Vieno daugiabučio gyventojai jau kurį laiką kenčia nuo kaimyninio buto balkone lizdus sukančių balandžių. Paukščių apdergti langai ir palangės varo į neviltį miestelėnus, tačiau į privačios nuosavybės valdas niekas nedrįsta brautis.
Kaimynai siūlė savo paslaugas
„Kai iš viršaus krenta plunksnos, dar nėra baisu, tačiau kas norėtų, jei iš viršaus nuolat kristų paukščių išmatos, o lyjant lietui – ir lizdų likučiai“, – ne itin estetiška aplinka skundėsi Taikos prospekto 57-ojo namo gyventojai.
Žmones piktina ketvirtame aukšte esančio buto šeimininkai, palikę būstą be jokios priežiūros.
„Kurį laiką bute kažkas gyveno, tačiau dabar jis keletą metų stovi tuščias. Niekas jo netvarko ir neprižiūri“, – pastebėjo kaimynai.
Apatiniuose aukštuose gyvenantys žmonės mėgino ieškoti būsto savininkų ir siūlė savomis lėšomis užsandarinti svetimą balkoną.
„Aš kaimynams pasiūliau, jog savo lėšomis nupirksime tinklą ir pasamdysime darbininkus, kad šie įtaisytų jį balkone. Tada paukščiai ten negalėtų patekti, sukti lizdų, vesti vaikų ir dergti“, – pasakojo namo gyventoja.
Tačiau buto šeimininkai atrėžė, kad už balandžius jie neatsako.
Baiminasi plintančių ligų
„Mėginome prašyti bendrijos pirmininko pagalbos. Tačiau jam mūsų bėda nelabai rūpi. Kartais patys bandome vaikyti tuos balandžius, bet jie ir vėl grįžta. Jau du kartus samdžiau moterį, kad nuplautų apdergtus langus“, – pasakojo gyventoja.
Žmonės baiminasi, kad paukščiai gali būti ligų nešiotojai, o infekcijos plisti su išmatomis.
„Viena gyventoja savivaldybėje mėgino aiškintis, kas galėtų priversti buto šeimininkus laikytis tvarkos. Buvo pasakyta, kad reikia surinkti gyventojų parašus ir tik tuomet kažkas pajudės“, – aiškino gyventoja.
Liepė rašyti
Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė gyventojams patarė parašyti raštą savivaldybei.
„Tegul žmonės surašo rašinėlį apie savo bėdą administracijos vardu. Yra gi Administracinių teisės pažeidimų kodeksas. Juk mieste prikurta taisyklių – iki ausų. Reikia žiūrėti, kas ten pažeista, ir ieškoti drausminimo priemonių“, – patarė J.Asadauskienė.
Sveikatos apsaugos skyriaus specialistai, gavę gyventojų skundą ir įvertinę situaciją, gali surašyti sanitarinės kontrolės aktą.
„Gavę pranešimą, mes kreipsimės į namą administruojantį asmenį. Jei ten namų valda, turi būti paskirtas vadybininkas, o jei ten yra bendrija, jos pirmininkas tuo turi užsiimti. Jei jis to nedaro, mes jam galime skirti baudą už sanitarijos ir higienos taisyklių normų nesilaikymą. Pastatas turi būti naudojamas pagal paskirtį“, – aiškino Sveikatos apsaugos skyriaus specialistė Nina Gendvilienė.
Gresia baudos
Jei bendrijos pirmininkas anksčiau nėra baustas, jis gali būti tik įspėtas. Jei nuobaudų jau būta, tokiu atveju gresia bauda net iki 2 tūkstančių litų.
„Balkonai priskiriami bendrojo naudojimo patalpoms. Bendrijos pirmininkas turi rasti būdą, kaip į jį įeiti, sutvarkyti ir užaklinti. Žmonės turi kreiptis raštu į pirmininką, kad nebūtų pasakymo, jog jis esą pirmą kartą apie tai girdi“, – patarė N.Gendvilienė.
Gyventojų bendrijos „Šviesa“ pirmininkas Akepsimas Antipovas dienraščiui aiškino, kad žino gyventojus kamuojančią problemą, tačiau mažai ką gali pakeisti.
„Juk su policija į butą neįeisi. Ne vieną kartą kalbėjau su ta šeima. Na, reikia kažkaip spręsti bėdą. Aš pats juk esu buvęs veterinarijos gydytojas, žinau, kad paukščiai gali platinti visokias ligas, o tokia kaimynystė nėra ir maloni“, – kalbėjo bendrijos pirmininkas.
Naujausi komentarai