Po kojomis – amarų lipčius

Uostamiesčio šaligatvius nuklojo nuo liepų varvantis amarų lipčius. Miestiečiai pastebi, po medžiais palikti automobiliai pasidengia lipniomis apnašomis, o žingsniuojant šaligatviais, limpa batų padai.

Uostamiesčio šaligatvius nuklojo nuo liepų varvantis amarų lipčius. Miestiečiai pastebi, po medžiais palikti automobiliai pasidengia lipniomis apnašomis, o žingsniuojant šaligatviais, limpa batų padai.

Amarų išskiriamas lipčius šiemet nuo medžių varvėti pradėjo gerokai anksčiau. Specialistai aiškina, kad dėl vėsių orų lipčius šiemet yra tirštesnis, todėl ir pridaro daugiau bėdų.

"Jei būtų šilčiau, jis būtų skystesnis ir greičiau nutekėtų, jį lengviau nuplautų lietus. Vėsiu oru, kai naktimis temperatūra nukrinta nuo 8 iki 12 laipsnių, lipčius kietėja", – tikino Klaipėdos botanikos sodo direktorė Ona Rūta Žadeikienė.

Dažniausiai lipčiaus padaugėja, kai kurį laiką išsilaiko sausesni, be lietaus orai. Taip nutiko ir šiemet.

Daugelis mano, kad liepų lapus padengiantis lipnus skystis yra liepų medus.

"Tai netiesa. Liepas labiau mėgsta amarai, o jie išskiria lipnias išskyras. Bitės kažin ar mėgsta lipčių, jis domina tik skruzdėles", – tikino O.R.Žadeikienė.

Pasak ilgametės Botanikos sodo vadovės, šių metų pavasaris kiek kitoks, nei paprastai.

"Augalai vėluoja pražysti. Vėsesniu oru daugiamečiai augalai neskuba parodyti žiedų. Šiemet, pavyzdžiui, bijūnai vėliau pražydo. Juk per Jonines paprastai bijūnai jau nežydėdavo. O šiemet Jonai bus išpuošti bijūnų žiedais", – sakė O.R.Žadeikienė.

Dėl vėsių orų soduose vos pasibaigus medžių žydėjimui, nuošė grybinių ligų banga.

"Šiemet kažin ar turėsime vyšnių, jas nukankino pavasarį pajūryje siautusi vyšnių moniliozė. Nukentėjo ir slyvos. Norint išvengti ligų, sodus reikėjo purkšti specialiais preparatais", – tikino specialistė.

Dėl to, kad nebuvo smarkesnių šalčių, sodininkai skundžiasi, kad šiemet sodus ir gėlynus puola įvairūs kenkėjai.

"Labai daug grambuolių. Juk žemė neįšalo, o jie gyvena 10 cm gylyje", – pastebėjo botanikos sodo vadovė.

Šiemet orus keiksnoja ir daržininkai. Dėl kelias savaites trukusios sausros prasčiau auga daržovės, ypač kenčia agurkai, cukinijos, moliūgai, kuriems reikėjo daug drėgmės.

"Augalus reikia laistyti, pamylėti. Čia, kaip žmonių gyvenime, jei vaikinas nepamylėjo merginos, ji jau nusisuks. Kiti skundžiasi, kad šiemet neauga agurkai. Laistyti reikia kas dieną.  Tada ir augs", – juokėsi R.O.Žadeikienė.


Šiame straipsnyje: amarų lipčiuslieposLipčius

NAUJAUSI KOMENTARAI

na taaaip

na taaaip portretas
ir "švabrą" į rankas duot ir šampūno parūpint, galimair į plaunančias mašiniukes įsodint, beeet.... tik ne bedarbius, užteks naudotis " nemokama darbo jėga. Tai turi būti etatiniai darbuotojai su visomis soc.garantijomis ir valantys nuolat, kiekvienas save gerbiantis verslininkas savo teritoriją nusišveičia kasdien, valdiškai teritorijai yra tą darbą atliekančios tarnybos :)

bedarbiams

bedarbiams portretas
ar armijai švabrą duoti ir su šampūnu gatves ir kiemus plauti......

Jūra

Jūra portretas
Amarų lipčius, nešvarūs šaligatviai, pageltę žolynai ir siaubingai negražūs gėlynai štai ką šiandien pamačiau Klaipėdos centre.O kažkada viskas buvo atvirkšiai......
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių