Klaipėdos morge – mūšis dėl kūno Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos morge – mūšis dėl kūno

2009-09-12 09:50
Kova: dėl teisės laidoti pusbrolį kovojanti A.Globienė vakar į ligoninės Patologijos skyrių iškvietė policiją.
Kova: dėl teisės laidoti pusbrolį kovojanti A.Globienė vakar į ligoninės Patologijos skyrių iškvietė policiją. / Nerijaus Jankausko nuotr.

Artimieji, susiginčiję dėl to, kas laidos mirusį giminaitį, nepasidalijo kūno ir į Klaipėdos universitetinės ligoninės Patologijos skyrių iškvietė policiją.

Apie mirtį nepranešė

Konfliktas kilo dėl 51-erių vyriškio laidotuvių organizavimo. Klaipėdietis mirė Universitetinėje ligoninėje šį trečiadienį. Tą pačią dieną Lėbartų kapinėse buvo laidojama šio vyro motina, kuri mirė Padvarių pensionate.

"Aš esu artimiausia šio žmogaus giminaitė, tačiau man nebuvo pranešta apie pusbrolio mirtį. Tą pačią dieną, kai jis mirė, aš laidojau jo mamą. Tik šį penktadienį sulaukiau kaimynės skambučio, esą ji organizuoja pusbrolio laidotuves ir reikia mano sutikimo, kad jį būtų galima palaidoti šeimos kapavietėje. Mane ištiko šokas", – pasakojo Raseinių rajone Viduklėje gyvenanti mirusiojo pusseserė Augenija Globienė.

Moteris skubiai atvažiavo į uostamiestį ir Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Patologijos skyriuje sužinojo, kad pusbrolio kūną ruošiasi pasiimti kaimynė. Parimusi prie ligoninės durų, moteris iškvietė policiją. "Kad kūno nepavogtų", – aiškino raseiniškė.

Atidavė mirties liudijimą

"Kaip gali atiduoti kūną kaimynei, kai yra giminių?" – Patologijos skyriaus vedėjo Raimondo Daukšo klausė moteris.

"Atvyko moteris su teismo nutartimi, kurioje nurodyta, kad ji yra turto administratorė. Paklausėme, kur artimieji, ji atsakė, kad tokių nėra. Jai buvo išduotas mirties liudijimas. Tai pirmas toks atvejis mano praktikoje. Iš pirmo žvilgsnio – abi pusės teisios, tačiau kaip išspręsti šią gyvenimiškai sudėtingą situaciją, sunku pasakyti", – aiškino KUL Patologijos skyriaus vedėjas R.Daukšas.

"Pusbrolis buvo išsiskyręs. Jo buvusi žmona su vaikais gyvena Čikagoje. Vieno kambario butas, kuriame jis gyveno, priklausė jo mamai, kuri ką tik mirė. Šios senutės globėja esą buvo paskirta kaimynė Danutė Paliūnienė. Tačiau močiutės senelių namuose ta ponia nė karto neaplankė. Gaudama puspenkto šimto už senolės globą, pensionato administracijai ji pervesdavo vos šimtą litų", – aiškino A.Globienė.

Kaltino turto gviešimusi

D.Paliūnienė dienraštį patikino, kad daugiau pensionatas ir neprašė.

"Pasakyta buvo 100 litų, tiek ir siunčiau. Kiti pinigai niekur nedingo, aš segu visus čekius, viską registruoju ir turėsiu atsiskaityti mirusiojo žmonai, kuri yra Amerikoje", – savo versiją aiškino D.Paliūnienė.

Tačiau, paklausta, kodėl nelaidojo močiutės, jei jau yra visų reikalų patikėtinė, D.Paliūnienė atsakė, kad neprivalo.

"Aš tik turto administratorė, man nepriklauso laidoti. O jos sūnų noriu palaidoti todėl, kad nuo vaikystės pažinojau. Mes šeimomis draugavome. Mes jo neatiduosime. Su šia giminaite jis nebendravo. Jei jau ji užsispyrė, reikės perpus pjauti žmogų. Ji pasakė "jūs laidokitės sau, aš pasilaidosiu sau". Mes jau kapavietę užsisakėme", – kalbėjo D.Paliūnienė.

Nei policija, nei ligoninės personalas nepadėjo abiem šalims susitarti.

"Ji gviešiasi tik pinigų", – viena kitai vienodus kaltinimus mėtė moterys.

Įrodinės giminystę

Universitetinės ligoninės medikai mirusiojo kūno nusprendė vakar neatiduoti niekam. Ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Virgilijus Vanagas tikino, kad lauks abiejų pusių pateiktų dokumentų.

"Abi pusės turi pateikti giminystės arba kitus dokumentus. Tokių situacijų, kai veliono nepasidalija artimieji, pasitaiko, tačiau tai reti atvejai. Brolis su broliu nėra pešęsi, tačiau perlaidojimų yra pasitaikę", – prisiminė V.Vanagas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų