Pereiti į pagrindinį turinį

Mįslės dėl „Klaipėdos švenčių“

2024-10-18 11:51

Dėl viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ veiklos klausimų vėl kilo uostamiesčio savivaldybės Kontrolės komitetui. Praėjusią savaitę pareiškimą išeiti iš darbo parašiusiai įstaigos vadovei Eglei Šulskei teko atsakinėti į miesto tarybos narių klausimus.

Pajamos: Jūros šventė, pasak E. Šulskės, šalyje vienintelis renginys, kuris išlaikomas tik mugėje prekiaujančių verslininkų rinkliavomis. Pajamos: Jūros šventė, pasak E. Šulskės, šalyje vienintelis renginys, kuris išlaikomas tik mugėje prekiaujančių verslininkų rinkliavomis.

Pamėgo susitarimus

Kontrolės komiteto pirmininkas Ugnius Radvila turėjo pastabų įstaigos vadovei.

„Visais atvejais jūs naudojate neskelbtinų derybų formatą viešuosiuose pirkimuose. Taip, jūs turite tą teisę. Tačiau matau, kad tas pats tiekėjas tą pačią dieną sudaro su jumis tris sutartis. Kodėl tokia praktika vyrauja?“ – įstaigos vadovės klausė U. Radvila.

Komiteto pirmininkui užkliuvo tai, kad įstaiga neskelbia viešų konkursų, o sutartis su tiekėjais puola pasirašinėti dieną prieš prasidedant Jūros šventei.

„Tai rodo, kad susitarimus su tiekėjais jūs turite. Esate iš anksto susitarę ir aptarę. Kodėl tokia praktika vyrauja?“ – klausė U. Radvila.

Regatai duota daugiau?

E. Šulskė aiškino, kad remiasi Viešųjų pirkimų įstatymu.

„Taip, mes vykdome mažos vertės pirkimus. Su savivaldybe pasirašėme sutartį dešimt dienų prieš prasidedant šventei, todėl su tiekėjais pradedame dirbti gerokai anksčiau“, – paaiškino E. Šulskė.

Ji akcentavo, kad auditoriai, tyrę įstaigos veiklą, priekaištų neturėjo, pažeidimų nenustatė.

Vadovė priminė, kad įstaigai yra skirta 11 etatų, tačiau realiai dirba 9 žmonės.

Taip pat akcentuota, kad burlaivių regatai buvo skirtas kur kas didesnis finansavimas nei Jūros šventės rengimui.

Eglė Šulskė / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Suprato dviprasmiškai

Sulaukus klausimų apie mugės vietų pardavinėjimą prekybininkams, E. Šulskė paaiškino, kad prekeiviai registruojasi į mugę prieš du mėnesius. Tada viešoji įstaiga tikrina verslininkų pateiktus dokumentus, leidimus.

„Jūros šventė – unikalus reiškinys Lietuvoje, nes ją finansuoja prekybininkai. Tiek, kiek surenkame rinkliavos, kitais metais tiek mes gauname šventės organizavimui“, – tikino E. Šulskė.

Įstaigos vadovei teko aiškintis politikams dėl keisto vieno renginių organizatoriaus laiško.

Automobiliams skirtomis prekėmis prekiaujančios įmonės atstovas esą sulaukė dviprasmiško atsakymo iš įstaigos darbuotojų. Neva buvo leista suprasti, kad yra galimybių susitarti.

Laiško esmę analizavo vicemerė Vaida Raugelė. Verslininkas kreipėsi į teisėsaugą.

E. Šulskė aiškino, kad prekyba automobiliams skirtomis prekėmis ir tokios įmonės reklamavimas miesto renginyje reikalauja paisyti Reklamos įstatymo normų.

STT mes taip ir nesulaukėme.

„Mes ieškojome vietos, kur tas renginys galėtų įvykti. Bet Jūros šventė yra jūrinis renginys. Kai ateina verslo struktūros renginys, natūralu, kad pasiūlome už reklamą susimokėti savivaldybės biudžetui. Reikėtų prisidėti prie šio renginio kūrimo“, – tikino E. Šulskė.

STT nesulaukė

Vis tik E. Šulskė pripažino, kad iš pažįstamų yra sulaukusi perspėjimų, esą įstaigoje apsilankys teisėsaugos atstovai.

„Ši situacija eskaluojama visus metus. Mūsų partneriai yra skambinę ir sakė, kad esą pas mus netrukus ateis STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba). STT mes taip ir nesulaukėme“, – kalbėjo E. Šulskė.

O štai klausimo, kiek ji dar žada dirbti, E. Šulskė sulaukė.

„Šį klausimą norėčiau aptarti ne komitete, o su tiesioginiu vadovu – Klaipėdos miesto meru“, – atsakė E. Šulskė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų