Į Klaipėdos miesto tarybą patekę politikai, gavę geriau apmokamas svarbias pareigas kitose institucijose, pamiršta, jog reikia atstovauti ir rinkėjų interesams.
Trukdo Briuselis
Beveik porą mėnesių atostogavę uostamiesčio politikai rugsėjo pabaigoje vėl turėtų susirinkti į miesto tarybos posėdį.
Tačiau kai kurie tarybos nariai dėl įvairių priežasčių posėdyje taip ir nepasirodys.
Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovė Jurgita Choromanskytė jau dabar neslepia, kad į rugsėjo pabaigoje šaukiamą tarybos posėdį tikrai neatvyks. Europos parlamentaro padėjėja dirbanti politikė nusprendė, kad geriau darbuosis Briuselyje, o ne Klaipėdoje.
„Bėda ta, kad uostamiesčio tarybos posėdžiai sutampa su Europos Parlamento Strasbūro sesija. Rugsėjo pabaigoje turėsiu padėti L.Donskiui, nes tai viena pirmųjų jo sesijų, todėl tikrai nedalyvausiu Klaipėdos tarybos posėdyje“, – neslėpė J.Choromanskytė.
Ji – viena iš tų šios kadencijos politikų, kurie dažniausiai praleidžia tarybos posėdžius. Tačiau J.Choromanskytė tokiame savo elgesyje problemų neįžvelgia. „Nežinau, kodėl visi skelbia, jog aš nelankau posėdžių. Iš kur gaunama tokia statistika? Mano skaičiavimu, tikrai nėra taip, kad praleisčiau labai daug“, – teigė politikė.
Pastaruosius dvejus metus Briuselyje tuomečio Europos Parlamento nario Eugenijaus Gentvilo padėjėja dirbusi J.Choromanskytė tvirtino, kad dalį posėdžių praleido, nes juose lankytis yra per brangu. „Kiekvienas posėdis man kerta per kišenę, nes reikia atskristi iš Briuselio. Aš tikrai išleidžiu daugiau pinigų, nei tarybos nariui skiriama kanceliarinėms, ryšio ir transporto išlaidoms. Žinoma, tai mano problema, kad į posėdžius turi atskristi, o ne atvažiuoti iš Baltijos prospekto“, – neslėpė J.Choromanskytė.
E.Gentvilas negrįš
Tačiau ji neįžvelgė problemos, kad esą netinkamai atstovauja rinkėjų interesams. Jos teigimu, tarybos posėdžiai tėra formalumas, kai politikai pakelia rankas vienu ar kitu klausimu, nes jau iš anksto sutarta, kaip bus balsuojama.
„Manau, kad per dvejus metus tikrai tinkamai atstovavau tiems rinkėjams, kurie už mane balsavo. Dalyvavau įvairių visuomeninių organizacijų, jaunimo reikalų tarybos veikloje. O pati Klaipėdos miesto taryba taip pat turi reformuotis. Pavyzdžiui, komitetuose galėtų būti kreipiamas dėmesys ir į rašytinius pasiūlymus, o ne tik į tuos, kurie išdėstomi žodžiu“, – aiškino J.Choromanskytė.
Nors ši politikė apsilanko tik maždaug kas trečiame tarybos posėdyje, tačiau mandato atsisakyti ji neketina. Anksčiau buvo teigta, kad J.Choromanskytė pasitrauks iš miesto tarybos ir savo vietą užleis dabartiniam Valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniams direktoriui Eugenijui Gentvilui.
„Čia tik žiniasklaida paskelbė tokią žinią. Mes su E.Gentvilu tikrai nesame sutarę, jog aš pasitrauksiu iš miesto tarybos. Jei dvejus metus sugebėjau derinti darbą Briuselyje ir miesto tarybos narės veiklą, manau, kad man seksis ir toliau. Tikiu, jog pavyks baigti šią kadenciją“, – politikė patikino, kad mandato kol kas tikrai neatsisakys ir E.Gentvilas į miesto tarybą negrįš.
Įsidarbino ministerijoje
Per atostogas naują darbą, galbūt trukdysiantį lankytis posėdžiuose, susirado ir tarybos narys Rolandas Bražinskas. Nuo liepos jis – partijos bičiulio susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio patarėjas.
Pats R.Bražinskas tikino, jog tarybos posėdžius praleis tik tada, kai juose apsilankyti sutrukdys komandiruotės.
„Esu politinio pasitikėjimo pareigūnas. Įstatymai numato, kad darbdavys tarybos narius privalo išleisti į posėdžius, todėl nematau problemos, kaip suderinti šias dvi pareigas. Nuo tada, kai pradėjau dirbti patarėju, lankiausi ir visuose Teritorijų planavimo komiteto posėdžiuose, nes jo narys esu“, – gyrėsi R.Bražinskas.
Penkias dienas per savaitę jis praleidžia Vilniuje, savaitgaliais būna Klaipėdoje, nes čia įsikūrusi jo šeima. Todėl vyriškis tvirtino, jog nuo uostamiesčio reikalų nėra atitrūkęs. „Bendrauju ir su rinkėjais. Telefonu susitariu dėl laiko ir susitinku, kai grįžtu į Klaipėdą. Nėra jokių problemų, kad tapęs ministro patarėju negalėčiau būti ir tarybos narys. Mandato tikrai neketinu atsisakyti“, – tvirtai kalbėjo R.Bražinskas.
Liko dėl šeimos
Nesilankyti Klaipėdos miesto tarybos posėdžiuose grėsmė buvo kilusi ir Irinai Rozovai. Viename sąraše rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvavęs ir mandatą laimėjęs Valdemaras Tomaševskis jai pasiūlė tapti padėjėja ir darbuotis Briuselyje.
Tačiau I.Rozova lieka Klaipėdoje, nes uostamiestyje bus atidarytas V.Tomaševskio biuras.
I.Rozova neslėpė, kad iš pradžių buvo kalbėta apie darbą Briuselyje, tačiau atsiradus galimybei likti Klaipėdoje, ji pasirinko šį variantą, nes nenorėjo išsiskirti su šeima.
„Dirbsiu Klaipėdoje, į Briuselį gal reikės vykti vieną kartą per mėnesį. Todėl mano naujos pareigos tarybos narės darbui tikrai netrukdys“, – garantavo I.Rozova.
Pinigų nebegaus
Nuogąstaujama, kad į artimiausią tarybos posėdį gali nesusirinkti ir daugiau politikų, todėl jis iš viso gali neįvykti.
Priežastis – pinigai. Uostamiesčio tarybos nariai pastarajame posėdyje balsavo, kad jiems 700 litų per mėnesį kanceliarinėms išlaidoms bus mokami nepriklausomai nuo to, ar jie lankysis tarybos ir komitetų posėdžiuose. Anksčiau galiojo tvarka, kad komiteto posėdį praleidęs politikas gauna 20 proc. mažesnę išmoką, o neapsilankęs tarybos posėdyje netenka 30 proc. numatytos sumos.
Politikų kontrolę panaikinusio sprendimo vykdymą sustabdė Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė. Todėl jau už rugsėjį tarybos nariai nebegaus sau paskirtų 700 litų per mėnesį.
Politikų Etikos komisijos pirmininkė Alina Velykienė teigė, jog miesto tarybos narius priversti lankyti posėdžius neįmanoma.
„Tarybos narys privalo paskambinti merui ir pranešti, dėl kokių priežasčių posėdyje nedalyvaus. Kitiems, net Etikos komisijai, jie aiškintis neprivalo“, – tvirtino A.Velykienė.
Pagal įstatymus miesto tarybos nariai privalo dalyvauti posėdžiuose. Vienintelė pateisinama priežastis juos praleisti – mero delegavimu išvyka į kitą miestą ar šalį atstovauti Klaipėdai.
A.Velykienė patikino, kad posėdžių nelankančių politikų elgesys tikrai bus svarstomas Etikos komisijoje.
Ypač atidžiai bus kontroliuojami tie miesto tarybos nariai, kurie be pateisinamos priežasties praleido tris posėdžius iš eilės.
„Etikos komisija tokiu atveju gali pradėti tyrimą ir surinką medžiagą perduoti Vyriausiajai rinkimų komisijai. Jei ši patvirtins, kad politikas posėdžius tikrai praleido be pateisinamos priežasties, iš jo gali būti atimtas tarybos nario mandatas“, – teigė A.Velykienė.
Etikos komisijoje per šią kadenciją kol kas nebuvo svarstytas nė vieno politiko, praleidusio posėdžius, elgesys.
Naujausi komentarai