- Sandra Lukošiūtė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Kiaulės metai nešykštėjo kiaulysčių sveikatos apsaugos sistemai, tampė pacientų ir medikų nervus. Kompensuojamųjų vaistų tvarkos pokyčiai, neramumai dėl medikų atlyginimų, skaudžiai iškilusios psichologinio smurto darbe problemos, kai kurių gydymo įstaigų vadovų pokyčiai – tai tik maža dalis to, kuo šiais metais pasižymėjo sveikatos apsaugos sistema.
Sausis
Sveikatos apsaugos ministerija sausio pabaigoje paskelbė konkursus į sau pavaldžių Klaipėdos jūrininkų ir Respublikinės Klaipėdos ligoninių direktorių postus. Abiejuose konkursuose panoro dalyvauti po šešis kandidatus. Dėl galimybės likti savo pareigose varžėsi ir dabartiniai ligoninių vadovai – Jonas Sąlyga ir Romaldas Sakalauskas. Tiesa, konkursas po kurio laiko buvo atšauktas.
Anksčiau beviltiškais laikytiems kardiologiniams pacientams ištiesta pagalbos ranka – Klaipėdos jūrininkų ligoninėje pradėtos atlikti lėtinės okliuzijos atvėrimo procedūros. Jos pagerina pacientų gyvenimo kokybę, o kai kuriems ir atitolina sudėtingų širdies operacijų būtinybę. Šis intervencinis gydymas padeda atkurti sutrikusią širdies kraujotaką.
Vasaris
Vasario 1-oji tapo istorine data ne tik Respublikinei Klaipėdos ligoninei, bet ir visiems pacientams – šioje ligoninėje atidarytas naujas gydomasis korpusas. Aštuonių aukštų moderniame pastate įsikūrė Skubios pagalbos-priėmimo skyrius, klinikinė ir mikrobiologinė laboratorija, radiologijos kabinetai, gydomieji skyriai, taip pat vadovybės ir administracijos padalinių kabinetai, įrengta posėdžių salė su modernia konferencijoms skirta įranga.
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje startavo iki šiol šalyje analogų neturinti sergančiųjų krūties vėžiu ir jų artimųjų Pacientų mokykla.
Po naujojo korpuso atidarymo gydymo įstaigos plotas padidėjo trečdaliu. Korpuso statybos užtruko ilgiau, nei tikėtasi, – šešerius metus. Nuo nepriklausomybės atkūrimo nė viena uostamiesčio ligoninė neturėjo tokių didelių su statybomis susijusių užmojų.
Nuo vasario pradžios po ilgesnės pertraukos Klaipėdos sveikatos priežiūros centre, įsikūrusiame Taikos pr. 76 (dabar – Klaipėdos miesto poliklinika – aut. past.), poilsio ir švenčių dienomis nuo 8 iki 20 val. vėl pradėta teikti skubi odontologinė pagalba.
Į tarnyboje esantį budintį gydytoją pacientai gali kreiptis užklupus ūmiam dantų ar žandikaulio skausmui. Klaipėdos sveikatos priežiūros centras sutartį su uostamiesčio savivaldybe dėl budinčio odontologo paslaugos pasirašė trejiems metams.
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje įvyko tarptautinė mokslinė konferencija "Robotinė chirurgija medicinoje". Pagrindinis šio renginio svečias – profesorius Dietmaras Stephanas iš Vokietijos. Jis su Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgais pasidalijo sukaupta robotinės chirurgijos patirtimi.
Kovas
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje duris atvėrė iki šiol šalyje analogų neturinti sergančiųjų krūties vėžiu ir jų artimųjų Pacientų mokykla. Šis socialinis projektas sumanytas norint padėti pacientams geriau pažinti savo ligą.
Susirinkusieji klausėsi nemokamų specialistų paskaitų apie krūties vėžio diagnostiką ir visavertį gyvenimą, susidūrus su onkologine liga. Įkurti pacientų mokyklą nusprendė Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos departamento gydytojai. Jie pastebi, kad onkologiniams pacientams trūksta informacijos: konsultacijų laikas būna per trumpas arba išgirdęs diagnozę žmogus nesugeba užfiksuoti pateikiamos informacijos, o internete ji – nekompetentinga.
Balandis
Klaipėdos jūrininkų ligoninė šventė 25-ąjį jubiliejų. Šventiniame renginyje išsakyta daug gražių padėkos žodžių, sveikinimų, įteikta apdovanojimų.
Ligoninė 5 ha plote pradėta statyti 1988-ųjų pavasarį. Praėjus šešeriems metams ji buvo atidaryta. Tai buvo pirmoji nauja ligoninė atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metais. Naujoji gydymo įstaiga tuomet pasiūlė iki tol šiame krašte neteiktų paslaugų, tą patį vėlyvą pavasarį pirmą kartą Klaipėdos krašte buvo atlikta širdies operacija.
Formalumas: Klaipėdos sveikatos priežiūros centras pakeitė pavadinimą. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)
Gegužė
Iš naujo paskelbti konkursai į Respublikinės Klaipėdos ir Klaipėdos jūrininkų ligoninių direktorių vietas, nors vos prieš kelis mėnesius tokie konkursai jau buvo įsibėgėję. Po to tvyrojo kelių mėnesių tyla. Oficialiai abu konkursai nebuvo atšaukti. Per gana trumpą laiką Sveikatos apsaugos ministerija jau trečią kartą organizavo sau pavaldžių uostamiesčio ligoninių vadovų konkursus.
Klaipėdos universitetinė ligoninė, bendradarbiaudama su JAV Mayo klinika, antrą kartą uostamiestyje surengė Mokslo dienas. Konferencijos metu kalbėta apie chirurgines intervencijas, pasitelkus robotinę chirurgiją. Aptariamos metodikos leido atkreipti dėmesį, kokių rezultatų galima pasiekti, naudojant vieną ar kitą būdą.
Klaipėdos apskrities sergančiųjų išsėtine skleroze ligonių draugija minėjo 25 metų sukaktį ir ta proga surengė konferenciją apie šią ligą, naujus gydymo metodus. Pastaruosius 20 metų draugijai vadovauja Neringa Venckienė.
Birželis
Ilgametė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Klaipėdos skyriaus vadovė Dalytė Fabijonavičienė atsidūrė už durų – su ja buvo nutraukta darbo sutartis. Moteris taip ir nesulaukė paaiškinimo, kuo neįtiko organizacijos vadovams. Klaipėdietė – ne vienintelė buvo priversta pasitraukti iš einamų pareigų. Kiek anksčiau įspėjimų apie atleidimus buvo sulaukusios dar trys ilgametės draugijos narės ir vadovės iš kitų Lietuvos miestų.
Respublikinė Klaipėdos ligoninė pristatė antrąją knygą apie šią gydymo įstaigą – "Respublikinė Klaipėdos ligoninė pakeliui į šimtmetį". Knygoje apžvelgiamos medicinos ištakos iki 1933 m., kai buvo įkurta Raudonojo Kryžiaus ligoninė (dabartinė Respublikinė Klaipėdos ligoninė), pateikiama informacijos apie uostamiesčio medicinos, farmacijos, mokslinės draugijos istoriją.
Praėjusiais metais veiklą pradėjęs projektas "Niekieno vaikai" pagaliau pasiekė ir Klaipėdą. Vasaros pradžioje buvo paskelbta savanorių paieška. Jų atranka uostamiestyje sulaukė didžiulio susidomėjimo – gauta per 100 anketų. Iš jų atsirinkti 35 savanoriai.
Iniciatyvos "Niekieno vaikai" savanoriai rūpinasi vienišais ligoninėje esančiais vaikais, kurie yra palikti be tėvų ar kitų teisėtų atstovų priežiūros. Tokiose situacijose dažnai atsiduria vaikai iš globos namų ar paimti iš krizes patiriančių šeimų. Per pusę metų nuo veiklos pradžios uostamiestyje savanoriai praskaidrino ne vieno mažojo paciento kasdienybę ligoninėje.
Rugpjūtis
Nuo rugpjūčio 1 d. Klaipėdos sveikatos priežiūros centras pakeitė pavadinimą ir tapo Klaipėdos miesto poliklinika. Kaip sakė gydymo įstaigos vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė, pacientams nereikėjo priprasti prie naujojo pavadinimo – gyventojai iš įpročio šią įstaigą vadino poliklinika. Tad pakeitus pavadinimą buvo grąžinta istorinė teisybė.
Kartu su naujuoju pavadinimu padidėjo ir poliklinikos teikiamų paslaugų sąrašas, pradėjo dirbti daugiau specialistų: akių ligų gydytojas, kardiologas. Po Naujųjų metų prie komandos prisijungs traumatologas, tad gydymo įstaiga turės visus reikiamus specialistus.
Pokyčiai: rugpjūčio 1-ąją ilgametį Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorių pakeitė naujas vadovas D.Steponkus. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)
Rugpjūčio pradžioje darbą pradėjo naujasis Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas – direktoriaus konkursą laimėjęs Darius Steponkus, anksčiau dirbęs Šilutės ligoninės vyriausiuoju gydytoju.
Paskelbta, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus pareigas ir toliau eis konkursą laimėjęs ilgametis šios gydymo įstaigos vadovas Jonas Sąlyga.
Perkėlus buvusią Odos ir venerinių ligų polikliniką iš Jūros gatvės, pacientai pradėti aptarnauti naujoje vietoje. Odos ir venerinių ligų skyrius perkeltas į pagrindinį Respublikinės Klaipėdos ligoninės korpusą senajame pastate S.Nėries gatvėje. Dabar jis yra pirmajame aukšte, buvusio Pulmonologijos skyriaus vietoje.
Perkėlus buvusią Odos ir venerinių ligų polikliniką iš Jūros gatvės, pacientai pradėti aptarnauti naujoje vietoje.
Klaipėdos jūrininkų ligoninės kardiochirurgai pirmą kartą atliko širdies vožtuvo korekcijos operaciją unikaliu metodu – per nedidelį pjūvį, nestabdant paciento širdies, buvo prisiūtos nutrūkusios širdies mitralinio vožtuvo chordos.
Rugsėjis
Klaipėdoje surengta tarptautinė konferencija "Krūtis tausojantis gydymas", kurią organizavo Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija ir Klaipėdos universitetinė ligoninė. Renginio tikslas – Lietuvos ir kaimyninių šalių medikams pristatyti naujausius krūties vėžio diagnozavimo ir gydymo metodus.
Klaipėdos kultūros fabrike įvyko kasmetinė tarptautinė mokslinė praktinė konferencija "Peties ir kelio artroskopija", kurią organizavo Klaipėdos universitetinė ligoninė ir Lietuvos artroskopijos ir sporto traumatologijos asociacija. Konferencijos pagrindinė tema: mažai invazinių artroskopinių operacijų naujovės, tampančios vis populiaresnės Lietuvoje. Jos atliekamos gydant įvairius kelio, peties, riešo, čiurnos ar klubo sąnario pažeidimus.
Prieš metus užsimezgusi Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus ir Klaipėdos vaikų ligoninės draugystė įgavo konkrečius kontūrus: gydymo įstaigai menininkai įteikė 13-os autorių kūrinius, sukurtus pagal socialinį meninį projektą "Sveika (,) jūra".
Spalis
Klaipėdos universitetinė ligoninė kartu su Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultetu surengė tarptautinę konferenciją "Gyvensenos reikšmė sveikatai ir gyvenimo trukmei. Faktai". Pagrindinis pranešėjas – daugiau kaip 30 metų onkologinių ligų gydymo patirtį turintis Didžiosios Britanijos profesorius Robertas Thomas.
Klaipėdos universitete ketvirtą kartą vykusioje konferencijoje netrūko garbingų svečių. Pasak renginio organizatorių – Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų ir Klaipėdos universiteto vadovų, dalyvių gausa tik patvirtina, kad konferencija apie kompleksinės integruotos pagalbos inovacijas ir perspektyvas raidos sutrikimų turinčiam vaikui ir šeimai – itin aktuali ir opi.
Gruodis
Klaipėdos jūrininkų ligoninėje po beveik penkis mėnesius trukusio remonto atidarytas Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, kuriame pasikeitė ne tik aplinka, bet ir įranga. Buvo atliktas skyriaus remontas, leidęs aplinką pritaikyti pacientams po sunkių ligų ir traumų. Palatose pakeistos lovos, spintelės, higienos patalpos pritaikytos pacientams su negalia. Įsigyta inovatyvi grįžtamojo ryšio medicinos įranga.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Klaipėdos senamiestyje – naujo dizaino konteineriai atliekoms
Klaipėdos senamiestis jau daugelį metų susiduria su vizualiai nepatrauklia stumdomų konteinerių problema. Šie konteineriai, išrikiuoti palei pastatų sienas, dažnai ne tik trikdo estetinį miesto vaizdą, bet ir nėra labai patogūs naudoti...
-
Gimtadienį švenčiantis V. Grubliauskas – apie vertybinį kursą gyvenimo „navigacijoje“6
Gruodžio 1-ąją buvęs ilgametis Klaipėdos meras, šiuo metu Seimo narys bei Ateities komiteto pirmininkas Vytautas Grubliauskas pasitinka 68-ąjį gimtadienį. Nors šios charizmatiškos asmenybės gyvenime netrūksta amerikietišk...
-
Žiemą uostamiestis pasitinka mažesne šildymo kaina nei pernai
Bendrovė „Klaipėdos energija“ skelbia gruodžio mėnesio centralizuotai tiekiamos šilumos kainą Klaipėdoje ir Gargžduose. Ji sieks 6,68 ct/kWh (be PVM) arba 7,28 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Tai yra 4 procentais mažiau nei pernai gruodį, ...
-
„Tavo idėja“: liko tik dvi dienos išrinkti geriausius sumanymus!
Vos dvi dienos! Tik tiek laiko liko išrinkti geriausius projekto „Tavo idėja“ gyventojų sumanymus, kuriuos įgyvendins Klaipėdos rajono savivaldybė. Tris savo balsus už bet kuriuos projektus bet kurioje kategorijoje galima atiduoti iki ...
-
Dovanos idėja, kuri džiugins ilgiau nei Kalėdos!
Artėjant šventiniam laikotarpiui, visi pradedame svarstyti, kaip nustebinti savo artimuosius ir suteikti jiems ne tik džiaugsmo, bet ir naudos. Šiais metais siūlome apsvarstyti ypatingą ir originalią idėją – Klaipėdos baseino dovan...
-
Klaipėdos baleto mokyklos misija
Klaipėdos baleto mokyklos įkūrėja Alina Velykienė, dar ne taip seniai aktyvi politikė, jau metus vadovauja mokyklai, taip tęsdama žinomos balerinos Beatos Molytės baleto mokyklos tradiciją uostamiestyje. Šį savaitgalį klaipėdiečiai turės ...
-
Klaipėdiečius baugino plojantis vyras
Policijos ir greitosios pagalbos pajėgos skubėjo į Debreceno gatvę, kur žmonėms nerimą kėlė neadekvačiai besielgiantis vyras. ...
-
Idėja uostamiestyje – visos dienos mokykla
Klaipėdos politikams bus teikiamas svarstyti visos dienos mokyklos projektas. Sumanymas iš esmės orientuotas į socialinės rizikos šeimų vaikus, kad jie turėtų lygias neformaliojo ugdymo galimybes ir saugią aplinką visą dieną. ...
-
Labdara tapo pinigais?
Klaipėdos mieste ir rajone atsirado labdaros surinkimo konteineriai su gramatinėmis klaidomis išsiskiriančiu užrašu. Aiškėja, kad rūbus, žaislus, avalynę ir kitus daiktus raginančiam aukoti fondui vadovauja Airijoje policijos tyri...
-
Lietuvos jūrų muziejuje tarptautiniai ekspertai aptaria Baltijos jūros žinduolių būklę
Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre tris dienas vyksta HELCOM Jūros žinduolių ekspertų grupės darbinis susitikimas. ...