Prislėgti artimojo netekties žmonės tampa kerpamomis avimis ne tik verslininkams, bet ir kiekvienam, kas prisiliečia prie velionio ar yra susijęs su laidotuvėmis.
Nusilygo trečdalį sumos
Netrukus prieš teismą stos klaipėdietis Valdas Holcmanas. Jis tebedirba M.Romerio universiteto Teismo medicinos instituto Klaipėdos skyriaus sanitaru.
Jeigu teismas pripažins, kad V.Holcmanas kaltas paėmęs neteisėtą atlygį, jis gali netekti darbo.
Šiemet spalio pradžioje Šilutės rajone traukinys sunkiai traumavo moterį. Greitoji pagalba į ligoninę ją nugabeno dar gyvą, tačiau sužalojimai buvo pernelyg sunkūs, ir netrukus nukentėjusioji mirė.
Po kelių dienų nuo nelaimės mirusiosios kūnas atgabentas tirti uostamiesčio teismo medicinos ekspertams. O netrukus į Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybą atėjo pasipiktinę velionės giminaičiai.
Jie pasakojo, kad sanitaras už greitą velionės sutvarkymą pareikalavo pusantro šimto litų.
Priblokšti tokio reikalavimo šilutiškiai paprašė sumažinti velionės atgavimo kainą ir nusiderėjo iki šimtinės. Prieš paduodami reikalaujamus pinigus, žmonės užsirašė banknotų numerius.
Pribloškė parodęs pažymėjimą
Klaipėdos apygardos prokuroras Sigitas Jasevičius patvirtino, kad tyrimas dėl sanitaro veiksmų jau baigtas, netrukus byla iškeliaus į teismą.
Mirties verslininkais pravardžiuojami ne tik morgo sanitarai, bet ir duobkasiai bei laidojimo paslaugas teikiantys žmonės.
Dažnas, kam yra tekę laidoti artimą žmogų gali papasakoti apie reikalavimą mokėti pinigus už oficialiai nemokamas paslaugas.
Vis dar kalbama ir apie mokestį už geresnę vietą kapinėse. Nors naujoji Kapinių priežiūros tarnybos vadovė nusiteikusi išguiti ydingą tvarką, jos ausis dar pasiekia pasakojimai apie savaitgaliais pasipinigauti linkusius kapinių darbuotojus.
Kartą 600 litų ne tik už duobės iškasimą, bet ir geresnės vietos parinkimą vyrai pareikalavo iš policininko. Tik tada, kai šis atėjo į kapines darbo dieną ir, parodęs darbo pažymėjimą, paklausė, kam reikia sumokėti reikalautą sumą, paaiškėjo, kad tai nemokama paslauga.
Ragina neslėpti kyšininkų
"Mūsų pernelyg mažai, kad prie kiekvieno kelių policininko ar morgo darbuotojo pastatytume po žmogų ar įrengtume sekimo aparatūrą. Didžiausias pajėgas skiriame nustatyti didelę žalą valstybei darančių valdininkų ar pareigūnų nusikaltimams užkirsti, prioritetas šimtų tūkstančių litų bylos, – tikino STT Klaipėdos valdybos viršininkas Leonas Keniausis.
"Tačiau tai nereiškia, kad mums nerūpi smulkesnieji kyšininkai, – atkreipė dėmesį viršininkas. – Norėtume, kad žmonės nebijotų kreiptis į mūsų tarnybą. Beje, verta žinoti, kad už kyšio davimą žmogus nebaudžiamas, kai apie tai praneša po fakto. Juk būna situacijų, kai nėra galimybės neduoti kyšio ir apie tai iškart pranešti STT. Prieš tai reikėtų užsirašyti kupiūrų numerius."
Kam skambinti ir pranešti
Apie galimus korupcijos atvejus galima pranešti Klaipėdoje dirbantiems pareigūnams darbo metu tel. 310 093. Visą parą prie telefono budi STT darbuotojai Vilniuje, tel. 85 266 3333. Bet kuriuo paros metu sostinėje užfiksuotas pranešimas apie korupcijos atvejį klaipėdiečius pasiekia po poros minučių.
Naujausi komentarai