Dienos komentaras
Jie viską žinojo
Šiandien išaušo didi diena detektyvų ir mįslių mėgėjams. Iš parlamento tribūnos turėtų nuskambėti atsakymas į naujausio romano klausimą: kam nepasisekė imant kyšius? Sprendžiant pagal publikacijas spaudoje, netrūksta norinčiųjų į šį klausimą atsakyti iš anksto. Netrūksta ir šias pavardes tikrai žinančių.
Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas vakar vėl galėjo pademonstruoti savo būdą, dėl kurio jis prakišo Prezidento rinkimus. Iš generalinio prokuroro pavaduotojo gavęs įtariamų Seimo narių pavardes, Č.Juršėnas nutaisė vieną savo „firminių“ nuoširdumo minų. Ja prisidengęs parlamento vadovas sugebėjo net pats save įtikinti, kad su korupcija siejamų kolegų sąrašą net neskaitęs įkišo į metalinį seifą.
O ir kam skaityti, kai viskas žinoma. Juk net Algirdas Brazauskas viešai patvirtino, kad prokurorai ruošiasi kailį dirti jo pavaduotojui socialdemokratų partijoje Vyteniui Andriukaičiui. Prezidento pareigas einantis Artūras Paulauskas po susitikimo su STT vadovu Valentinu Junoku taip pat atrodė susirūpinęs.
Netrukus pasklido kalbos, jog tarp įtariamųjų nebeliko liberalcentristų Eligijaus Masiulio ir Gintaro Steponavičiaus. Bet niekas įtarimų debesies neišsklaidė nuo A.Paulausko įkurtos partijos nario Vytauto Kvietkausko.
Vakar pavakarę plūstelėjo nauja (dez)informacijos dozė. Vienoje interneto naujienų svetainėje pasirodė V.Andriukaičio kaltę patvirtinti turįs gandas, jog jis Vilniaus senamiestyje turi įsigijęs puikų viešbutį. Internete sumirgėjo ir iki šiol skandale neminėta dar vieno socialdemokrato, Juozo Olekos, pavardė.
Seimo frakcijos vakar vakare pradėjo svarstyti, kuriuos parlamentarus paskirti į komisiją, nagrinėsiančią įtariamų Seimo narių teisinės neliečiamybės atėmimą. Savo kandidatus jau pasiūlė net socialliberalai ir liberalcentristai, aptariamos socialdemokratų kandidatūros. Tai - dar vienas įrodymas, kad „susitepusiųjų“ pavardės politikams nėra paslaptis. Antraip kvailai atrodytų, jei į komisiją būtų deleguotas pats įtariamasis.
Šias pavardes ne spėjo, o tikrai žinojo dar keliolika STT agentų ir jų vadovų, įvairaus rango prokurorų. Tačiau jie tylėjo. Pareigūnų tylėjimu iškart suskubo pasinaudoti kerštingi politikai, kyšininkais pakrikštiję kažkuo neįtikusius savo kolegas.
Gandai tuo ir patogūs, kad vėliau beveik neįmanoma atkapstyti, kas juos paskleidė. Jie daro žalą šaliai, visuomenei, politikams, o ir pačiai bylai, apie kurią kalbama.
Lietuvoje kilęs skandalas tai patvirtina: daug kas mano, kad kova su korupcija - tik politinės intrigos.
Naujausi komentarai