Terasa ant šaligatvio – be leidimo

Uostamiestyje galioja neįprasta praktika – verslininkai pirma įsirengia kavinių lauko terasas, o tada imasi statinius įteisinti. Specialistų teigimu, panašių atvejų jau buvo ne vienas.

Perkėlė į kitą vietą

Vakar Saugaus eismo komisija svarstė įmonės „Oni grupė“, kuri turi kavinę-barą „Leika“, esantį Tomo gatvėje, prašymą. Bendrovės atstovai pageidavo šalia įstaigos leisti įrengti lauko terasą.

Posėdžio metu įmonės atstovas Darius Vaičekauskas sakė, kad kavinė veikia nuo 2010 m. Keturis sezonus įstaiga lauko terasą buvo įsirengusi šalia esančioje aikštėje, ant žaliosios vejos. Tai buvo suderinta su savivaldybe.

Tačiau, pasikeitus tvarkai, toks leidimas įmonei nebuvo išduotas. Miesto taryba nusprendė, kad ant žaliosios vejos lauko terasoms – ne vieta.

„Šį sezoną parengėme projektą dėl terasos įrengimo prie įstaigos Tomo gatvėje. Statinys užimtų dalį šaligatvio ir važiuojamosios dalies. Transporto priemonių eismui terasa netrukdytų. Automobiliams liktų 3,5 m gatvės ruožas. Tomo gatvėje eismas yra vienpusis“, – pasakojo D.Vaičekauskas.

Bus atvira pėstiesiems

Saugaus eismo komisijos nariai domėjosi, kaip bus su pėsčiaisiais, ar jiems nereikės apeiti terasos. D.Vaičekauskas aiškino, kad jie galės praeiti per terasą.

„Arba užeiti į barą“, – šmaikštavo Klaipėdos savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas. D.Vaičekauskas atkreipė dėmesį, kad uostamiestyje ir kitos įstaigos yra įsirengusios panašių terasų.

Komisijos nariai taip pat domėjosi, kiek laiko lankytojai bus priimami terasoje. D.Vaičekauskas atsakė, kad ji veiks iki 23 val.

Lauko terasos įrengimą įmonė dar turės suderinti su policija.

„Reikia džiaugtis, kad senamiestyje bent kažkas yra daroma“, – pabrėžė vicemeras Artūras Šulcas.

Stovi be leidimo

Tačiau, nors prie kavinės-baro „Leika“ leidimas įrengti lauko terasą dar neišduotas, vyksta derinimai, ši jau stovi.

„Tokiu adresu leidimas papildomoms kavinės vietoms įrengti nėra išduotas. Paprastai pirma viską reikia susiderinti. Tada išduodamas leidimas“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyrius vedėja Jolanta Uptienė.

Pasak jos, anksčiau su minėta įstaiga yra kilę problemų. Kurį laiką jos terasa nelegaliai stovėjo ant netoli esančios žaliosios vejos.

„Rinkosi savivaldybės darbuotojai ir sprendė, kaip įstaigą priversti įsiteisinti terasą. Jei gauname signalą apie be leidimo įrengtas terasas, informuojame Viešosios tvarkos skyrių. Šis atlieka patikrinimą ir skiria sankcijas“, – komentavo vedėja.

Vienas iš Saugaus eismo komisijos narių – Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus tvirtino, kad pirma reikėtų viską susiderinti, o tada statyti terasas.

„Mes vertiname tik saugaus eismo atžvilgiu. Šiuo atveju statinys netrukdo. Kai buvome nuvykę į vietą, terasos dar nebuvo. Paskui lyg ir girdėjome kalbas, kad ji įrengta. Yra kitas skyrius, kuris turi kontroliuoti tokius dalykus“, – dėstė vedėjas.

Kai kurių vairuotojų nuomone, įrengta terasa trukdo eismui. Ypač tada, kai kitoje gatvės pusėje pastatomi automobiliai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vėtra

Vėtra portretas
Žvejų 7 baras S7even užėmęs visą šaligatvį ir dar pusę gatvės. Norėdamas apeitį geriančius ir valgančius baro lankytojus , turi žirglioti gatvės viduriu per akmenis ,kartu su mašinomis.Tai priversti daryti ir invalidai , ir mamos su vaikiškais vežimėliais , ir seni žmonės , ir užsienio svečiai net labai saugomi mūsuose ir mylimi dviratininkai. Gal Savivaldybei nereikia darbuotojų , o ypač tokių kaip Šulcas, jeihu verslininkai savo reikalus kuo puikiausiai susitvarko ir be jų .

A Šulcui

A Šulcui portretas
Klaipėdos senamiestyje yra pilna landynių, nuo kurių kenčia ir normalios įstaigos ir gyventojai. Gal reiktų nustoti džiaugtis neva "kažkuo vykstančiu" senamiestyje?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių