselėtu parku. Šis visoje šalyje garsus XIX amžiaus kompleksas skatina žvelgti giliau bei atrasti daugiau. Ką nuveikė išlaidusis Juozapas Tiškevičius? Kokius iššūkius patyrė jo žmona Sofija? Už kokius didžiulius darbus neįvertinta liko užsispyrusioji dukra Marija? Be to, Kretingos dvaras – daugybės pirmų kartų dvaras. Pirmoji telefono linija, pirmoji hidroelektrinė, pirmasis lietuviškas darželis... O kur dar istorijos apie stebuklingą Meilės akmenį, prabangias lynų vaišes bei ypatinguosius monarchų stalo vertus kalakutus. Kretingos dvaras tikrai turi pamirštų istorijų, tik ir laukiančių, kuomet bus atskleistos.

Būtina išankstinė registracija telefonu 8 445 73 102.

Ekskursijų Kretingos mieste organizatorius – Kretingos rajono turizmo informacijos centras, el. p. tic@kretingosturizmas.info, interneto svetainė www.aplankykkretinga.lt,  feisbukas – Kretingos rajono turizmo informacijos centras.

Vasaros sezono pėsčiųjų žygiai Kretingos rajone

5. Pėsčiųjų žygis „Minijos slėniais“

Data: birželio  26 d.

Žygio pradžia – 10.00 val.

Atstumas – apie 25 km.

Trukmė – apie 7 val.

Kaina asmeniui – 14 Eur

Žygio startas ir finišas: Kūlupėnų miestelio aikštėje (Mokyklos g. 2A, Kūlupėnai, Kretingos r.)

Ko tikėtis? Žygiuodami aplankysime išskirtinio grožio Minijos kraštovaizdžio bei Salanto žemupio hidrografinius draustinius. Šios saugomos teritorijos pasižymi biologine įvairove ir kultūros paveldo gausa.


Žygio maršrutas: Minijos senslėnis–Martynaičių piliakalnis–Dauginčių II piliakalnis–Dauginčių atodanga–Sauserių piliakalnis–Tamožinės ir Sauserių ąžuolai–Salanto upės slėnis–Kūlupėnų geležinkelio tiltas–Salanto ir Minijos santaka. Žygio maršrutas žiedinis.


Registracija el. p. registracija@salanturp.lt (nurodyti: vardą, pavardę, amžių).

6. Pėsčiųjų žygis „7 piliakalnių žygis“

Data: liepos 31 d.

Žygio pradžia – 9.00 val.

Atstumas – apie 28 km.

Trukmė – apie 7 val.

Kaina asmeniui – 14 Eur

Žygio startas: Imbarės piliakalnis, Kretingos r.

Žygio finišas: Kartenos piliakalnis, Kretingos r.

Ko tikėtis? Susipažinti su išskirtine Salantų regioninio parko verte ir įspūdingu kuršių genties palikimu šiame vakarų Lietuvos krašte: skirtingi piliakalniai, skirtingos jų istorijos ir likimai.

Žygio maršrutas: Imbarės–Sauserių–Dauginčių I–Dauginčių II–Martynaičių–Gintarų (Vyšnių kalnas)–Kartenos piliakalniais.

Registracija el. p. registracija@salanturp.lt (nurodyti: vardą, pavardę, amžių).

7. Pėsčiųjų žygis „Salanto lankos“

Data: rugpjūčio 7 d.

Žygio pradžia – 10.00 val.

Atstumas – apie 20 km.

Trukmė – apie 5 val.

Kaina asmeniui – 10 Eur

Žygio startas ir finišas: Vyskupo Motiejaus Valančiaus muziejus, Kretingos r., Nasrėnų k.

Ko tikėtis? Žygiuodami aplankysime Salanto žemupio hidrografinį draustinį. Ši saugoma teritorija pasižymi išskirtine biologine įvairove ir kultūros paveldo gausa.

Žygio maršrutas: Imbarės piliakalnis–Kalnalis–Salanto slėnis–Kūlupėnų geležinkelio tiltas–Tamožinės pušis–Salanto ir Blendžiavos santaka–Kulsodžio senkapiai–Blendžiavos slėnis–Imbarės piliakalnis. Žygio maršrutas – žiedinis.

Registracija el. p. registracija@salanturp.lt (nurodyti: vardą, pavardę, amžių).

8. Pėsčiųjų žygis „Akmeniniais ledynų pėdsakais“

Data: rugpjūčio 28 d.

Žygio pradžia – 10 val.

Atstumas – apie 33 km.

Trukmė – 7,5 val.

Kaina asmeniui – 15 Eur *

* Į kainą muziejaus lankymas neįskaičiuotas.

Žygio startas: Alkos alkakalnis, Imbarės sen., Kretingos r.

Žygio finišas: Orvidų sodyba-muziejus, Gargždelės k., Kretingos r.

Ko tikėtis? Pažinti tikrąją Salantų regioninio parko išskirtinę vertę, kurią padovanojo maždaug prieš 26 tūkst. metų nuo šiaurės Lietuvos nuslinkęs paskutinis ledynas, suformavęs išskirtinį upių tinklą, upių atodangas, vingius, riedulių sankaupas.

Žygio maršrutas: Alkos alkakalnis–Šauklių akmuo–Šauklių riedulynas–Šauklių dubenuotasis akmuo–Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus–Šilalės kaimo geologinis-archeologinis kompleksas–Orvidų sodyba-muziejus

Registracija el. p. registracija@salanturp.lt (nurodyti: vardą, pavardę, amžių).

Žygių Kretingos rajone organizatorius – Salantų regioninio parko direkcija, el. p. direkcija@salanturp.lt, interneto svetainė www.salanturp.lt,  feisbukas – Salantų regioninio parko direkcija. Daugiau informacijos tel. +370 445 58 761, tel. +370 614 48 404.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Paupių gyventojai piktinasi niokotojais: kol vieni gražina, kiti kenkia
  Paupių gyventojai piktinasi niokotojais: kol vieni gražina, kiti kenkia

  Kol vieni paupiškiai puoselėja savo rajoną, organizuoja talkas ir sodina gėles, kitiems rankas niežti sunaikinti sukurtą grožį, paliekant po savęs šiukšlių kalnus, nuorūkas ar aprašinėtus naujai įrengtus suoliukus &ndash...

  1
 • Sakurų parko siluetas jau įgauna formas
  Sakurų parko siluetas jau įgauna formas

  Tarp Žvejų rūmų ir Klaipėdos Naujosios apaštalų bažnyčios maždaug hektaro dydžio rengiamo Sakurų parko siluetas jau įgauna formas. Požeminiai darbai jau beveik baigti, formuojami takeliai, įrengtos sūpynės vaikams. Savivaldybės atstovai...

  5
 • Kariai uostamiestyje surengs žygį
  Kariai uostamiestyje surengs žygį

  Pirmadienį oficialiai susipažino ir rankas vienas kitam paspaudė uostamiesčio vadovas Vytautas Grubliauskas ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados "Žemaitija" vadas ...

 • Smėlis uostamiesčio gatvėje – lyg paplūdimyje
  Smėlis uostamiesčio gatvėje – lyg paplūdimyje

  Naujai išklotos trinkelės Vingio gatvėje trikdo gyventojus. Esą kur bepažvelgsi – smėlis, trinkelių per jį beveik nematyti, o vaikščiojimas čia primena paplūdimį dėl į batus pribyrančio smėlio. ...

  2
 • Girulių kempinge verda gyvenimas: atvažiuoja ir užsieniečių
  Girulių kempinge verda gyvenimas: atvažiuoja ir užsieniečių

  Poilsiautojų srautus Girulių kempinge reguliuoja oras, kuris šią vasarą gana palankus vasaroti ir palapinėse. Kempingą vėl prižiūrinčio Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro atstovų teigimu, turistų iš užsienio neatgras...

 • Pušinio keliaujančio kuoduočio kelionė
  Pušinio keliaujančio kuoduočio kelionė

  Ne kasmet galima stebėti ir stebėtis keista Kuršių nerijos retenybe – pušinio keliaujančio kuoduočio vikšrų karavanu, kuris gali nusidriekti iki pusantro metro ilgio, o gal ir daugiau. Kolonos vedlys išleidžia ši...

 • A. Armonaitė: mėlynosios inovacijos ir aplinkosauga – šansas Klaipėdai
  A. Armonaitė: mėlynosios inovacijos ir aplinkosauga – šansas Klaipėdai

  Klaipėda iš visų Lietuvos miestų turi didžiausią potencialą ateityje pritraukti su Baltijos jūros ištekliais, arba vadinama mėlynąja ekonomika ir aplinkosauga susijusias investicijas, teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušr...

  5
 • Palangos pliažuose – daugiau apsaugos: tvarką prižiūri ne tik gelbėtojai, bet ir policija
  Palangos pliažuose – daugiau apsaugos: tvarką prižiūri ne tik gelbėtojai, bet ir policija

  Palangos gelbėtojai, policija ir jos rėmėjai praėjusią savaitę pradėjo žvalgyti tvarką paplūdimiuose. Toks dėmesys daugumui pliaže palaikyti atkreiptas po keletos tragiškai pasibaigusių įvykių, nusinešusių poilsiautojų gyvybes, p...

  5
 • Karių pratybos – ir Kuršių mariose
  Karių pratybos – ir Kuršių mariose

  Rugpjūčio 9–12 dienomis Alksnynės gynybiniame komplekse ir Kuršių mariose vyks Portugalų rotacinių pajėgų ir Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ (toliau...

  2
 • KU archeologai Kukuliškių piliakalnyje aptiko didžiausią iki šiol sėklų kolekciją
  KU archeologai Kukuliškių piliakalnyje aptiko didžiausią iki šiol sėklų kolekciją

  Klaipėdos universiteto (KU) Baltijos istorijos ir archeologijos instituto archeologų komanda kasinėjimų Kukuliškių piliakalnyje metu aptiko didžiausią iki šiol sėklų kolekciją Lietuvoje, pirmadienį pranešė universitetas. ...

Daugiau straipsnių