Dienos komentaras
Kas atsakys į klausimą?
Prieš valdančiuosius vis dar nepapūsi, sako mūsų šalies išminčiai. Jų žodžius lydi realybė, smulkmenų liūne skandinanti kyšininkavimu įtartų Seimo narių skandaliuką. Besiginčijant dėl slapta nugirstų žodžių, į antrąjį planą nulenda svarbiausias klausimas: tai kas gi iš tiesų dedasi Lietuvos politikų gyvenime?
Atsakymo ieškoti reikėtų pradėti nuo praėjusio amžiaus, kai sovietų desantininkų grėsmės akivaizdoje pasipustė padus vos keliolika valandų Lietuvos Premjeru pabuvęs Albertas Šimėnas. Jo sugrįžtuves Seimo nariai tuomet paminėjo uždaru posėdžiu. Dar ir šiandien šalies valdžia nepateikė anuometinio Vyriausybės vadovo oficialios pabėgimo versijos, neišslaptino su tuo nakties vojažu susijusių dokumentų.
Keistos nuojautos atgyja prisiminus Maišiagalos memorandumą, kuriuo Algirdas Brazauskas broliams latviams bajoriškai atrėžė gabalą Lietuvos teritorijos. Iki šiol nei buvusio Prezidento bičiuliai, nei politiniai oponentai taip ir nepaaiškino, kokių aplinkybių verčiamas A.Brazauskas iškrėtė tokį nevykusį pokštą, dėl kurio vėliau teko raudonuoti ir prieš Lietuvos piliečius, ir prieš latvius. Valdžia apie tai kalbėti nelinkusi.
Migla gaubia ir kitus su aukščiausiais politinės valdžios ešelonais sietus įvykius: ginkluotų savanorių pasitraukimą į pakaunės miškus, tilto per Bražuolės upelį susprogdinimą ir kruviną šiomis istorijomis besidomėjusio Juro Abromavičiaus žūtį.
Dar keistesnė atrodo Kazimiros Prunskienės „raganavimo“ istorija. Pats Vytautas Landsbergis iš nebūties ištraukė ir paviešino dokumentą apie moters bendradarbiavimą su KGB. Per dešimtmetį dažnas pamiršo K.Prunskienės veiklą Sąjūdyje, tačiau atmintyje išlaikė „Šatrijos raganos“ pravardę. Dabar gi paaiškėjo, kad V.Landsbergio pateiktas dokumentas tebuvo klastotė. Kaip ji atsidūrė pas politiką? Kam buvo naudinga kompromituoti K.Prunskienę ir stumti ją iš politinio gyvenimo?
Į šiuos panašių įvykių kupinas mūsų šalies politikų gyvenimas. Kaip ne naujiena yra ir parlamentarų ryšiai su verslininkais. Anksčiau buvo koncernai ir holdingai, korporacijos ir bankai. Buvo naftininkai ir uostininkai, finansininkai ir statybininkai. Dabar pasikeitė tik pavadinimas ir veiklos sritis: šiandien su politikais bendrą kalbą rado energijos ūkiu besiverčianti „Rubicon group“.
Slapta įrašytų verslininko ir politikų pokalbių išklotinėse skaitant apie perduodamus
„dokumentus“, gilinantis į kitus antraeilius dalykus, nepelnytai užmirštama paklausti, tai su kuo politikai tais „dokumentais“ dalijosi. Ir kiek tokių vokuose įteikiamais „popieriais“ besidominčių politikų yra Seime.
Juk šie klausimai yra ne tik įdomūs, bet ir svarbūs.
Naujausi komentarai