Kretingos gatvėje – konfliktas dėl „ratuotų“ moksleivių

Kretingos gatvės daugiabučių namų gyventojams trūko kantrybė – jų kiemus ne tik okupuoja automobiliais į pamokas atvykstantys moksleiviai, kai kurie mokiniai ėmė užstatinėti svetimas mašinas, žmonės liko neišvažiavę į darbus.

Užstato kitas mašinas

„Jokios tvarkos. Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija turi didžiausią kiemą, tačiau į jį įleidžia tik mokytojus su mašinomis ir motorolerius vairuojančius moksleivius. Visi kiti savo mašinas sukiša į aplinkinių daugiabučių kiemus“, – pasakojo Kretingos gatvės 18-ojo namo gyventojas Steponas.

Vairavimo įgūdžių neturintys mokiniai savo mašinas ne kartą mėgino į automobiliui skirtą stovėjimo vietą pastatyti atbuline eiga. Tačiau ne visiems tai pavyksta sklandžiai.

„Buvo atvejų, kai nesugebėję pastatyti teisingai, taip ir paliko skersai, užstatę kitą mašiną. Žmonės juk dirba, jiems į darbus reikia važiuoti, išeini į kiemą ir pamatai tokią „dovanėlę“. Kur jie nori, ten tegul stato, bet taip elgtis yra nevalia“, – piktinosi kita šios gatvės gyventoja Danutė.

Prišiukšlino kiemą

Gyventojų kantrybė trūko, kai po moksleivių viešnagių jų kieme, teko rinkti vaikų paliktas šiukšles.

„Susėda į mašinas ir jose užkandžiauja. Kas liko – viską meta pro langą, ant žemės. Maisto pakuotės ar bananų žievės taip ir lieka, jie išvažiuoja, kažkas kitas esą turi surinkti visa tai“, – piktinosi klaipėdiečiai.

Gyventojų kantrybė trūko, kai po moksleivių viešnagių jų kieme teko rinkti vaikų paliktas šiukšles.

Gyventojai teigė, kad kreipėsi į ugdymo įstaigos administraciją, tačiau išgirdo, kad į mokyklos kiemą mokinių mašinos neįleidžiamos.

„Skambinome į policiją, išgirdome, kad dėl niekų nevažinės. Juolab jei kiemas nėra privatus. Žmonės jau tokie pikti, kad tikrai fotografuos šiuos mokinius ir siųs policijai ir mokyklos vadovybei nuotraukas“, – tikino gyventojai.

Trūksta vietos

Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos direktorius Nikolaj Petunov aiškino, kad esą mokykla jokių skundų iš gyventojų nesulaukė.

„Nežinau, kodėl visur skundžiasi, tik ne mums. Mes laikomės tvarkų“, – iš pradžių mėgino aiškino įstaigos vadovas.

Tačiau išklausęs gyventojų perduodamus nusiskundimus, mokyklos direktorius patikino, jog kreipsis į mokinių tėvus, kad šie paauklėtų atžalas dėl elgesio kaimynų kiemuose.

„Mūsų mokyklos kiemas statytas 1965 metais. Nėra jis didelis. Yra ženklas, kuris leidžia įvažiuoti tik elektrinėms transporto priemonėms ir motoroleriams. Kartais net patys mokytojai neberanda vietos savo mašinoms, jei atvažiuoja į penktą ar šeštą pamoką“, – pasakojo N. Petunov.

Mokyklos direktorius tikino, kad moksleiviai informuoti, kur galėtų statyti mašinas, nesukeldami konflikto.

„Bet jei žmonės nepatenkinti, reikės pašnekėti. Keista, kad vaikai mašinomis važiuoja į mokyklą, dauguma jų gyvena čia pat, šiame rajone. Tai nuo auklėjimo priklauso, nuo pačių tėvų supratingumo“, – kalbėjo N. Petunov.

Mokyklos vadovas pripažino, kad dėl daugybės automobilių mokyklos kieme teko mokėti baudą už tai, kad komunalininkai negalėjo išvežti šiukšlių konteinerių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

pabliaukime kartu

pabliaukime kartu portretas
idomus ir keisti tie lietuviai leido savo kiemus paversti auto parkavimo aisktelemis- tepalai,kondensatas is kondicionieriu,gumos atliekos nuo padangu kiemuose.lai savivaldybes savo lesomis irengia parkavimo vietas kiemuose,tepalu surinktuvus,parkavimo zenklus...arba ko reikejo tai savo lesomis savivaldybes pateikia raudonas linijas kiemu ir baigsis kiemu parkavimo mokescio surinkimas.Bet versiai tik bliauti moka vienas ant kito..

Čiaupas

Čiaupas portretas
Žemynos kiemas, nesvarbu kada statytas, yra didžiulis. Jame tilptų kokie 50 automobilių. Net jei tai ir per mažai, vis tiek nuimtų krūvį nuo aplinkinių kiemų ir sumažintų konfliktų kiekį. Direktoriau, mąstyk.

Xm

Xm portretas
Z karta pareigų ir smegenų neturi. Susimeskit pinigėlius, nupirkit makroflekso ir pripurkškit į išmetimo vamzdžius. Tylą ir ramybę garantuoju. Veikia puikiai!
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių