Koplyčios įkurtuvės – dar rudenį Pereiti į pagrindinį turinį

Koplyčios įkurtuvės – dar rudenį

2008-10-21 09:00
Koplyčios įkurtuvės – dar rudenį
Koplyčios įkurtuvės – dar rudenį / Nerijaus Jankausko nuotr.

Muitininkams sukėlė įtarimų per sieną vežtos Lėbartų koplyčios ikonos ir Palangos cerkvės varpai. Teko įrodinėti, kad tai nėra kontrabanda.

Koplyčios Lėbartų kapinėse darbai sėkmingai juda į priekį. Tikimasi, kad iki lapkričio pavyks viską baigti, kad per Vėlines žmonės galėtų naudotis koplyčia. Jos įkurtuvės būtų stačiatikių dovana miesto gyventojams ir jų svečiams.

Šiuo metu jau baigta tvarkyti koplyčios aplinka. Architektas stengėsi, kad pastatas neišsiskirtų iš kapinių aplinkos. Lauko dangoje pritaikyta kvadratų stilistika šiek tiek primins ne tik atsinaujinusią M.Mažvydo alėją, bet ir amžinus dalykus – kad visų mūsų gyvenimo kelionės pabaigoje laukia atitinkamų išmatavimų kapo duobė.
Įkurtuvių jau laukia ir iš Rusijos parvežtos paskutinės interjero detalės: senovine maniera tapytos trys ikonos ir kryžiai.

Nesitikėta, kad krovinys kartu su Palangos cerkvei gabenamais varpais sukels problemų tiek Rusijos, tiek Lietuvos pasienyje.

Rusai gabenamą krovinį muitinėje išlaikė keturias paras. Jiems įtarimų sukėlė vežamos ikonos ir blizgantys varpai. Manyta, kad tai kontrabanda.
Koplyčios statybomis ir kroviniu besirūpinusios Palangos stačiatikių Dievo Motinos Iverijos Ikonos garbės parapijos atstovams teko pildyti papildomas deklaracijas kaip įrodymą, kad ikonos ir varpai sukurti neseniai ir istorinės vertės neturi.
Per sieną pervežti krovinį padėjo tik kreipimasis į aukštesnes pareigas užimančius Rusijos valdžios atstovus.

Panaši situacija pasikartojo ir Lietuvoje, tik čia pareigūnus įtikinti apie istorinės vertės neturintį krovinį pavyko greičiau nei per parą.
Varpus ir ikonas Vakarų Lietuvos stačiatikių bendruomenei dovanojo verslininkas iš Kaliningrado, pasikrikštijęs ir santuokos sakramentą priėmęs Palangos cerkvėje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų