Laureatai jau išrinkti

Vakar  paaiškėjo konkurso "Aš – pilietis" laureatai. Juos išrinko vertinimo komisija, kurioje – pernai pilietiškiausiais išrinkti klaipėdiečiai.

Nuo pat metų pradžios miesto gyventojai siūlė už gražius ir taurius poelgius pagarbos nusipelniusius miestiečius įrašyti į sąrašą pilietiškiausiems išrinkti. Sąraše buvo 43 pavardės.

Vertinimo komisijos nariai teigė jutę didžiulę atsakomybę dėl jiems patikėto darbo.
Išsiskyrė nuomonės apie tai, kas yra pilietiškas poelgis ir koks žmogus gali vadintis pilietišku. Ginčytąsi, ar galima tokiu skelbti jau seniai mirusį kunigą Bronislovą Burneikį. Dauguma komisijos narių sutarė dėl vieno – šio žmogaus nuopelnai Klaipėdai kol kas įvertinti pernelyg kukliai.

Keli vertinimo komisijos nariai tikino iš sąrašo išrinkę mažiau žmonių, nei buvo prašyti, teigdami, kad negalėjo vertinti tų, apie kurių nuveiktus darbus mažai ką težinojo.
Beįsiplieskiančios diskusijos rodė pernai pilietiškiausiais išrinktų klaipėdiečių norą patikėtą misiją atlikti kuo sąžiningiau.

Vasario 16-ąją Žvejų rūmuose iškilmingai bus pagerbti ir apdovanoti miesto vėliavomis vakar išrinkti klaipėdiečiai.

Daugiausiai balsų gavo Marijos Taikos Karalienės bažnyčios šviesaus atminimo klebonas B.Burneikis – už atkaklumą statant, atgaunant bei atkuriant Marijos Taikos Karalienės bažnyčią.

Alfonsas Šiaulytis, klaipėdietis, kuris niekieno neraginamas ir neprašomas stengiasi išsaugoti Ablingos memorialą.

Sigitas Jurčys, Kretingos vienuolyno brolis pranciškonas Benediktas, vienas iš brolių besirūpinantis už suaukotus pinigus statyti dvasinės paramos centrą Klaipėdoje.
Menininkė Dalia Bielskytė – už atsidavimą ir pasiaukojimą sergantiems leukemija, jų artimiesiems.

Naglis Puteikis, miesto tarybos narys, pilietiškumą demonstruojantis viešindamas savivaldybės darbuotojo aferas ir painiojamus viešuosius bei privačius interesus, jis yra ir didelis gyventojų interesų gynėjas.

Vytautas Vileiša, vadinamas šių laikų knygnešiu, neraginamas ir beveik niekieno neremiamas, keliolika metų į Kaliningrado sritį lietuvių bendruomenei vežantis lietuviškus laikraščius ir knygas.

Osvaldas Kudzevičius, jachtos "Lietuva" kapitonas, išugdęs ne vieną dešimtį buriuotojų.
Birutė Zeigienė, kukli bendrovės "Klaipėdos vanduo" tarnautoja, būdama Raudonojo Kryžiaus organizacijos nare, lanko senus ir neįgalius žmones, tvarko jų buitį, perka maisto produktus.

Vacys Vaivada, Klaipėdos universitete dirbantis humanitarinių mokslų daktaras, už antrą sezoną rengiamų paskaitų ciklą "Vakarai su senąja Klaipėda".

Romualdas Ramašauskas, Karinių jūrų pajėgų kapelionas. Su auklėtiniais jis lanko skurstančias šeimas, padeda pernai Danijoje pratybų metu žuvusio kario šeimai.
Aloyzas Každailis, išauginęs Lietuvos Jūrų muziejų nuo mažutės Klaipėdos kraštotyros muziejaus Jūrų skyriaus ekspozicijos iki giganto Kopgalyje.

Indrė Dirgėlienė, Klaipėdos kolegijos dėstytoja, kuri savo šiluma ir dvasios turtais dalijasi su benamiais, beglobiais žmonėmis, organizuoja šventes, stengdamasi atkreipti dėmesį į amžinąsias vertybes, į atjautos ir besąlygiško dosnumo galią.
Viktoras Usovas, organizuojantis ir vedantis renginius, ieškantis rėmėjų, inicijuojantis jaunimo diskusijas opiais klausimais, jis bendrauja ir padeda vaikų globos namų auklėtiniams.

Petras Bielskis, režisierius, teatrologas, humanitarinių mokslų daktaras, klojimo teatro fenomeno puoselėtojas.

"Lions" Klaipėdos apskrities moterų klubas "Smiltė" – trečią kartą organizavo meninių darbų aukcioną, kad jame surinktas lėšas įteiktų onkologinėmis ligomis sergančių vaikų sunkiai besiverčiančioms šeimoms.

Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, sportinių šokių kolektyvo "Žuvėdra" vadovai, gaudami menką finansavimą, sugeba suburti darnų ansamblį, išugdyti profesionalius šokėjus ir uždegti juos noru pasiaukojamai dirbti.


Šiame straipsnyje: pilietiškumas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Kas sugalvojo ir patvirtino kad konkurso kiomisija yra pernai išrinktieji Gal ir gerai,tačiau tai reikia kažkaip formalizuoti. dabar atrodo kad tą komisiją parinko ir sugalvojo aikštingoji savivalyvės valdinininkė R. Beinoravičienė. Pakankamai rimtas reikalas ir labai rimtai reikia atrinkti žmonės kurie iš tikro yra pilietiškiausi. O dabar rodos kas kam šovė į galvą, draugas savo draugą pasiūlė ir panašiai. Argi tinka šiam konkursui rinkti žmones kurių jau nėra tarp mūsų 30 metų ar mažiau. Arba rinkti už dalinamą labdarą apie kurią miestiečiai nežino. Gal tada geriau siūlyti ne tą kuris dalina tą labdarą,bet tas kuris ją suteikia.Nerimtas konkuras,nerimtai orgaqnizuotas.

Pilietis

Pilietis portretas
Sausio 28d. – 1945 metais Klaipeda buvo islaisvinta nuo fasistines kariuomenes. Gaila kad musu laikrascio redaktoriai apie tai nei zodzio. Daugeliui klaipedeciu tai vis dar yra svente. Pagarba visiem kas tada dalivavo miesto islaisvinime, ir tiem kurie veliau atstate musu Klaipeda.

Asta Vaitkeviciene

Asta Vaitkeviciene portretas
:-)
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ministerija kloja pamatus vėjo energetikai Baltijos jūroje
  Ministerija kloja pamatus vėjo energetikai Baltijos jūroje

  Siekiant valstybės strateginių tikslų atsinaujinančioje energetikoje ir tam išnaudoti jūrinio vėjo potencialą Baltijos jūroje, Energetikos ministerijos užsakymu Klaipėdos universiteto mokslininkai atliko išsamią jūrinio vėjo plėtros...

  5
 • Dangės upėje – unikalios buriavimo varžybos
  Dangės upėje – unikalios buriavimo varžybos

  Jūros šventės išvakarėse, liepos 25 d., vyks unikalios „Optimist“ klasės jachtų buriavimo varžybos „Pagauk optimistą Dangėje!“, kuriose bus galima išvysti ne vieną garsų klaipėdietį. Varžybų Dangės up...

  2
 • Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas
  Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas

  Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas, skelbia kurorto savivaldybė. ...

 • Autistą sūnų auginanti mama: visad išėjus į viešumą bijau, kad mums iškvies policiją
  Autistą sūnų auginanti mama: visad išėjus į viešumą bijau, kad mums iškvies policiją

  Klaipėdietė Darja, turinti sūnų su autizmo spektro sutrikimu, sako kasdien susidurianti su aršiu visuomenės požiūriu į jos vaiką. Situacija bėgant metams ir berniukui augant tampa vis sunkiau suvaldoma – vargina nuolatiniai pasiai&scaron...

  72
 • Uostamiesčio kavinėse tyko pavojai
  Uostamiesčio kavinėse tyko pavojai

  Ne visada restoranuose, kavinėse ir baruose ant lankytojų stalų patiekti estetiškai atrodantys patiekalai yra saugūs sveikatai. Per pirmą šių metų pusmetį uostamiesčio viešojo maitinimo įstaigose užregistruota daugiau nei pustre...

  2
 • Į globalias problemas – lokaliai
  Į globalias problemas – lokaliai

  Vakar pas Klaipėdos merą apsilankiusi asociacijos "Žalia banga" pirmininkė Dalia Žukienė išreiškė rūpestį dėl liūdnų visuotinio atšilimo pasekmių. ...

  17
 • Jūros šventė – išbandymas tarnyboms
  Jūros šventė – išbandymas tarnyboms

  Kitą savaitę uostamiestyje startuos jubiliejinė Jūros šventė, į Klaipėdą priviliosianti tūkstančius turistų. Masiniai, kelias dienas truksiantys renginiai pareikalaus įtemptesnio transportininkų, komunalininkų, policijos pareigūnų, vie&s...

  6
 • Kadetų mokykloje – uniformos ir mokytojams?
  Kadetų mokykloje – uniformos ir mokytojams?

  Nuo rugsėjo pradėsiančioje veikti Klaipėdos kadetų mokykloje uniformuoti turėtų būti ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai. Taip mano mokyklos iniciatyvinės grupės aktyvistai, šioje įstaigoje nuo rudens užsiimsiantys užklasiniu vaikų ugdymu...

  22
 • Pajūris plastikui taria „ne“
  Pajūris plastikui taria „ne“

  Klaipėdoje veikiančios dvi stambios plastiko gamintojos neslepia: kilęs visuotinis plastikinių indų mažinimo vajus buityje galbūt paveiks jų gamybos apimtis. Tačiau tikina, jog pirmiausia reikia ieškoti būdų, kaip išvengti taršo...

  11
 • Išnykusi laivininkystė klampina valstybę
  Išnykusi laivininkystė klampina valstybę

  Lietuvos jūrų laivininkystės žlugimo istorija ją gelbėjusioms valstybės įmonėms papildomai gali kainuoti dar beveik milijoną eurų. ...

  32
Daugiau straipsnių