Taksistams prie Klaipėdos dramos teatro – ne vieta

Net kelis prašymus Saugaus eismo komisijai išsakęs Klaipėdos tarybos narys Andrius Petraitis pritarimo sulaukė tik vienam jų.

Skundžiasi triukšmu

Senamiesčio gyventojai panoro, kad šiaurinėje Žvejų gatvės pusėje tarp Teatro ir Tiltų gatvių būtų draudžiama sustoti, o taksi automobilių vairuotojai persikeltų už Klaipėdos dramos teatro pastato.

„Mes teikiame kelis pasiūlymus. Vienas jų – įrengti taksi automobilių stovėjimo vietas už Klaipėdos dramos teatro Žvejų gatvėje. Buvome bendravę su dramos teatro vadovu, jis tam neprieštaravo. Šis sprendimas padėtų sumažinti triukšmo problemą Žvejų gatvėje. Taip pat bendravome su senamiesčio seniūnaičiu, verslininkais, jie taipogi šiam sprendimui pritaria. Būtų suformuota aiški vieta, kur turi stovėti taksi automobiliai, nes savaitgaliais iki 5 val. ryto Žvejų gatvėje stovi kartais ir 20 mašinų, dauguma – įjungtais varikliais. Patys vairuotojai išlipę bendrauja vieni su kitais ir papildomai kelia triukšmą“, – kalbėjo Klaipėdos senamiesčio gyventojų bendruomenės pirmininkas, tarybos narys A.Petraitis.

Kitas nuskambėjęs siūlymas – leisti Teatro gatvėje tarp Kepėjų ir Kurpių gatvių automobilius statyti tik lygiagrečiai šaligatvio borteliui.

Miesto transportininkai sutiko

Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus tarybos nario iniciatyvai pritarė.

Taksi automobilių perkėlimui už dramos teatro neprieštaravo ir Klaipėdos Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio viršininkas Gediminas Kalasūnas, tačiau dėl statymo būdo Teatro gatvėje jis suabejojo.

Esą dabar žmonės yra pripratę palikti mašinas kampu (nors Kelių eismo taisyklės reikalauja šalia), todėl reikėtų įrengti papildomus kelio ženklus, kurie galbūt vizualiai užterštų senamiestį.

Teatras užprotestavo

Vis tik Saugaus eismo komisijos posėdžio metu paaiškėjo, kad Klaipėdos dramos teatro vadovybė šiukštu nepritaria taksi automobilių perkėlimui prie teatro pastato.

Tai patvirtino ir Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Paukštė, ir Klaipėdos dramos teatro vadovo pavaduotoja Asta Monstavičienė.

„Mane labai nustebino bendruomenės teiginys, kad dramos teatras sutinka ir neprieštarauja. Mes kategoriškai nesutinkame, nes turime savo bėdų dėl transporto priemonių statymo. Darbuotojai, kaip ir visi, atvyksta į darbą automobiliais ir vietų trūkumo problema – didelė. Jų nelieka net trims tarnybinėms mašinoms. Teatras dirba be sustojimo, visą savaitę. Administracija – pirmadieniais–penktadieniais, kūrybininkai – antradieniais–sekmadieniais. Be to, taksi statymo vietos yra pažymėtos, tačiau jose būna gana tuščia. Praktika rodo, kad prie kiekvieno baro, esančio senamiestyje, taksi vis tiek stovės“, – dėstė A.Monstavičienė.

„Gerbiamas tarybos nary, prisipažinkite, su kuo šnekėjote? Gal ne su dramos teatro, o komedijos teatro vadovu?“, – juokavo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius ir komisijos pirmininkas Gintaras Neniškis.

Problema – ne teatras, o taksi

A.Petraitis atrėmė šiuo klausimu kalbėjęsis su senamiesčio seniūnaičiu, kuris esą dar pavasarį gavo dramos teatro vadovo pritarimą.

Jo žodžiais, visai šalia Klaipėdos dramos teatro įrengta didelė aikštelė Pilies gatvėje, todėl teatro darbuotojams tai neturėtų būti problema.

Klaipėdos savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas atkreipė dėmesį, kad patys taksistai galėtų stovėti piliavietės aikštelėje, ten, kur niekam netrukdytų.

„Problema yra taksi automobilių vairuotojai, kurie įjungtais varikliais laukia klientų, garsiai leidžia muziką, kalbasi, rūko. Tai tegul Pilies gatvės aikštelėje ir stovi“, – siūlė K.Macijauskas.

Galiausiai komisija nubalsavo neperkelti taksi stovėjimo vietų prie teatro pastato. Pritarta tik vienam politiko prašymui – Teatro gatvėje įrengti papildomus kelio ženklus, nurodančius stovėjimo būdą (šalia bortelio).NAUJAUSI KOMENTARAI

Glušių idėjos

Glušių idėjos portretas
Mašinos - seno kledarai, niekada neplaunamos, dvokiančios, vairuotojai - murziai, nesiskutę, neapsikirpę, pirties seniai nematę... Ar tas Tarybos narus- politikos debiutantas- taksistais miesto širdį "papuošti "nori?

Komisara out

Komisara out portretas
padėtis pasikeistu, jei žmonės keltų klausimus pvz Mindaugui Džermeikai, tiek metų gauna iš biudžeto didžiulę alga ir nieko nedaro, tiesiog noro nėra pajudinti savo sėdyne

Sima

Sima portretas
Nesuprantu prie ko tas dramos teatras, kai žmonės miegoti negali, nes seni kledarai per naktis burzginasi po senamiestį ? Jau 10 metų kai išsikėliau iš senamiesčio, bet problema nei per varlės myžį nepajudėjo. Šalia didžiausia pilies teritorija tų pačių mokęsčių mokėtojų pinigais įrengta, bet kaip žmonės kentėjo, taip kenčia, kaip ėjo į darbą nemiegoję, taip eina. Kažkoks pasityčiojimas ir daugiau nieko.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių