Neįgaliems keliauti dar sudėtinga

Minėdami Tarptautinę neįgaliųjų dieną vakar negalią turintys žmonės tikrino, kaip žmonėms su vežimėliais, kurtiesiems ir nebyliams yra pritaikyti traukiniai bei geležinkelių aplinka.

Sunku net atvažiuoti

Iš visų kviestųjų Klaipėdos traukinių stotyje pasirodė tik vienas judėjimo negalią turintis vyriškis bei keletas kurčiųjų.

Renginio organizatoriai tikino, jog tiek mažai dalyvių ne dėl entuziazmo trūkumo – paprasčiausiai problemiška iki geležinkelio stoties atvažiuoti viešuoju transportu.

Vagonas vis taisomas

Šiaulių universitete socialinę pedagogiką studijuojantis Adolfas Ruškys jau ilgokai į paskaitas važiuoja savo automobiliu. Anksčiau būdavo patogu atvykti ir traukiniu, tačiau vienintelis vagonas, pritaikytas žmonėms vežimėlyje, jau keletą mėnesių neišrieda – remontuojamas.

"To vagono, kuris buvo pritaikytas neįgaliesiems, kokie trys mėnesiai nebėra. Neįgaliam su vežimėliu sunku. Vagonai aukšti, durys siauros. Mano fakultetas yra netoli stoties, man būtų patogiau ir greičiau atvažiuoti rytą, paskui grįžti su juo, bet kiek skambinu į informaciją, vis aiškina, kad nėra to vagono", – apgailestavo judėjimo negalią turintis A.Ruškys.

Pasiteiravus, kaip paprastai keliauja vežimėliu besinaudojantys asmenys, A.Ruškys buvo atviras: dažniausiai keliauja automobiliais, o jei naudojasi autobusais ar traukiniais – būtinai su lydinčiais asmenimis.

Akcijos dalyviams taip ir nepavyko pakeliauti traukiniu – judėjimo negalią turintis vyriškis net neįsivaizdavo, kaip reikėtų pačiam patekti į visiškai nepritaikytą traukinį.

"Lietuvos geležinkelių" Klaipėdos keleivių aptarnavimo centro darbuotojas tikino, jog problemų su neįgaliaisiais neturi: patys darbuotojai padeda neįgaliajam patekti į nepritaikytą traukinį, neseniai traukinių stotyje įrengtas neįgaliesiems pritaikytas viešasis tualetas.

Naudinga visiems

Klaipėdos geležinkelio stotyje susirinkę kurtieji pripažino, jog didžiausia problema – informacijos stoka.

Neįgalieji tikino, jog daug kas priklauso nuo darbuotojo – vieni kasininkai stengiasi kažkaip padėti, bando kalbėtis ženklais, kiti tiesiog numoja ranka.

Akcijos koordinatorius Edmundas Jakubauskas įsitikinęs, jog stotyse aplinka kurtiesiems ir akliesiems nepritaikyta. Pritaikius ją neįgaliesiems, naudos būtų ir sveikiems žmonėms.

"Pavyzdžiui, stotyse kasininkės sėdi labai aukštai, atsitvėrusios pertvaromis, tai ar gali gauti gerą paslaugą senas žmogus, sulinkęs nuo gyvenimo naštos, jei kasininkai jų net negirdi? Arba tėvai su mažais vaikais – vagonas, pritaikytas neįgaliesiems, labai padėtų ir jiems", – aiškino E.Jakubauskas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių