Prie kelio – tragedijos aidas

Viena artimiausių Klaipėdai gyvenviečių Dauparai keičia savo veidą. Keli šimtai ukrainiečių, deklaravę čia gyvenamąją vietą ir dirbantys kitapus autostrados įsikūrusioje logistikos įmonėje, ne tik pildo vietos gyventojų kišenes. Vasarą šiame kaime įvykdyta žmogžudystė sukrėtė lietuvius. Nors aplinkinių kaimų gyventojai tikina negalintys nieko blogo apie atvykėlius pasakyti, tačiau po šiurpaus įvykio dienomis rakina savo namus ir vengia svetimšalių.

Atvykėliai atneša pelno

Iš Klaipėdos greitkeliu važiuojantieji vos už kelių kilometrų dešinėje mato nuorodą į Dauparus.

Pasukus į šią gyvenvietę net į galvą neateitų, kad Dauparai yra dešinėje šio kelio pusėje, kairėje – Gobergiškė. Gyvenvietę sudaro keli išaugę ir susilieję į vieną visumą kaimai.

Šiame Dauparų–Gobergiškės konglomerate gyvena apie 600 žmonių.

Pastaraisiais metais čia savo gyvenamąją vietą deklaravo 480 logistikos įmonėje "Vlantana" dirbančių užsieniečių vyrų. Didžioji jų dauguma – ukrainiečiai. Kur kas mažiau baltarusių, kazachų, moldavų, rumunų.

Tokį svetimšalių antplūdį pajuto aplinkinių kaimų žmonės.

Ko gero, labiausiai pokyčiais džiaugiasi vienintelės Dauparų parduotuvės savininkai, nes pirkėjų čia netrūksta.

Dažnai užsukantys vyrai perka ne tik maistą. Pardavėja neslepia, kad perkamiausia šių vyrų prekė – alus. Kaip ir lietuviai, šie vyrai noriai perka ir degtinę.

Neblogą uždarbį pastaruoju metu turi ir kelių apgyvendinimo paslaugas teikiančių sodybų šeimininkai.

Tarp reisų čia gyvenantys vyrai neša pelną. Kai patalpų reikia užsakytoms vestuvėms, vairuotojai perkeliami į atokesnius kambarius.

Rizikuoja kirsdami greitkelį

"Normalūs žmonės, gal tik geria nemažai. Pačioje pradžioje manęs keli paklausė, ar esu vieniša, bet kai pasakiau, kad turiu šeimą ir pažinčių neieškau, nesikabinėjo", – atviravo vienoje tokių sodybų dirbanti pavardės nenorėjusi pasisakyti moteris.

Tiesa, mišrių šeimų kol kas įregistruota nebuvo. Tiesa ir tai, kad kai kurie svetimšaliai ieško tarp vietos moterų lengvai prieinamų. Panašu, kad kai kuriems jų tokios paieškos būna sėkmingos.

Panašiai kalbėjo ir parduotuvės darbuotoja. Pasak jos, vairuotojai ateina po kelis, nekelia konfliktų, nusiperka gėrimų, užkandos ir išeina. Moteris džiaugiasi, kad dar susikalba rusiškai.

Pasak jos, su vietos gyventojais atvykėliai bendrauja retai, bet ir priešiškumo kol kas nebūta.

Dauparuose kalbinti ukrainiečiai tikino priešiškumo iš vietos gyventojų nejaučiantys ir džiaugėsi galintys susikalbėti.

Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnė Judita Čekuolienė teigė nusiskundimų nesulaukusi.

"Būtent dėl šių atvykėlių, skirtingai nuo kitų seniūnijų, kurios nyksta, mes plečiamės", – neslėpė seniūnė.

Vietos žmonės su siaubu stebi kasdienybe tapusį vaizdą, kai iš "Vlantanos" teritorijos išėję vairuotojai kerta judrią autostradą ir pėdina į kaimą plačiai pačių pramintu taku.

Nežinia, kas juos įspėjo, kad būtų atsargūs ir, susiruošę pereiti keturias judrias greitkelio juostas, apsivilktų ryškias, šviesą atspindinčias liemenes.

Truputį tamsesnio gymio, ramūs vyrai dažniausiai žingsniuoja iki parduotuvės, nusiperka alaus, degtinės ir eina į savo nakvynės vietas.

Klaipėdos rajono policininkai tikino, kad užsieniečiai jiems daug nerimo nekelia.

Šią vasarą būta atvejo, kai ukrainietis pasigedo piniginės, dėl vagystės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Netrukus nukentėjusysis pranešė piniginę radęs, tad tyrimas nutrauktas. Kaip ten buvo iš tikrųjų, policijos nedomina.

Žmogžudystė sukrėtė

Tokia ramybė ir abipusis pasitenkinimas tęsėsi iki šių metų liepos 23-iosios.

Ta diena tapo lemtinga 68 metų vietos gyventojui. Bet ne tik jam, ji pakeitė visų Dauparų ir Gobergiškės kaimų žmonių gyvenimus.

Anksčiau dieną namų durų nerakindavę lietuviai nuo šios dienos jau įprato pasitikrinti, ar niekas svetimas negali patekti į jų būstą.

Tądien viena Gobergiškės gyventoja savo namuose rado žiauriai nužudytą buvusį architektą. Mirusysis rastas su maišeliu ant galvos, kūnas buvo subadytas.

Atrodė, kad jo namuose kažko ieškota, tačiau vertybės liko nepagrobtos.

Ši istorija yra apaugusi didelėmis mįslėmis.

"Tai buvo gerbiamas kaimo žmogus, ramus, taikus, niekada nė su kuo nesipykęs. Išgerdavo, bet niekada nesišlaistė, niekada nieko neįžeidė. Kaimynai jo labai gaili. Jis nemėgo draugijos, į svečius pas jį niekas neužsukdavo, o ir jis neįsileisdavo, bet buvo geranoriškas ir geraširdis vienišius, su vietos gyventojais nesipyko ir jokių priešų neturėjo, – kalbėjo seniūnė. – Ši istorija yra apaugusi didelėmis mįslėmis. Kaimo žmonės apie tai daug šneka ir pradeda vieni kitus įtarinėti, nes tai – neeilinis nusikaltimas. Vietos gyventojai yra išsigandę, pradžioje būta net panikos. Tokioje ramioje gyvenvietėje tai yra neeilinis įvykis."

Dar didesnį nerimą žmonėms kelia faktas, kad įtariamasis, kuris buvo kelias savaites sulaikytas, dabar jau laisvėje.

Siaubo jausmo neatsikratantys kaimynai šiurpsta jau vien dėl to, kad nusikaltimas įvykdytas viduryje gyvenvietės, šviesiu paros metu.

Neigė nepaneigiamus įkalčius

Pradėję narplioti nusikaltimą pareigūnai apklausė daugybę vietos gyventojų.

Kriminalistams labai padėjo parduotuvės vaizdo kamerų įrašai, leidę nustatyti įtariamąjį.

Pasirodo, apie pusmetį lietuvių įmonėje dirbantis ukrainietis tą dieną girtavo su keliais vietos vyrais.

Vaizdo kamerų medžiaga atskleidė, kad ukrainietis su daupariškiu patraukė buvusio architekto namų link.

Vėliau lietuvis paliudijo, kad jie beldėsi į pensininko namus, bet nebuvo įleisti. Šeimininkas kalbėjo lietuviškai, atėjūnas – rusiškai, vyrai tąkart bendros kalbos nerado.

Daupariškis paliko juodu aiškintis, o pats nulingavo prie parduotuvės. Netrukus ten pat atėjo ir ukrainietis.

Praėjo dar šiek tiek laiko ir ukrainietis vienas pasuko į aukos kiemą. Vyrai jo klausė, ko jam ten. Vairuotojas mestelėjo čia gyvenantis. Bet tai buvo akivaizdi netiesa.

Pareigūnus stebina įtariamojo pozicija, nors vaizdo įrašai byloja ir liudytojas tikino, kad jis buvo prie nukentėjusiojo namų, o rasti pirštų atspaudai įrodo, jog svetimšalis buvo ir nužudytojo namuose, jis pats kategoriškai tai neigė.

Įtariamasis tvirtino ieškojęs, kur galėtų porai dienų apsistoti, lankęsis pas vietos gyventojus. Bet ir tai Gobergiškės žmonės paneigė, jie tvirtino su ukrainiečiu nebendravę.

Tiesa yra ta, kad šis vyras buvo užsukęs tik į vieną sodybą, kurioje tikėjosi rasti linksmo būdo merginą.

Vietos žmonės svarsto, ar žmogžudystė negalėjo būti įvykdyta spontaniškai.

Galbūt namo šeimininkas buvo neblaivus, galbūt neužsirakino durų, neatmestina, kad miegojo, o pabudęs pamatė svetimą žmogų ir su juo susikivirčijo ar net susikibo.

Baiminasi keršto

Pasvarstęs visus už ir prieš bylos tyrimą kuruojantis prokuroras apsisprendė nebeprašyti teismo tęsti suėmimo terminą.

Tad prieš porą savaičių įtarimų sulaukęs ukrainietis buvo išleistas į laisvę. Jis įpareigotas neišvykti, nors nuolatinės gyvenimo vietos Lietuvoje ir neturi.

Dauparus ir Gobergiškę ši žinia pasiekė tą pačią dieną.

Parduotuvės darbuotoja neslėpė jaučianti baimę, ar įtarimų sulaukęs svetimšalis neateis keršyti.

Žmonės baugščiai žvalgosi į nepažįstamuosius, svarstydami, jei ne įtartasis, tai kuris kitas galėjo įvykdyti žmogžudystę.

Kad tai būtų padaręs kuris nors saviškių, niekas netiki.

Nusikaltimo tyrimas užsitęsė, pareigūnai vėl tikrina kiekvieną įtarimą, dar kartą kalbina aukos kaimynus bei artimuosius.

Įmonės "Vlantana" direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Stončius patikino, kad įtariamasis šioje bendrovėje nebedirba.

"Tas žmogus, vos paleistas, išvažiavo iš čia kuo toliau, o ir mums tokios negarbės nereikia", – atviravo administracijos atstovas.

Dauparuose sutikti užsieniečiai tikino įtariamojo nepažinoję ir nieko apie nusikaltimą nežinantys.

Į kaimą bėga nuo drausmės

Pasak "Vlantanos" direktoriaus pavaduotojo, didžioji dalis užsieniečių apgyvendinama įmonės teritorijoje esančiame motelyje, kuriame telpa apie 100 vyrų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytautas

Vytautas portretas
stonciai yra vagys ir aferistai

Zinau

Zinau portretas
Tai jie atostoginiu vairuotojams neismoka kai jie atostogu iseina.Apmokamu atostogu isleidzia,bet pinigu nepraveda...ir dar naglai i akis sako...jug mes nemokam uz atostogas...Apgaudineja kaip gali...

Diva

Diva portretas
Ketvirtadienio vakarą teko susidurti su Vlantanos vilkiku prie Marijampolės . Vairuotojas buvo agersyvus ,trukdė vairuoti junginejo garsinius signalus, tolimas šviesas .Pralenkęs mano automobilį iškišo galvą pro langą ir apspjovė mano automobilį. Tokio vairuotojo dar neteko sutikti kelyje..
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ar žengs pramonė į Baltijos jūrą?
  Ar žengs pramonė į Baltijos jūrą?

  Pagal šiuo metu pradėtą svarstyti šalies bendrojo plano koncepciją Lietuva rengiasi žengti ne tik į jūrą, bet ir iš esmės tvarkyti vidaus vandens kelius. ...

 • Muziejuje – D. Varkalio „Minčių pašnekesiai“
  Muziejuje – D. Varkalio „Minčių pašnekesiai“

  Šį penktadienį 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaryta jubiliejinė Dionyzo Varkalio metalo plastikos ir juvelyrikos darbų paroda „Minčių pašnekesiai“, kurioje pristatomi ...

  1
 • Miestas atsikrato nereikalingų būstų
  Miestas atsikrato nereikalingų būstų

  Klaipėdos savivaldybė viešajame aukcione rengiasi parduoti keliasdešimt nekilnojamojo turto objektų, tarp jų – bendrabučio kambarius, kelis gyvenamuosius namus ir vaistinę su bendrosios praktikos gydytojų kabinetais. ...

 • Stebina permainingi orai: griaudėjo perkūnija, pažiro kruša
  Stebina permainingi orai: griaudėjo perkūnija, pažiro kruša

  Šiandien uostamiestyje įsivyravo tikras orų chaosas. Nors iš ryto švietė saulė, netrukus dangų apniuko debesys, pasipylė lietus. Kiek vėliau iš dangaus ėmė kristi kruša. ...

 • Atnaujinamas Santuokų rūmų kiemas
  Atnaujinamas Santuokų rūmų kiemas

  Klaipėdiečiai pastebėjo, kad prie uostamiesčio Santuokų rūmų šiomis dienomis pluša darbininkai. Artimiausiu metu planuojama pakeisti susidėvėjusį grindinį, kuris verkiant prašėsi remonto. ...

  1
 • Kilnus klaipėdiečių gestas suteikė galimybę išjudėti iš namų
  Kilnus klaipėdiečių gestas suteikė galimybę išjudėti iš namų

  Grupė geros valios klaipėdiečių prie lovos prikaustytam Nikolajui suteikė galimybę išjudėti iš savo namų. Jie jam padovanojo neįgaliojo vežimėlį, kuriuo jis pagaliau galės išvažiuoti į lauką. Geradariai, kalbėdami apie sav...

  2
 • Uostamiesčio vairuotojams – baudos
  Uostamiesčio vairuotojams – baudos

  Klaipėdiečiai lieja pyktį dėl apsukrių verslininkų, kurie reklama paženklintus automobilius palieka šalia daugiabučių. Anot žmonių, kartais nenaudojamos transporto priemonės ilgą laiką trikdo eismą ir užima vietas stovėjimo aikšt...

  6
 • Po skandalų ir triukšmų – į teismą
  Po skandalų ir triukšmų – į teismą

  Klaipėdietis Viktor Lapinš bando teisme panaikinti savo namo gyventojų susirinkimo sprendimą steigti bendriją. Vyras tikino, kad tokio veiksmo imtis jį paskatino miesto tarybos narė Ligita Girskienė, kurios veiksmais vyras labiausiai nepatenkinta...

 • Garažai svarbiau už naują gatvę?
  Garažai svarbiau už naują gatvę?

  Pylimo gatvės tęsiniui Klaipėdos senamiestyje trukdo keliolika senų garažų. Artimiausiu metu palankia kaina savivaldybė ketina išpirkti penkis garažus, kitų statinių savininkai atsisako juos parduoti, tačiau veikiausiai statiniai vis tiek bus...

  29
 • Klaipėdos regionui – „Iki“ mokymų centras
  Klaipėdos regionui – „Iki“ mokymų centras

  Tam, kad nauji darbuotojai įgytų praktikos ir patirtų kuo mažiau streso, o pirkėjai būtų nuolat kokybiškai aptarnaujami, neseniai duris atvėrė pirmasis tokio pobūdžio prekybos tinklo „Iki“ – „Iki Akademija“. Per ...

  3
Daugiau straipsnių