Kretingos meras Tarybos narį apskundė etikos sargams

 • Teksto dydis:

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas pradėti tyrimą dėl rajono Tarybos nario „valstiečio“ Konstantino Skieraus galimai pažeidus politiko etiką.

Galimo nusižengimo faktai nustatyti atlikus vidinį tyrimą dėl K. Skieraus Savivaldybei teiktos Kretingos dirbtinės dangos futbolo aikštės statybos darbų techninės priežiūros paslaugos tinkamo vykdymo.

Praėjusių metų lapkritį Kretingos rajono savivaldybės administracija su K. Skierumi sudarė 10 tūkst. eurų vertės Statybos techninės priežiūros paslaugų teikimo sutartį. Pagal ją Tarybos narys įsipareigojo atlikti Kretingos futbolo aikštės su dirbtine danga, Pastauninko parko tvarkybos, žaidimo aikštelės dirbtinės dangos bei tvoros Pastauninko parke ir kryžiaus skvero Vilniaus gatvėje įrengimo techninę priežiūrą.

Šią vasarą Savivaldybės Statybos skyriaus specialistai, patikrinę atliekamus futbolo aikštės su dirbtine danga pagrindų įrengimo darbus, nustatė, kad statybos rangovas UAB „Alkuras“, negavęs Savivaldybės sutikimo savavališkai pakeitė kai kuriuos projektinius sprendinius – vietoj suplanuotų betoninių įrengė plastikinius paviršinio vandens surinkimo latakus, į plastikinius pakeitė ir numatytus ketaus šulinių dangčius, taip pat nesilaikė projekto atlikdamas šaligatvių įrengimo darbus – betonines trinkeles sudėjo ne ant skaldos atsijų, kaip buvo numatyta, bet ant žvyro sluoksnio.

Paprašius raštiško paaiškinimo, statybos rangovas Savivaldybę informavo, kad visi projektiniai pakeitimai atlikti darbų techninę priežiūrą atliekančio K. Skieraus nurodymu. Savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta speciali komisija nustatė, kad K. Skierus nesilaikė statybos techniniam prižiūrėtojui įstatymo taikomų reikalavimų, netinkamai vykdė savo funkcijas, neatliko statybos rangos sutartyje numatytų veiksmų įforminant projekto pakeitimus bei viršijo sutartinius įgaliojimus, leisdamas rangovui atlikti darbus, kurie neatitiko projekto.

Komisijos nuomone, K. Skierus galimai nesilaikė ir Valstybės politikų elgesio kodekse nustatytų valstybės politikų elgesio principų. Nustatyta, kad vengdami bet kokio konflikto su Tarybos nariu, tinkamai savo funkcijų neatliko Statybų skyriaus specialistai. Komisijos išvadose pažymima, kad Tarybos narių įtaka ir viršenybė riboja galimybę Savivaldybės administracijos specialistams išsireikalauti iš jų tinkamai vykdyti sutartinius įsipareigojimus su Savivaldybe ir atlikti savo funkcijas.

Atsižvelgiant į komisijos pateiktas išvadas, Savivaldybės administracija nutraukė su K. Skierumi sudarytą Statybos techninės priežiūros sutartį. Savivaldybės iniciatyva buvo nutraukta ir pernai žiemą su Tarybos nariu sudaryta 10 tūkst. eurų vertės konsultacinių paslaugų teikimo sutartis, kuri, Savivaldybės vadovų manymu, buvo perteklinė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Savivaldybe pati kalta kad skyre per mazai pinigu tech. prieziurai. Vot uz 50 tukstanciu tai jau gal butu galima ir NEVOGTI. Dabar merui uz pakelta sirsala bus blogai. Nukentejo ne tik Skierius bet ir daugiau ,,kolegu,,. Atkersys merui.

:D

:D portretas
KaaimA politikAA... :)

KLP

KLP portretas
K. Skierus turi gražinti mokesčių mokėtojų pinigus...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių