Vasara pajūrio nenuskurdino

Skaičiuodami paskutines šios vasaros dienas pajūrio verslininkai šiųmečiam šiltajam sezonui itin daug komplimentų nežeria, tačiau keiksmais jos išlydėti taip pat nelinkę. Pripažįstama, kad itin geru oru nelepinusią vasarą būta dienų, kai kurortuose eurus leidžiančių poilsiautojų nestigo. Klaipėdai šiluma nelepinusi vasara netgi buvo naudinga.

Stebuklų nebuvo

Likus paskutiniam šios vasaros savaitgaliui Lietuvos pajūrio verslininkai jau skaičiuoja šio sezono viščiukus.

Nors šiuo metu vis dažniau išgirstama aimanų dėl esą prasto sezono, dauguma verslininkų vasaros keikti neskuba, o dirbantieji Palangoje ją vadina tiesiog normalia.

"Sezoną baigiu visiškai normalia nuotaika. Jokių stebuklų nematau. Kaip vasara gali būti gera, kai nėra gero oro? Tai buvo normali vasara, kaip ir visos kitos, niekuo neišsiskyrė", – teigė visuomeninės Palangos apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijos "Svetingas šeimininkas" pirmininkė Irena Švanienė.

Blogesnės nepamena

Vis dėlto tokio aukso amžiaus, koks buvo 2006-aisiais, greitai sulaukti nesitikima.

"Buvo pikų pikas, nes vasara buvo puiki. Be to, kainos buvo kitos. Euras savo padarė. Daug kas pasikeitė", – dėstė I.Švanienė.

Anot pašnekovės, šiemet kai kurie poilsiautojai rinkosi trumpesnes atostogas, kiti visai jų atsisakė. Vis dėlto tikimasi, kad ateityje situacija stabilizuosis.

Nors pirmininkė ir pripažino, kad prastesnės vasaros už šią per savo darbo praktiką ji neprisimenanti, tačiau katastrofiška situacijos vadinti nebuvo linkusi.

Lankytojų sulaukti tikimasi dar ir šį savaitgalį.

"Ir paskutinį savaitgalį bus žmonių. Nebus užpildyti visi kambariai, bet lankytojų bus. Ir ką? Gal dėl tokio menkniekio atsistoti ir nuo bažnyčios bokšto nušokti? Juokas ima. Niekur nėra stabilumo, čia lygiai tas pats. Negalima kasmet uždirbti tiek pat arba vis daugiau", – rinkos dinamiškumą pabrėžė I.Švanienė.

Gelbėjo baltarusiai

Apibendrindami verslininkų atstovai pabrėžia ir neramumų pasaulyje svarbą.

"Srautai į Turkiją ir tuos kraštus apmažėjo. Sumažėjo todėl, kad ten yra labai nesaugu. Nei pati ten važiuočiau, nei kitas protingas žmogus važiuotų, geriau jau kelioms dienoms į Palangą pavaikščioti, pakvėpuoti nuostabiu oru", – pastebėjo Palangos nuomotojų atstovė.

Pašnekovės teigimu, šiemet situaciją kurorte itin švelnino ir aktyviau atvykdavę baltarusiai.

Pastebima, kad jie kompensavo tiek lietuvių, tiek rusakalbių poilsiautojų skaičiaus mažėjimą.

Nakvynės kainos krito?

Nors šią vasarą poilsiautojai ir piktinosi Palangoje esą smarkiai šoktelėjusiomis kainomis bei šiurpo už lėkštę šaltibarščių atseikėdami po 7 eurus, tačiau kurorto būsto nuomotojų vedlė tikino, kad šiame sektoriuje būta kainų mažėjimo tendencijų.

"Kainos krito. Galiu pasakyti pagal save. Kainos buvo mažesnės nei pernai ir užpernai. Dvivietis kambarys buvo 50 eurų, o šiuo metu – 35 eurai. Ką daryti, kad žmonės nemoka? Kiekvienas savininkas galvoja – arba gausi mažiau, arba nieko negausi", – dėstė I.Švanienė.

Pašnekovė teigė, kad susitraukė ir prabangių apartamentų kainos.

Pokyčius galėjo lemti ir didėjanti būsto nuomos pasiūla, mat pastaruoju metu Palangoje aktyviai dygo kotedžai, kuriuos savininkai noriai nuomojo.

"Pasiūla kiekvienais metais didėja, o paklausa mažėja. Reikia konkuruoti, o konkurencinės sąlygos iššaukia tam tikrus veiksmus", – neslėpė I.Švanienė.

Milijonieriai mokėjo daugiau

Tiesa, dėl aukštų maitinimo kainų verslininkai nesigynė, tačiau pabrėžė, kad šiemet maitintojai bandė prisitaikyti tiek prie prabangias, tiek prie kuklesnes atostogas suplanavusių klientų poreikių.

"Atvažiuoja milijonierius – jis gali valgyti šaltibarščius normaliai, kaip visi skalambijo, po 7 eurus, jis nežiūri į pinigus. Kas nori šaltibarščius gali valgyti ir už eurą, kas nori – už tris", – aiškino Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas.

Pašnekovas tikino, jog labiau poilsiautojų pinigines paploninti šiemet nusprendė ir kainas išaugino anaiptol ne visi verslininkai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Miklovui

Miklovui portretas
daugelis tikrų milijonierių skaičiuoja pinigus ir įvertina tikrą prekės ar paslaugos kainą, o ne fantazinę kainą, pvz.: už šaltibarščius....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių