Pereiti į pagrindinį turinį

Minėjime – malda už pasaulį be karų

2024-11-17 14:42

Lietingas sekmadienio oras nesutrukdė klaipėdiečiams paminėti Tautinę Vokietijos gedulo dieną vokiečių karių kapinėse. Minėjimo metu prisiminta šios dienos svarba, tylos minute ir maldomis pagerbtos Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo aukos bei linkėta, kad pasaulyje baigtųsi visi šiuo metu vykstantys karai.

Minėjime dalyvavo Klaipėdos vokiečių bendrijos nariai, tarp kurių – ir pirmininkas Arnoldas Piklaps bei šios bendrijos kultūros projektų vadovė Rasa Müller, Liuteronų evangelikų kunigas Reincholdas Moras, istorikė Silva Pocytė, buvęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos moksleiviai ir kiti svečiai.

Minėjimas vokiečių karių kapinėse vyko prie paminklo Antrojo pasaulinio karo aukoms. Dar neprasidėjus minėjimui, prie jo jau degė žvakutė ir buvo padėti gėlių vainikai.

A. Piklaps minėjimo pradžioje akcentavo, kad ši diena pradėta minėti Vokietijoje po Pirmojo pasaulinio karo, po šio karo Klaipėdoje įkurtos ir vokiečių karių kapinės. O po Antrojo pasaulinio karo jos buvo sunaikintos. Tik 1989-aisiais šios kapinės buvo atstatytos.

Vokietijos karių kapų priežiūros draugija iki šiol perlaidoja vokiečių karius, kad šių atminimas išliktų gyvas.

„Mano pažįstamas sakydavo, kad žmogus gali pasirinkti, kur eiti ir kada eiti, o kareivis eina ten, kur jam duodamas įsakymas. Galima skirtingai interpretuoti, vieni sako, kad tai žmonės, kurie gina savo kraštą, kiti – užgrobia, bet jie vykdo įsakymus, o kai žūsta juos tiesiog palaidoja“, – sakė A. Piklaps ir pažymėjo, kad ne visi kariai net ir po mirties grįžta atgulti amžinojo poilsio į savo gimtuosius namus.

Po išsakytos kalbos Klaipėdos vokiečių bendrijos pirmininkas prie paminklo padėjo gėlių vainiką.

R. Moras taip pat akcentavo, kad karas išskiria šeimas ir kiekvienam žmogui atneša tik skausmą, liūdesį, nusiminimą. Dėl to, anot kunigo, esą sakoma, kad kare nėra nugalėtojų, kadangi visi iš dalies pralaimi.

„Meldžiame, kad pasaulyje būtų taika, kad nebūtų karo“, – kvietė melstis R. Moras.

V. Grubliauskas taip pat kvietė susimąstyti, kad nepaisant skirtingo suvokimo apie supantį pasaulį ir pačius save, visi vieną dieną atsidurs ten pat. Tad vertėtų sau užduoti klausimą, ar šiuo metu esame tokiais ir ten, kur norime būti.

„Mums visiems reikia meilės, ne tik tarpusavyje, bet ir visai žmonijai, kad daugiau karų nebūtų“, – minėjimo pabaigoje akcentavo S. Pocytė.

R. Müller visus pakvietė ir į kitą sekmadienį vyksiantį renginį – lapkričio 24 d. 13 val. Skulptūrų parke, prie Memelenderių atminimo akmens, skambės giesmės, po to veiksmas persikels į Tautinių kultūrų centrą, kuriame svečiai bendraus, vaišinsis arbata ir turės galimybę pasižiūrėti vaizdo įrašą apie Johaną Samuelį fon Lilentalį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
malda velniams nepades,

Apie ko malda cia rasot,,,,,patys nuejusi valdzia kursto kara viduje,gal neapsimetineki,pralaimejusi valdzia kelia kara lietuvos zmonems balsavusims uz sita nauja valdzia,mes ne durniai uztenka vagiliauti,meluoti ir zmones niekinti,kur prezedentas,kodel jis tyli,kodel leidzia buvusiai valdziai meluoti,kelti sumaisti ,lietuva palikta sunaikinimui konservatams liberalams,cia raso apie pasauli,kas jus tokie,savo valstybeje keliat mitingus,o giedat apie pasauli,stalinas prisikele lietuvoje,
2
-1
E.

Malda už pasaulį be karų - tai gražu ir veiksminga. Va, Baidenas, anglai ir prancūzai ką tik leido tolimo nuotolio raketomis naikinti rusofašistų gūžtas.
1
0
Blogos derybos geriau už gerą karą

Čia palaidoti žuvę kariai , pagarba jiems . Karus sukelia ne paprasti kareiviai , o diktatoriai . Gal kam nors atrodo kad paprasti kareivukai nori mirti , labai klystate . Ginti savo žemę garbinga ir kilnu . Nesvarbu ar tai vokiečių , rusų , ar ukrainiečių kariai . Bet vieniems karas tai mirtis , o kitiems pinigai ir labai dideli pinigai .
0
-1
Visi komentarai (10)

Daugiau naujienų