Gydytoja, kuriai katinas uodega maišo arbatą

Ne viena Klaipėdos vaikų ligoninės pacientų karta užaugo su pasakojimais apie šunį Reksą. Šios istorijos padėdavo užsimiršti ir negalvoti apie laukiančias nemalonias procedūras. Keturkojis augintinis ir jo šeimininkė gydytoja pediatrė išėjo į užtarnautą poilsį.

Gydydavo ir istorijomis

"Mama, žiūrėk, čia ta daktarė, kuriai katinas su uodega arbatą maišo", – tokiais buvusių pacientų šūksniais gatvėje kartais palydima beveik 20 metų Klaipėdos vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriui vadovavusi gydytoja Danguolė Loreta Kairienė.

Jos pacientai girdėjo daug įvairių istorijų, populiariausios iš jų – apie augintinį Reksą.

"Po teisybei, vyriausiasis gydytojas tam mano Reksui turėjo paskirti kad ir kokią kuklią algelę. Apie jį žinojo visas mūsų Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus personalas, pacientai. Jeigu koks vaikas į skyrių pakliūdavo pakartotinai, klausdavo, kaip gyvena Reksas, ką jis vėl blogo padarė", – šypsodamasi prisimena 43 metus vaikų pediatrijai atidavusi gydytoja.

Ar pasakojamos istorijos buvo tikros? "Melagėlė aš esu. Sukurtos tos istorijos. Teisybės jose būdavo labai maža dalis, – neslėpė D.L.Kairienė, patikinusi, jog neplanuoja rašyti knygos vaikams. – Išdalinau visas tas istorijas. Smagiausia, kad vaikai paskui ir slaugytojų klausinėdavo, kur dabar yra Reksas, kur jis gyvena ir ką daro. Taip, ilgametis pasakų veikėjas – dar gyvas ir dabar laiką leidžia kartu su manimi."

Gydytoja džiaugiasi, kad dabar turi laisvo laiko, kurį gali leisti su senu šunimi apleistame sode ir žiūrėti į dangų.

Gydytoja džiaugiasi, kad dabar turi laisvo laiko, kurį gali leisti su senu šunimi apleistame sode ir žiūrėti į dangų.

Kaip sumažinti įtampą

"Sergantys vaikai ir taip būna įsitempę, o kai pradedi pasakoti istorijas, atsipalaiduoja ir kitą dieną jau laukia istorijos tęsinio, ką naujo papasakosiu apie gyvūną. Visada, kiek dirbau kokiose pareigose, stengiausi, kad pacientai ir jų tėvai greičiau atsipalaiduotų ir nepajaustų mūsų įtampos", – apie gimusių istorijų naudą pasakojo pašnekovė.

Pasak pediatrės, dirbdamas su vaikais turi būti ir aktorius. Visos skyriaus slaugytojos dažnai "apžaisdavo" vaikus įvairiausiais būdais: statant kateterį sakydavo vaikui, kad jis dabar – lėktuvas arba lenktyninė mašina, kuriai reikia įpilti kuro. Tada vaikas ir ranką kitaip ištiesia.

"Nebūtina bendraujant su vaiku nusileisti iki jo lygio. Kiekvienas randa savo metodą. Aš stengdavausi tapti ligonio drauge. Norėjau, kad vaikas suprastų, kad noriu jam padėti, kad atsipalaiduotų ir galėčiau ramiai jį apžiūrėti. Būtent todėl tas mano senas šuo turėjo tokias garbingas pareigas. Mūsų skyriuje beveik visi darbuotojai turėjo gyvūnų, apie kuriuos pasakodavome savo pacientams", – prisiminė pašnekovė.

Stresą malšindavo vandeniu

Gydytojų darbas – nuolatinis stresas, net kai palyginti būna rami diena. D.L.Kairienė nustebino savo streso malšinimo metodu: vienumoje ji atsidarydavo kabineto langą ir gerdavo šaltą vandenį. Toks metodas ypač veiksmingas būdavo žiemą. Pediatrė prisipažino, kad per savo darbo praktiką išgėrė daug vandens.

"Su sergančiu vaiku ne visada gali susikalbėti. Kartais jis šaukia iš skausmo. Stengiesi jam padėti, nustatyti tikrąją negalavimų priežastį, kad iš ligoninės išeitų geresnės savijautos. Skubios pagalbos skyriuje, kur dažniausiai guli vaikai su neaiškiais pilvo skausmais, viduriuojantys, skausmo priežastys gali būti labai įvairios: nuo chirurginės patologijos iki uždegimo", – pasakojo gydytoja.

Pakelti nuotaiką sau ir mažiesiems pacientams pediatrė stengdavosi ir kitais būdais. Viename iš darbo kabinetų langas išeidavo į vidinį ligoninės kiemą, kur prieš žiemos šventes buvo papuošiama eglė.

Gydytoja prašydavo administracijos papuošti eglutę gerokai anksčiau, kad ne tik ji, bet ir pacientai galėtų kuo ilgiau pasidžiaugti. Ji labai mėgdavo daryti šventes, su slaugytojomis uoliai joms ruošdavosi. Daug metų D.L.Kairienės vadovaujamo skyriaus eglutė buvo išrenkama stilingiausia.

Gydytoja prašydavo administracijos papuošti eglutę gerokai anksčiau, kad ne tik ji, bet ir pacientai galėtų kuo ilgiau pasidžiaugti.

Prieš šventes pintinėje atsirasdavo saldainių, kuriais pasivaišindavo iš procedūrų kabineto išeinantys vaikai. Tik kartais gydytoja nustebdavo, kad ir tėvai prisiimdavo saujomis saldainių.

Supainiodavo su viešbučiu

Ar per 43 darbo metus vaikai labai pasikeitė? D.L.Kairienė pastebi, kad vaikai išliko tokie patys, tačiau jų tėvų neaplenkė pokyčiai, ir ne visada malonūs.

Kai kurie tėvai ligoninėje esą tikisi vos ne viešbučio paslaugų. Slaugytojų net prašydavę atnešti kavos, nors kavos automatų galima rasti visoje ligoninėje. Pasitaikydavo, kad tėvų netenkindavo vaizdas per palatos langą.

"Kaip reaguodavau? Klausdavau: ponia, ar jūs ruošiatės pirkti šią palatą?" – nemaloniose situacijose gydytoja gindavosi humoro doze.

Pašnekovė atvira: ne visada pokalbiai su tėvais būdavę malonūs. "Kartais manęs klausdavo, kodėl aš susiraukusi. Ne iš piktumo, o iš rūpesčio. Kai vadovauji skyriui, esi atsakingas ne tik už save.

Prisimenu, kaip kartą prieš vidurnaktį atvažiavo moteris su vaiku. Pildau dokumentus, o ji: "Jūs turite mus su šypsena pasitikti." Įsivaizduojate, aš dirbu beveik parą, esu tam tikro amžiaus. Jei teikčiau SPA procedūras, gal ir turėčiau šypsotis. Žinoma, maloniau, kai pasitinka su šypsena. Bet jei nori padėti, turi būti susikaupęs", – paaiškino ji.

Ligoninė kaip avilys

Nemažai po pasaulį keliaujanti gydytoja apgailestauja, kad mūsų žmonės neįvertina, kiek daug medicinos paslaugų jie gauna. Kitose šalyse esą net elementaraus tyrimo tenka gerokai palaukti.

Pasak gydytojos, per tuos kelis jos darbo dešimtmečius stresas medikų darbe išliko toks pat, tačiau diagnostikos galimybės – gerokai pažengusios, ir Lietuva gali didžiuotis labai aukšto lygio medicina.

"Didžiuojuosi, kad dirbau vaikų ligoninėje. Ji kaip avilys, kur kiekvienas įneša savo indėlį, net atlikdamas mažus darbus", – pokalbį baigė D.L.Kairienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaip gaila

Kaip gaila portretas
Kad iš tikrojo pašaukimo yra tiek nedaug... Nedaug visose srityse, bet ačiū Dievui kad yra, kas ieško tas randa. Mums pati gydytoja pasakė: ieškokite tikrų gydytojų, jų yra, bet mažai. Ieškojome tikrai radome. O tie visokie su nupirktais diplomais ir darbo vietomis daro gėdą tiems tikriesiems... Yra kaip yra. Pagarba tikriesiems ir kad susuktų tuos, kurie pelnas kyšiai ir karjera tik rūpi, bet ne ligoniai, tik gauti iš ligonių... Ypač kur nedarbingumo pažymėjimus išdavinėja, va ten tai aukso kasyklos, tarp savęs pešasi, kuris daugiau gavo, nesidalija ir skundžia vieni kitus, arba tuos, kurie kyšių neima... Tokioje sistemoje tikriems išlikti yra labai sunku, este ėda bukiai...

Aida

Aida portretas
Sėkmės ir sveikatos. Nuostabus žmogus, geras specialistas.

Viktorija

Viktorija portretas
Labai nuoširdi ir gera gydytoja.Sekmės jums.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Vitės kvartale lapus šluoja senukai
  Vitės kvartale lapus šluoja senukai

  Lapais užversti kiemai gyventojams taip įkyrėjo, kad su grėbliais rankose į lauką nesibodi išeiti ir senjorai. Pasak Vitės bendruomenės narės Ritos Kuprelienės, jei savo darbą normaliai atliktų daugiabučius administruojančios įmonės darb...

  15
 • „Klaipėdos vanduo“ skelbs naują vadovo konkursą
  „Klaipėdos vanduo“ skelbs naują vadovo konkursą

  Šią savaitę AB „Klaipėdos vanduo“ valdybos posėdyje nutarta nutraukti įmonės generalinio direktoriaus konkurso procedūras ir skelbti naują konkursą. ...

 • Greičio matuokliui – nauja pozicija
  Greičio matuokliui – nauja pozicija

  Artėjant šaltajam sezonui uostamiestyje vėl keičiamos greitį fiksuojančių įrenginių vietos. Minijos gatvėje kurį laiką pažeidėjus fiksavęs greičio matuoklis nuo šiol veiks P.Lideikio gatvėje. ...

 • Kelyje – spąstai vairuotojams
  Kelyje – spąstai vairuotojams

  Jau kurį laiką Perkėlos gatvėje žioji pavojinga smegduobė. ...

  2
 • Dėl beglobių kačių – nerimas
  Dėl beglobių kačių – nerimas

  Nors laukinės katės turi būti šeriamos tik savivaldybės nustatytose vietose ir šiukštu ne po daugiabučių balkonais, gyventojų praktika – kiek kitokia. ...

  7
 • Ieškomas rangovas statyti daugiafunkcį centrą Gargžduose
  Ieškomas rangovas statyti daugiafunkcį centrą Gargžduose

  Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė tarptautinį daugiafunkcio centro konkursą. Ieškomas rangovas, kuris suprojektuotų bei pastatytų jau daugiau nei dešimtmetį gyventojų itin laukiamą modernią laisvalaikio ir spor...

  4
 • Nepavyzdingiems verslininkams – nuobaudos
  Nepavyzdingiems verslininkams – nuobaudos

  Nors dauguma uostamiesčio kavinių ir barų savininkų pagal išduotuose leidimuose numatytą terminą jau turėjo nugriauti lauko terasas, šį reikalavimą įvykdė tik pusė patikrintųjų. ...

  2
 • A.Vaitkus į Uosto direkciją negrįš
  A.Vaitkus į Uosto direkciją negrįš

  Po Vilniaus apygardos teismo sprendimo, pagal kurį buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus iš pareigų atleistas teisėtai, Susisiekimo ministerija, regis, neskubės skelbti naujo konkurso direktoriaus pareigoms. ...

  8
 • Režisierius G. Padegimas: „Opera „Kelionė į Tilžę“ diktuoja kūrėjui, o ne atvirkščiai
  Režisierius G. Padegimas: „Opera „Kelionė į Tilžę“ diktuoja kūrėjui, o ne atvirkščiai

  „Iki premjeros laiko liko nebedaug, tad mano mintyse tik būsimos operos vaizdiniai: matau personažus, atskiras scenas... Eduardo Balsio muziką klausiau daugybę kartų. Kita vertus, manau, kad repeticijose turi išlikti improvizacinis pradas&ldq...

 • Kalėdos neaplenks ir Atgimimo aikštės
  Kalėdos neaplenks ir Atgimimo aikštės

  Artėjant šventiniam laikotarpiui aiškėja, kaip šiais metais bus papuoštas miestas. Teatro aikštėje vėl ketinama įžiebti natūralią Kalėdų eglę, be dekoracijų neliks ir Atgimimo aikštė. ...

  5
Daugiau straipsnių