Paaiškėjo, kas užteršė Salantą

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio aplinkosaugininkai ekskavatoriais kasinėję Salantų miestelio apylinkes, pagaliau atrado, iš kur į aplinką galėjo patekti dyzelinas. Požeminės drenažo sistemos tyrėjus nuvedė į miestelio pakraštyje esančią sodybą, kurios šeimininkai net neįtarė, kad jų sklype guli užkasta ne viena talpa su degalais.

„Ačiū Dievui, atradome iš kur. Teko atkasinėti melioracijos sistemas ir jas tikrinti kas 50 metrų. Tik taip, kildami aukštyn, atsekėme galima taršos šaltinį“, – patikino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Kol visi salantiškiai patys dėjosi prie aplinkosaugininkų ir ugniagesių desanto, ieškodami, iš kur į upę teka teršalai, šio sklypo savininkai net neįtarė, kad nelaimę lėmė jų valdose esančios talpos.

„Ne viena, o kelios jos gali būti. Po žeme, užkasta ir užlyginta. Žmonės nieko net nežinojo. Sklypo savininkas jau keletą metų yra miręs, o naujieji sodybos šeimininkai apie tai nieko nežinojo“, – pasakojo rajono meras.


Sodyba įsikūrusi miestelio pakraštyje, už ne vieno kilometro nuo Salanto upės. Paaiškėjo, kad veikiausiai dar sovietmečiu, palaukėje buvo užkastos metalinės talpos.

„Vienos – didesnės, kitos – mažesnės. Vienos – surūdijusios, kitos – ne. Bus reikalų utilizuojant visa tai. Dar neaišku, ar jose buvo benzinas, ar šildymui skirtas dyzelinas. Vietoje dirba aplinkosaugininkai“, – patikino A.Kalnius.

 

Tačiau situacija labai kebli, neaišku, kaip toliau teisėsauga šį klausimą vertins. Gyventojai nieko nežinojo, o iš jų sklypo drenažas ėjo per visą miestelį.

Specialistai, tikrindami drenažo sistemas, telkėsi įvairią techniką, vamzdžiai buvo žvalgyti kameromis, jų sąsajos – dūmų mašinomis.

„Trečiadienio vakarą, atkasę dalį drenažo, lokalizavome teršalų patekimą į upę. Keliose vietose buvos įrengti filtrai, kad iš šio sklypo drenažo vanduo nebepatektų į drenažo sistemą. Artimiausiu metu atvažiuos įmonė, kuri plaus drenažo sistemą su specialia, gamtai nekenksminga, biologine priemone“, – paaiškino A.Kalnius.

Salantų miestelio pakraštyje esanti sodyba užima nemažą plotą, tad aiškinamasi, ar nebus užterštas sklypo gruntas.

A.Kalnius tikino, kad niekuo dėtų piliečių kol kas niekas baudomis nebaus.

„Tačiau situacija labai kebli, neaišku, kaip toliau teisėsauga šį klausimą vertins. Gyventojai nieko nežinojo, o iš jų sklypo drenažas ėjo per visą miestelį, laimei, į šonus teršalai neišplito. Kol kas aš nematau to žmogaus kaltės. Kiek mums kainavo ši operacija? Na mes dar neskaičiavome, svarbu buvo surasti taršos šaltinį. Visos išlaidos kol kas guls ant savivaldybės pečių“, – svarstė Kretingos meras.

„Kretingos vandenų“ ir Kretingos rajono savivaldybės nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prancuzas

Prancuzas portretas
Iščite sovieta ar putina

kareivis

kareivis portretas
galimai tas kuras buvo pritaikytas Salantu Tankui

nuomonė

nuomonė portretas
Šaunuoliai salantiškiai - rado kas teršia.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių