Idėjai pritarė
Plieninių žirgų aistruoliai dar pernai kreipėsi į savivaldybę su siūlymu įrengti keliose vietose tik motociklams skirtas stovėjimo vietas.
Baikeriai rodo pirštu į užsienio valstybes, kur motociklininkų turizmas yra skatinimas.
Pavyzdžiui, daugelyje didžiųjų Vakarų Europos miestų vietos municipalitetai yra numatę stovėjimo vietas šalia lankytinų vietų ar miestų senamiesčiuose.
Pernai pavasarį Klaipėdos motociklininkai vietos valdžiai siūlė juos įkurdinti Teatro aikštėje, M.Mažvydo alėjoje, Kruizinių laivų terminale ar Turgaus gatvėje.
Tam, kad būtų sutaupyta automobiliams skirtų vietų, motociklus buvo siūloma statyti ant plačių šaligatvių, pažymint stovėjimo vietas specialiais ženklais ir horizontaliomis linijomis.
Tose vietose, kur šaligatviai yra siauri, ar motociklai gali trukdyti pėstiesiems, motociklų nežadama įsileisti.
Klaipėdos Saugaus eismo komisija pernai balandį pritarė šiai idėjai, tačiau konkrečių žingsnių taip ir nebuvo žengta.
Sutaupytų vietų mašinoms
Patys motociklų aistruoliai įsitikinę, kad tokios stovėjimo vietos įneštų daugiau tvarkos miesto centre.
Įrengus specialias vietas, motociklai sutilptų į daug mažesnį plotelį.
"Juk motociklą galima pastatyti automobiliui skirtoje vietoje ir nesirūpinti, kad jis užima daug erdvės. Įrengus specialias vietas, motociklai sutilptų į daug mažesnį plotelį", – siūlymo argumentus aiškino motociklų klubo "Legacy Vets MC" klubo narys Aurimas Mockus.
Motociklai šiuo metu iš tiesų statomi tose vietose, už kurias turėtų rinkliavą mokėt automobilių savininkai.
Kol jose paliekami motociklai, automobilių savininkai suka ratais, ieškodami, kur pastatyti mašinas.
Apsispręs po mėnesio
Siūlymas triukšmingus motociklus nugrūsti tolyn nuo miesto centro, baikerių netenkintų.
Nemažus pinigus kainuojančius plieno žirgus jie norėtų viena akimi stebėti, kol, pavyzdžiui, gers kavą senamiesčio kavinukėje.
Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus tikino, kad motociklininkų norų niekas nepamiršo, o atšilus orams ši tvarka mieste atsiras.
"Neskubėta pulti braižyti linijų, kol nėra problema išspręsta kompleksiškai. Išlygų nori ir automobilių dalijimosi paslaugos teikėjai. Jie taip pat nori tam tikrų stovėjimo vietų. Reikia išanalizuoti situaciją, parengti schemas, o po to ir į miesto tarybą kreiptis dėl sprendimo. Motociklų mėgėjų siūlymui buvo pritarta komisijoje, tačiau stovėjimo vietos dar nėra konkretizuotos. Dar nėra apsispręsta, kiek ir kur atsiras šių vietų", – aiškino R.Mockus.
Tikinama, kad sprendimas dėl motociklų stovėjimo vietų bus priimtas per mėnesį.
Naujausi komentarai