Klaipėdiečiai – prieš Migracijos paktą

Klaipėdos visuomenininkai parengė raštą šalies Prezidentei, ragindami ją nepasirašyti Jungtinių Tautų inicijuoto vadinamojo Migracijos pakto, kuriam jau pritarė Seimas. Šio pareiškimo iniciatoriai tame įžvelgia realią grėsmę valstybės ekonominiam, socialiniam ir nacionaliniam saugumui.

Piliečių pareiškimas valdžiai

Pareiškimas skirtas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Seimui, užsienio reikalų ministrui ir vidaus reikalų ministrui.

"Mes, žemiau pasirašiusių visuomeninių organizacijų nariai, kreipiamės į Lietuvos Respublikos Prezidentę, reikalaudami nepasirašyti "Pasaulinės saugios, tvarios ir reguliarios migracijos sutarties". Esame įsitikinę, kad Lietuvos atstovams pasirašius šią sutartį, mūsų valstybė ateityje bus spaudžiama priimti teisės aktus, įtvirtinančius migraciją kaip vieną iš žmogaus teisių. Priėmus tokius įstatymus ir Lietuvai praradus savo sienų migracijos kontrolę, tolesnis ekonominio, socialinio ir nacionalinio saugumo politikos vykdymas taptų neįmanomas", – rašoma klaipėdiečių inicijuotame rašte Lietuvos vadovams.

Pareiškime reikalaujama, kad Prezidentė, "kaip LR Konstitucijos garantas, užtikrintų Lietuvos sienų apsaugą ir nepasirašytų šios Jungtinių Tautų organizacijos migracijos sutarties" ir prisijungtų prie JAV, Austrijos, Kroatijos, Lenkijos, Estijos, Čekijos, Australijos, Bulgarijos ir kitų šalių, atsisakančių pasirašyti šį paktą.

Šį pareiškimą pasirašė Lietuvos piliečių sąjunga, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyrius, asociacija "Jūros veteranai", nevyriausybinių organizacijų asociacija "Klaipėdos piliečiai", Klaipėdos miesto ir apskrities profesinė sąjunga, Žemaitijos baldininkų darbininkų sąjunga.

Nesuprato, už ką balsuoja?

Praėjusią savaitę Seimas nubalsavo už Jungtinių Tautų inicijuotą Migracijos paktą.

Teigiama, kad net neišversto į lietuvių kalbą dokumento veikiausiai neperskaitė nė vienas parlamentaras.

Būtent toks lengvabūdiškumas ir privertė klaipėdiečius suformuluoti minėtą pareiškimą Prezidentei, Seimui ir ministrams.

Juolab kad Migracijos paktą atmetė ne tik JAV, bet ir dalis didžiųjų Europos valstybių.

Pastarųjų metų patirtis, kai netoliaregiškų politikų pastangomis Europa virto nelegalių migrantų iš trečiojo pasaulio valstybių prieglauda, parodė, jog pabėgėlių srautai tapo sunkiai kontroliuojami, o tai sukėlė vis aštresnes vidaus problemas.

Tiesa, JT migracijos pakto autoriai ir šalininkai vis pabrėžė, kad dokumentas teisiškai neįpareigojantis, o jo tikslas yra tik nustatyti pagrindinius visų šalių bendradarbiavimo migracijos srityse principus.

Esą Migracijos paktu siekiama ginti migrantų žmogaus teises, įsipareigojo peržiūrėti darbuotojų migrantų įdarbinimo procedūras ir pasirūpinti, kad jos būtų sąžiningos ir etiškos.

Pakte taip pat minimas pažadas kovoti su bet kokiomis diskriminacijos, ksenofobijos ir netolerancijos migrantų atžvilgiu apraiškomis.

Tačiau ne vienas tam nepritariantis Lietuvos politikas pastebėjo, kad šiame susitarime nė vienu žodžiu neužsimenama apie nacionalinių valstybių piliečius, apie jų teises.

Manoma, kad tuo bus siekiama sukurti privilegijuotą padėtį migrantams atvykimo šalyse lyginant su juos priimančių šalių gyventojais.

O baimintis išties yra ko, nes migrantų iš trečiųjų šalių skaičiai yra stulbinantys.

Anot Jungtinių Tautų, pasaulyje yra maždaug 258 mln. migrantų, o tai sudaro 3,4 proc. visų pasaulio gyventojų.

Organizacijos duomenimis, bendras migrantų skaičius nuo 2000 m. išaugo 49 proc.

Pažeidė Lietuvos Konstituciją?

Taigi už Migracijos paktą Lietuvoje balsavo 73 Seimo nariai, prieš – 21, susilaikė taip pat 21.

Tiesa, šio dokumento priėmimui priešinosi beveik visų frakcijų nariai.

Pareiškimą Prezidentei su raginimu nepatvirtinti Migracijos pakto pasirašęs vienas iniciatorių klaipėdietis Dionyzas Varkalis teigė absoliučiai nusivylęs "valstiečių" valdžia.

Jie staiga ima ir pasirašo Migracijos paktą be tautos sutikimo!

"Juk tarpukario Lietuvoje irgi buvo Valstiečių partija, jie irgi buvo kilę iš ūkininkų, bet jie buvo inteligentai, kurie klausė tautos balso. O šiandien atėjo žmonės, kurie kalba viena, o daro visiškai kita. Kaip tai reikėtų suprasti? Kaip galima šitaip elgtis, žinant, kad tauta taip nukentėjo? Jie staiga ima ir pasirašo Migracijos paktą be tautos sutikimo!" – baisėjosi D.Varkalis.

Toliau klaipėdietis citavo Konstitucijos 3-iąjį straipsnį, kuriame parašyta: "Niekas negali varžyti arba riboti tautos suvereniteto, savintis visai tautai priklausančių suverenių galių. Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką."

Perpildė "nevilties taurę"

D.Varkalis klausė, kaip jam dabar žiūrėti tiems Seimo nariams į akis, kurie pritarė Migracijos paktui? Jo teigimu, nevilties taurė jau perpildyta.

Esą jie nubalsavo nė neperskaitę, juk tas dokumentas net nėra išverstas į lietuvių kalbą.

D.Varkalis priminė atvejį, kai mūsų Seimas nubalsavo už ES Konstituciją, kuri iki šios dienos nepriimta. Esą europiečiai perskaitė ir atmetė ją, ir niekas iki šios dienos jos nepasirašo. Tad ko skubėjo Lietuvos Seimas?NAUJAUSI KOMENTARAI

.. o mūsų

.. o mūsų portretas
jaunas šeimas, darbingo amžiaus žmones verčia dirbti už minimalke kuria visą atima mokesčiai. Lengvatos ir papildomos išmokos - niekingos. Produktai - brangūs ir nesveiki..O čia iš visų mūsų kišenės finansuojami(Geiropa perbegėliams moka tik pusmetį..) atsirade darmajiedai net negalvojantys dirbti, gaus geriau nei 12val.sunkiom sąlygom ariantys vietiniai.

ĮGYVENGINTOS MIGRANTAMS GERESNĖS GYVENIMO SĄLYGOS LIETUVOJE.

ĮGYVENGINTOS MIGRANTAMS GERESNĖS GYVENIMO SĄLYGOS LIETUVOJE. portretas
Spalio 11 dieną BNS pranešė, kad vyriausybė nutarė nelegaliems imigrantams, klaidingai vadinamiems „pabėgėliais“, mokėti tokias išmokas: - Kompensacija būsto nuomai vienam žmogui per mėnesį – 314 eurų. - Pašalpa būtiniausioms reikmėms ( komunalinėms paslaugoms, maistui, transportui ir kt.) – 204 eurai. - Papildomai mokyklinio amžiaus vaikams išmokama pašalpa būtiniausiems mokinio reikmenims įsigyti (57 eurai) ir kas mėnesį mokama 60,8 euro kompensacija vaikų ugdymo pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas išlaidoms apmokėti. Suma: Suaugusiam ir vaikui per mėnesį = 518 eurų. Mokyklinio amžiaus vaikui = 635,8 eurų. -Vienkartinė įsikūrimo pašalpa - 204 eurai. -Vienkartinė įsikūrimo pašalpa vaikui -102 eurai. -Nelydimam nepilnamečiui, sulaukus pilnametystės -1122 eurai. Kiek Lietuvos vaikų, suaugusių ir senelių gauna tokias pajamas? VALDŽIOS DISKRIMINUOJAMAS LIETUVOS PILIETIS GALI TIK PASVAJOTI APIE TOKIAS SUTEIKTAS GYVENIMO SĄLYGAS...

Lietuve

Lietuve portretas
migrantai Graikijoje daugiau privilegijų turi , negu patys graikai. Sužlugdyta visiškai šalis. Juk skaiteme, kad per 2 metus (2015-2016) migrantai Vokietijoje ivykdė 200000 kriminalinių nusikaltimų. Mūsų seimas aklas ir kurčas.
VISI KOMENTARAI 47
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ministerija kloja pamatus vėjo energetikai Baltijos jūroje
  Ministerija kloja pamatus vėjo energetikai Baltijos jūroje

  Siekiant valstybės strateginių tikslų atsinaujinančioje energetikoje ir tam išnaudoti jūrinio vėjo potencialą Baltijos jūroje, Energetikos ministerijos užsakymu Klaipėdos universiteto mokslininkai atliko išsamią jūrinio vėjo plėtros...

  4
 • Dangės upėje – unikalios buriavimo varžybos
  Dangės upėje – unikalios buriavimo varžybos

  Jūros šventės išvakarėse, liepos 25 d., vyks unikalios „Optimist“ klasės jachtų buriavimo varžybos „Pagauk optimistą Dangėje!“, kuriose bus galima išvysti ne vieną garsų klaipėdietį. Varžybų Dangės up...

  2
 • Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas
  Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas

  Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas, skelbia kurorto savivaldybė. ...

 • Autistą sūnų auginanti mama: visad išėjus į viešumą bijau, kad mums iškvies policiją
  Autistą sūnų auginanti mama: visad išėjus į viešumą bijau, kad mums iškvies policiją

  Klaipėdietė Darja, turinti sūnų su autizmo spektro sutrikimu, sako kasdien susidurianti su aršiu visuomenės požiūriu į jos vaiką. Situacija bėgant metams ir berniukui augant tampa vis sunkiau suvaldoma – vargina nuolatiniai pasiai&scaron...

  72
 • Uostamiesčio kavinėse tyko pavojai
  Uostamiesčio kavinėse tyko pavojai

  Ne visada restoranuose, kavinėse ir baruose ant lankytojų stalų patiekti estetiškai atrodantys patiekalai yra saugūs sveikatai. Per pirmą šių metų pusmetį uostamiesčio viešojo maitinimo įstaigose užregistruota daugiau nei pustre...

  2
 • Į globalias problemas – lokaliai
  Į globalias problemas – lokaliai

  Vakar pas Klaipėdos merą apsilankiusi asociacijos "Žalia banga" pirmininkė Dalia Žukienė išreiškė rūpestį dėl liūdnų visuotinio atšilimo pasekmių. ...

  17
 • Jūros šventė – išbandymas tarnyboms
  Jūros šventė – išbandymas tarnyboms

  Kitą savaitę uostamiestyje startuos jubiliejinė Jūros šventė, į Klaipėdą priviliosianti tūkstančius turistų. Masiniai, kelias dienas truksiantys renginiai pareikalaus įtemptesnio transportininkų, komunalininkų, policijos pareigūnų, vie&s...

  6
 • Kadetų mokykloje – uniformos ir mokytojams?
  Kadetų mokykloje – uniformos ir mokytojams?

  Nuo rugsėjo pradėsiančioje veikti Klaipėdos kadetų mokykloje uniformuoti turėtų būti ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai. Taip mano mokyklos iniciatyvinės grupės aktyvistai, šioje įstaigoje nuo rudens užsiimsiantys užklasiniu vaikų ugdymu...

  22
 • Pajūris plastikui taria „ne“
  Pajūris plastikui taria „ne“

  Klaipėdoje veikiančios dvi stambios plastiko gamintojos neslepia: kilęs visuotinis plastikinių indų mažinimo vajus buityje galbūt paveiks jų gamybos apimtis. Tačiau tikina, jog pirmiausia reikia ieškoti būdų, kaip išvengti taršo...

  11
 • Išnykusi laivininkystė klampina valstybę
  Išnykusi laivininkystė klampina valstybę

  Lietuvos jūrų laivininkystės žlugimo istorija ją gelbėjusioms valstybės įmonėms papildomai gali kainuoti dar beveik milijoną eurų. ...

  32
Daugiau straipsnių