Paspirtukininkams patekti į autobusus – sudėtinga: tam yra viena priežastis Pereiti į pagrindinį turinį

Paspirtukininkams patekti į autobusus – sudėtinga: tam yra viena priežastis

2023-06-25 02:00

Antradienį viešuoju transportu norėjęs pasinaudoti paspirtukininkas buvo nustebintas – šįsyk vairuotojas į autobusą jo su sulankstomu paspirtuku neįleido. Norėdamas išsiaiškinti priežastį, vyras kreipėsi į atsakingą bendrovę.

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Keitėsi tvarka?

Pasak laišką „Klaipėdai“ parašiusio Vytauto, toks incidentas įvyko pirmą kartą.

„Buvo tokia situacija: antradienį autobusu, vežančiu iki technikumo, kur dabar Klaipėdos valstybinė kolegija, Eglės turgaus stotelėje mūsų įmonės darbuotojo su paspirtuku neįleido. Patariau jam paskambinti į Klaipėdos autobusų parką. Jie pasakė, kad nuo liepos ar birželio 1 d. priėmė naują tvarką ir į autobusus su paspirtukais nebeįleis“, – situaciją pasakojo Vytautas.

Vytauto darbuotojui pasirodė keista, kadangi iki tol autobuse paspirtuką vežtis galėdavo be trikdžių. O veždavosi jį dėl to, kad greičiau įveiktų atstumą iki reikiamos vietos.

„Mūsų darbuotojas autobusu važiuoja nuo Eglės turgaus iki technikumo, o nuo čia paspirtuku – link Gindulių, tad jis nuvažiuoja tik nedidelį atstumą autobusu“, – tikino Vytautas.

Buvo kruvinas atvejis

Įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis teigė, kad jokia nauja tvarka įvesta nebuvo, o tokią situaciją paskatino neseniai įvykęs nemalonus incidentas.

„Su paspirtukais yra subtili situacija. Tvarka galioja gana ilgai, pakitimų nebuvo padaryta. Tikriausiai griežtesnį vairuotojo vertinimą lėmė tai, kad turėjome vieną kruviną atvejį, kai žmogus užkliuvo, susižalojo, ir dabar vežėjas turi problemų dėl to, kad neužtikrino saugaus keleivio vežimo“, – tikino pašnekovas.

Tikriausiai griežtesnį vairuotojo vertinimą lėmė tai, kad turėjome vieną kruviną atvejį, kai žmogus užkliuvo, susižalojo, ir dabar vežėjas turi problemų dėl to, kad neužtikrino saugaus keleivio vežimo.

G. Neniškis pasakojo, kad žmogus pasistatė paspirtuką, o kitas keleivis už jo užkliuvo ir susižalojo.

„Po šito incidento vežėjai pasidarė principingesni. Privaloma užtikrinti saugią aplinką, jeigu vairuotojas arba vežėjas neužtikrino, dalis atsakomybės atitenka vežėjui ir ekipažui. Dabar pas mus žmonės teisiškai yra išprusę, moka reikalauti. Čia toks atvejis, kai gresia pasekmės. O „tylių“ atvejų, užkliuvimų, tikriausiai yra ne vienas“, – svarstė G. Neniškis.

Gintaras Neniškis. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Spręs vairuotojas

Tebeverdant diskusijoms, nuspręsta, kad būtent autobuso vairuotojui suteikta teisė priimti sprendimą, ar paspirtukas atitinka visus keliamus reikalavimus, patvirtintus Susisiekimo ministerijos Keleivių bagažo taisyklėse.

„Paspirtuką galima vežti tais atvejais, kai jis atitinka visus šiuos rankiniam bagažui keliamus reikalavimus: paspirtuko matmenys – ne didesni nei 60 cm aukščio, 40 cm ilgio, 20 cm pločio. Bendra matmenų suma – ne didesnė nei 120 cm. Didžiųjų paspirtukų ilgis – apie metrą, net sulanksčius jis gerokai ilgesnis. O tas incidentas ir buvo dėl ilgio, paspirtukas įsikišo į einamąją dalį. Antras dalykas, paspirtukas turi būti švarus ir turi neturėti smailių, pjaunančių ar galinčių sutepti autobuso apmušalus ir keleivių drabužius detalių“, – pažymėjo G. Neniškis.

Privaloma užtikrinti saugią aplinką.

Vaikiški paspirtukai reikalavimus atitinka, tad bus įleidžiami. Visus kitus vertins autobuso vairuotojas.

Išeitis – supakuoti?

Taip pat svarstoma ieškoti būdų, kad norintieji vežtis paspirtuką turėtų jį kaip nors supakuoti, kad niekam neįbrėžtų, neįpjautų ar nesukeltų kitokių problemų.

Atskirų vietų paspirtukams autobusuose bent kol kas tikrai nebus.

„Tada reikėtų specialiai konstruoti autobusą. Dėti gali ten, kur gali dėti. Kalbant apie gamybinius sprendinius, autobusai atkeliauja su vietomis, kurios skirtos neįgaliesiems, vežimėliams, tad galimybės paspirtukams ar dviračiams tikrai nėra“, – sakė G. Neniškis.

Dėl dviračių tvarka – tokia pati.

Prieš keletą metų ant kai kurių autobusų buvo įrengti specialūs laikikliai dviračiams, tačiau pastebėta, kad poreikis – mažas, tad nuspręsta jų gabenimo paslaugos atsisakyti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų