Po Kuršių nerijoje kilusio gaisro naujų medžių sodinti neplanuojama. Rugsėjį numatoma iškirsti visus ugnies nuniokotus medžius, tačiau naujų sodinti nesiruošiama. Tikimasi, kad miškas ataugs savaime. Neringiškiai šiuo metu susiduria ir su didesnėmis problemomis – nepavyksta surasti Kuršių nerijos nacionaliniame parke norinčio dirbti miškininko.
Degėsius parduos
Vos praūžus didžiajam Kuršių neriją nusiaubusiam gaisrui buvo prabilta apie tai, kad sudegusios kalnapušės bus parduotos biokuro gamykloms.
"Jau kitą dieną po gaisro mes sulaukėme nemažai įvairių bendrovių skambučių, daugelis nori nupirkti tuos medžius, nes jie būtų puikus biokuras", – pasakojo Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.
Jau bus pradėtas rengti gaisravietės sutvarkymo planas. Planuojama, kad iki rudens dokumentas bus parengtas.
"Prieš kertant medžius mes jau turime žinoti, kur medieną dėsime, ar patys ją kirsime, ar šį darbą paliksime medžius pirkti norinčioms bendrovėms", – aiškino pašnekovė.
Leis užaugti savaime
Direktorė aiškino, jog daugelis girininkų tikino, jog protingiausia būtų sudegusius medžius iškirsti, kaip ir buvo planuota, tačiau jų vietoje specialiai naujų nebesodinti. Esą miškas turėtų užaugti pats.
"Tuos plotus, kur yra išdegusios kalnapušės, pagal miškotvarką ir tvarkymo planą mes turėtume vėl atsodinti kalninėmis pušimis, tačiau reikia pasvarstyti, ar tai yra tikslinga. Mūsų nuomone, ten turėtų būti pasodintos paprastosios pušys ir kuo daugiau ploto palikta atželti savaime", – tikino A.Feser.
Būtent dėl šios klausimo planuojama rengti specialų pasitarimą su miškų ekspertais.
Neranda miškininko
Parko direktorė pasakojo, kad sudegęs miškas nėra vienintelė neringiškius užgriuvusi bėda.
Jau kurį laikas nepavyksta surasti miškininko pareigas norinčio eiti specialisto.
Tai dar labiau pasunkina sprendimų dėl nelaimės ištikto miško ateities priėmimą.
"Mūsų miškininkė yra motinystės atostogose, o naujo miškininko niekaip negalime prisišaukti. Jau rengėme kelis konkursus, tačiau niekas nesidomi, nes atlyginimai maži, situacija neaiški – bus tie miškai ar nebus. Sunkokas dabar laikotarpis", – pripažino A.Feser.
Į gaisravietę – su bilietais
Kol sprendžiama, koks bus gaisro nuniokoto miško likimas, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, panašu, sugalvojo būdą, kaip iš nelaimės uždirbti. Vakar į redakciją atskriejo kvietimas į žygį "Ugnis sunaikina, ugnis pažadina". Jis organizuojamas šiandien 15 val.
"Šių metų balandžio mėnesio pabaigoje Kuršių nerijoje išdegė 130 ha miško. Kviečiame jus į žygį, kurio metu jūs galėsite pamatyti įspūdingus gaisravietės vaizdus ir sužinoti, kokį pavojų sukelia gaisras kalninių pušų masyve, kokie gamtiniai procesai vyksta po jo, kokius darbus gaisravietėje planuoja Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. Žygio pradžia 15 val., kaina 10 litų asmeniui, susitikimo vieta – aikštelė kelio Smiltynė–Nida 13–14 km.", – dėstoma kvietime, kurį pasirašė Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Turizmo ir informacijos skyriaus vyriausioji specialistė ekologiniam ugdymui.
Naujausi komentarai