Klaipėdoje statomas naujas kelio ženklas: kainuos 164 tūkst. eurų

Klaipėdoje statomas kintamos informacijos kelio ženklas, kuris miestui kainuos 164 tūkst. eurų.

Naujasis statinys jau montuojamas P. Lideikio gatvėje, ant viaduko per geležinkelį.

Iš pradžių čia buvo ruošiamas pamatas statiniui, užtruko elektros ir ryšio sistemų prijungimas. Netrukus bus montuojamas ir pats įrenginys.

"Bus montuojamos švieslentės, kurios informuos vairuotojus apie automobilių greitį ir leistino greičio viršijimą, oro temperatūros įtaką asfalto dangai. Taip pat bus informacijos apie vėjo greitį, pavyzdžiui, jei būtų stiprus šoninis vėjas, apie tai bus pranešta. Tai pirmas toks projektas mieste. Jei viskas pavyks, dar vieną tokį elektroninį kelio ženklą planuojame pastatyti Mokyklos gatvėje", – pasakojo Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus specialistas Vidmantas Paliakas.

Manau, kad rodys ir oro temperatūrą, labai gerai būtų, kad būtų įmanoma skelbti ir kitą operatyvią informaciją, susijusią su eismu, spūstimis.

Mintis pastatyti tokius įrenginius kilo dėl diskusijų, jog P. Lideikio ir Mokyklos gatvėse būtų galima didinti leistiną greitį.

"Padidinus greitį iki 70 km/val. vasaros metu, vertėtų įdėti pastangų dėl eismo saugumo. Greitis būtų mažinamas šaltuoju metų sezonu, kai jau privalu montuoti žiemines padangas. Švieslentėse taip pat būtų pateikiama informacija, skelbianti, jog keičiamas leistinas greitis. Kituose miestuose jau veikia tokie įrenginiai", – patikino specialistas.

Praėjusiais metais vyko projektavimo darbai, šiemet imtasi įrenginius statyti.

"Manau, kad rodys ir oro temperatūrą, labai gerai būtų, kad būtų įmanoma skelbti ir kitą operatyvią informaciją, susijusią su eismu, spūstimis", – vylėsi V. Paliakas.

Kol kas dar nėra aišku, kas prižiūrės šią sistemą ir kam bus pavesta operatyviai atnaujinti kintančią informaciją.

Vizualiai ši informacinė sistema primins ištisinę, antžeminę santvarą, panašią į esančią Palangos plente, netoli Jakų žiedinės sankryžos.

Santvara pakils virš keturių eismo juostų – dviejų, vedančių į Melnragę, ir dviejų kitų, nukreiptų į miestą.

Skaitytojo nuotr.

"Kiekvienoje kelio pusėje bus po ekraną, kurio aukštis – daugiau nei metras, o plotis – apie 4 metrai. Važiuojantieji abiejomis kryptimis matys kiekvienai pusei skirtą informaciją", – paaiškino V. Paliakas.

P. Lideikio gatvėje yra nutikęs ne vienas skaudus eismo įvykis. Veikiausiai dėl drėgmės ir šalčio šioje vietoje labai dažnai susidaro plikledis. Dėl to norima apie pavojų operatyviai informuoti vairuotojus.

Šiuo metu ant viaduko vis dar veikia ir išmanusis greičio matuoklis. Tačiau šių įrenginių vieta  nuolat keičiama.


Šiame straipsnyje: kelio ženklas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Valdzia dalbajobai

Valdzia dalbajobai portretas
Idiotai visiski. I kelia ziureti reikia o ne i jusu svieslentes. Siuo metu kai kurie zmones paskutini bata valgo be kecupo, o jus dalbajobu gauja kisat pinigus i kazkokia susikta nesamone na*ui niekam nereikalinga:))))

Seniai laikas

Seniai laikas portretas
buvo ta padariti. Tik ne aisku ko toks pigus zenklas? Pajunkit dar blutusa kad sveikintusi su visais. Ir kaina pakelkit iki miliono vatai bus rimtas zenklas.

Nerašys?

Nerašys? portretas
Kiek corona susirgo,pasveiko ir numiro
VISI KOMENTARAI 61
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių