Nuo Sūrskio iki Mauzerio

Kai kurių garsių Lietuvos veikėjų – politikų, advokatų, atlikėjų elektroninio pašto adresai tokie keisti ar net vulgarūs, kad jie patys gėdijasi juos garsiai ištarti. Netinkamas savęs pristatymas elektroninėje erdvėje gali turėti neigiamos įtakos karjerai ar pakenkti formuojamam įvaizdžiui.

Žadina seksualumą

Laiško iš išdykėlės, vėjo, šaldytuvo, Nefertitės ir net Jėzaus Kristaus sulaukusiam žmogui gali kilti įvairių minčių.

Ypač jeigu jo turinys – oficialus.

Tačiau kasdienybėje tokių pavyzdžių tiek daug, kad drąsiai būtų galima skelbti kvailiausio elektroninio pašo adreso rinkimus.

Ko gero, daugiausia šansų juos laimėti turėtų lietuviškąja Ala Pugačiova praminta atlikėja Aušrinė Beigaitė, pramogų pasaulyje prisistatanti kaip "Tikroji išdykėlė".

Oficialiame šios dainininkės tinklalapyje nurodytas elektroninis paštas, artimas sceniniam amplua: "isdykele13".

Psichologas Tomas Lagūnavičius paaiškino, kad elektroninio pašto adresas nemažai byloja apie jo savininką ir yra kelių tipų.

Esą šis – emocinis, seksualinio pobūdžio ir slepia tam tikrą autoriaus intenciją.

"Akivaizdu, kad šiuo atveju skatina išdykauti, įsitraukti į seksualinius žaidimus", – žodžių į vatą nevyniojo psichologas.

Jo žodžiais tariant, vadinamaisiais emociniais paštais žmonės bando sukurti kitokį, neoficialų įvaizdį ir tam prisigalvoja keisčiausių pavadinimų, personažų.

Taip lengviau užmegzti asmeninius kontaktus.

"Emociniai paštai yra kelių pobūdžių – seksualiniai ir kvaili (angl. "stupid"). Pastarieji, grubiai tariant, parodo, kad su manimi galima juokauti, esu linksmas. Trečioji grupė – "crazy" – tai absoliučiai nieko bendro su jo savininko asmenybe neturintys pašto adresai, pavyzdžiui, Eglė žalčių karalienė. Tokiu būdu žmonės siekia pasislėpti", – komentavo T.Lagūnavičius.

Todėl neretas naudoja kelis elektroninius paštus.

"Vieną – oficialiems darbo reikalams spręsti, na, o kitą – norėdami paišdykauti", – šyptelėjo pašnekovas.

Įkvėpė televizijos veikėjai

Keistenybių netrūksta ne tik šou pasaulyje, bet ir tarp akademikų.

Klaipėdos universiteto (KU) dėstytojas mokslų daktaras Valdas Jankūnas internetinėje erdvėje yra "žmogas".

KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto studentams dėstantį vyrą prieš keletą metų susikurti tokį neįprastą elektroninį paštą įkvėpė pramoginėje laidoje "Dviračio šou" pasirodantys peliukai.

"Atrodo, Sūrskis visus žmogais vadino. Pamaniau, kad visai unikalu. Tiesa, kai rinkausi pavadinimą, dar nebuvau mokslų daktaras", – juokdamasis kalbėjo V.Jankūnas.

Pašnekovas minėtą adresą naudoja ir darbo, ir asmeniniais reikalais.

"Žmogas. Kai kuriuos tai stebina, todėl universiteto tinklalapyje nurodytas kitas – vardo ir pavardės motyvais sukurtas elektroninis paštas. Tačiau tai labiau oficialumas", – pridūrė inžinierius.

Jo žodžiais, katedros, kurioje darbuojasi, kolegos turi dar keistesnių elektroninio pašto adresų.

"Pavyzdžiui, "u hot" (angl. trumpinys "tu karštas"). Matote, žmonės nori būti originalūs, kam įdomu vardas ir pavardė?" – teigė KU mokslo darbuotojas.

Anarchizmas ir saviraiška

2014-ųjų Tolerancijos žmogumi išrinktas interneto dienraščio "Bernardinai.lt" vyriausiasis redaktorius Donatas Puslys, tapęs žurnalistu, buvo priverstas pasikeisti savo elektroninį paštą.

Ilgą laiką norintieji jam parašyti paieškos laukelyje turėdavo surinkti "anarchizmas".

"Po mokyklos baigimo buvau susidomėjęs šia politine filosofija ir anarchistų tekstais. Pamenu, Vilniuje buvo toks intelektualas Jerzy Orda (liet. Jurgis Orda), kuris vieno tardymo metu pasakė, kad jo politinės pažiūros yra anarchistinės pagal šv. Augustiną. Man tai labai patiko, kadangi Augustinas sakė: "Mylėk ir daryk, ką nori." Tai čia toks pamatinis dalykas, kuriuo, jei seki, tai nieko kito ir nebereikia. Tiesiog ieškojau savo kelio, bandžiau suprasti, kas tai yra laisvė", – atskleidė D.Puslys.

Esą šis pašto adresas jam tapo savęs ieškojimų simboliu.

Tačiau vėliau jį teko pakeisti, nes, kaip pats pusiau juokais pripažino, reikėjo surimtėti: "Negalėjau dalykinių reikalų spręsti taip pasivadinęs."

Stebina ne tik žurnalistų, bet ir atstovų spaudai, jūrininkų, sportininkų, advokatų šifruotės.

Šiuo metu vienoje logistikos įmonėje dirbantis Anatolijus prisiminė buvęs išjuoktas, kai universitete garsiai pasakė savo elektroninio pašto adresą.

"Antras kursas, aš – kuratorius, turiu "ant savo galvos" 30 pirmakursių, kuriuos reikia prižiūrėti, supažindinti su fakultetu. Ateinu rugsėjo 1-ąją į auditoriją, visi jie sėdi, įdėmiai klauso. Pateikiu jiems pradinę informaciją ir sakau: "Jei ką, visada galite kreiptis." Ir ant lentos užrašau savo elektroninio pašto adresą su žodžiu "kleckas". Visi taip kvatojosi, kad vėliau likusius metus į mane kreipėsi ne vardu, o vadino Klecku", – pasakojo vyras.

Originalumu pasižymi ir politikai. Politologo, diplomatinio etiketo specialisto Armino Lydekos asmeninio elektroninio pašto adresą daugeliui tikrąja to žodžio prasme tenka šifruoti.

"V3jas" – taip pasivadinęs parlamentaras tai laiko kūrybiškumu ir į tokius dalykus sakė žiūrintis tolerantiškai.

"Manau, kad žmonės, ypač privatūs asmenys, turi teisę tiek išvaizdą, tiek ir savo elektroninio pašto adresą formuoti tokį, kokius jie nori. Tik ar patys supranta to reikšmę, čia jau kitas klausimas", – svarstė etiketo žinovas.

A.Lydeka neabejojo, kad elektroninio pašto adresas gali nemažai pasakyti apie jo naudotoją.

"Ir mano paties labai neįprastas, bet gražus. Pasivadinau "vėju", tik vietoje "ė" – trejetas. Tai "hakerių" pamėgtas žargonas. Paprasčiausiai man labai patinka šis gamtos reiškinys, kaip nepastovi ir gaivališka jėga. O visa kita tiesiog parodo kūrybišką ir žmogaus požiūrį į supantį pasaulį. Pats save laikau gana kūrybišku", – paaiškino parlamentaras.

Tiesa, jis pripažino, kad prireikus kitiems savo adresą padiktuoti telefonu, tai sukelia šiokių tokių nepatogumų.NAUJAUSI KOMENTARAI

PETRAS. GRAŽUSIS@ FEKALIJOS KOLDNUOSE. COM

PETRAS. GRAŽUSIS@ FEKALIJOS KOLDNUOSE. COM portretas
Paliesta labai įdomi tema ir aktuali tema. Jeigu dirbi su klientais negali turi sudaryti solidaus ir rimto žmogaus įvaizdį, nes didžioji dalis žmonių, besikreipdami į banko klerką ar teisininką būtent to ir tikisi- solidumo ir atsakingumo. P.S. Surskis visus vadina "žmogais", todėl, kad jis šaržuoja kvailą, tarp mūsų žemesniųjų žmonių sluoksnių paplitusį įprotį vartoti žodį "žmogus", kiekviename sakinyje, taip apeliuojant į tikrą ar tariamą humanizmą. PVZ... "VISI ŠIOJE ŠALYJE- VAGIAI.NIEKAM NYRŪPĮ PAPRĄSTĄS DARBUO ŽMUOGŪS. EMIGRUOSIU". A. R. Greitai puikiai jaučia visas klišes ir nesąmones, todėl jas ir pašiepia savo personažų dėka, būdamas puikus aktorius
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ar žengs pramonė į Baltijos jūrą?
  Ar žengs pramonė į Baltijos jūrą?

  Pagal šiuo metu pradėtą svarstyti šalies bendrojo plano koncepciją Lietuva rengiasi žengti ne tik į jūrą, bet ir iš esmės tvarkyti vidaus vandens kelius. ...

 • Muziejuje – D. Varkalio „Minčių pašnekesiai“
  Muziejuje – D. Varkalio „Minčių pašnekesiai“

  Šį penktadienį 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaryta jubiliejinė Dionyzo Varkalio metalo plastikos ir juvelyrikos darbų paroda „Minčių pašnekesiai“, kurioje pristatomi ...

  1
 • Miestas atsikrato nereikalingų būstų
  Miestas atsikrato nereikalingų būstų

  Klaipėdos savivaldybė viešajame aukcione rengiasi parduoti keliasdešimt nekilnojamojo turto objektų, tarp jų – bendrabučio kambarius, kelis gyvenamuosius namus ir vaistinę su bendrosios praktikos gydytojų kabinetais. ...

 • Stebina permainingi orai: griaudėjo perkūnija, pažiro kruša
  Stebina permainingi orai: griaudėjo perkūnija, pažiro kruša

  Šiandien uostamiestyje įsivyravo tikras orų chaosas. Nors iš ryto švietė saulė, netrukus dangų apniuko debesys, pasipylė lietus. Kiek vėliau iš dangaus ėmė kristi kruša. ...

 • Atnaujinamas Santuokų rūmų kiemas
  Atnaujinamas Santuokų rūmų kiemas

  Klaipėdiečiai pastebėjo, kad prie uostamiesčio Santuokų rūmų šiomis dienomis pluša darbininkai. Artimiausiu metu planuojama pakeisti susidėvėjusį grindinį, kuris verkiant prašėsi remonto. ...

  1
 • Kilnus klaipėdiečių gestas suteikė galimybę išjudėti iš namų
  Kilnus klaipėdiečių gestas suteikė galimybę išjudėti iš namų

  Grupė geros valios klaipėdiečių prie lovos prikaustytam Nikolajui suteikė galimybę išjudėti iš savo namų. Jie jam padovanojo neįgaliojo vežimėlį, kuriuo jis pagaliau galės išvažiuoti į lauką. Geradariai, kalbėdami apie sav...

  2
 • Uostamiesčio vairuotojams – baudos
  Uostamiesčio vairuotojams – baudos

  Klaipėdiečiai lieja pyktį dėl apsukrių verslininkų, kurie reklama paženklintus automobilius palieka šalia daugiabučių. Anot žmonių, kartais nenaudojamos transporto priemonės ilgą laiką trikdo eismą ir užima vietas stovėjimo aikšt...

  6
 • Po skandalų ir triukšmų – į teismą
  Po skandalų ir triukšmų – į teismą

  Klaipėdietis Viktor Lapinš bando teisme panaikinti savo namo gyventojų susirinkimo sprendimą steigti bendriją. Vyras tikino, kad tokio veiksmo imtis jį paskatino miesto tarybos narė Ligita Girskienė, kurios veiksmais vyras labiausiai nepatenkinta...

 • Garažai svarbiau už naują gatvę?
  Garažai svarbiau už naują gatvę?

  Pylimo gatvės tęsiniui Klaipėdos senamiestyje trukdo keliolika senų garažų. Artimiausiu metu palankia kaina savivaldybė ketina išpirkti penkis garažus, kitų statinių savininkai atsisako juos parduoti, tačiau veikiausiai statiniai vis tiek bus...

  29
 • Klaipėdos regionui – „Iki“ mokymų centras
  Klaipėdos regionui – „Iki“ mokymų centras

  Tam, kad nauji darbuotojai įgytų praktikos ir patirtų kuo mažiau streso, o pirkėjai būtų nuolat kokybiškai aptarnaujami, neseniai duris atvėrė pirmasis tokio pobūdžio prekybos tinklo „Iki“ – „Iki Akademija“. Per ...

  3
Daugiau straipsnių