Automobilių remontas – lyg spąstai

Naujus automobilius "Honda" įsigiję klaipėdiečiai pateko į savotiškus spąstus. Pasikeitus šių mašinų gamintojo atstovui Lietuvoje, pajūrio gyventojai automobilius garantinio remonto yra priversti gainioti per visą šalį – į Kauną arba Vilnių. Tačiau iššvaistytų  šimtų litrų degalų kainos niekas nesiruošia kompensuoti.

Naujus automobilius "Honda" įsigiję klaipėdiečiai pateko į savotiškus spąstus. Pasikeitus šių mašinų gamintojo atstovui Lietuvoje, pajūrio gyventojai automobilius garantinio remonto yra priversti gainioti per visą šalį – į Kauną arba Vilnių. Tačiau iššvaistytų  šimtų litrų degalų kainos niekas nesiruošia kompensuoti.

Tenka važiuoti ir dukart

Klaipėdietis Vytautas Jonaitis situaciją, į kurią pateko, vadina pirkėjo įvarymu į kampą.

"Jau pusmetis, kaip šių automobilių savininkai iš Klaipėdos dėl menkiausio gedimo turi važiuoti į Kauną arba Vilnių, nes Klaipėdoje nebegalima atlikti garantinio remonto. Suplyšo guma ar sugedo automobilio statymo sistemos daviklis, važiuok visą dieną per visą Lietuvą, kad suremontuotum. Tai juk – visiškas absurdas. Niekas išlaidų nekompensuoja, o už 200 litų aš Vilniaus net nepasieksiu", – tikino klaipėdietis.

Pirmą kartą mašinos savininkas į Kauną ar Vilnių važiuoja tik nustatyti defekto. O kad būtų padarytas remontas, jam teks atvažiuoti dar kartą, o gal ir du.

Vyras automobilį "Honda CRV" įsigijo išperkamosios nuomos būdu prieš dvejus metus.

"Tuo metu mano apsisprendimą pirkti tokį automobilį lėmė geros išperkamosios nuomos sąlygos ir tai, kad Klaipėdoje veikė servisas, kuris vykdė visą šių automobilių techninę priežiūrą ir garantinį remontą", – pabrėžė V.Jonaitis.

Tačiau sugedus guoliui, vyras šiame servise išgirdo tik apgailestavimą.

"Aš žinau šiuos meistrus, jiems priekaištų neturiu. Tačiau paaiškėjo, kad kai tik "Hondos" atstovais Baltijos šalims tapo estai, viskas pasikeitė. Toks jausmas, kad viskas daroma taip, kad tik niekas nepirktų automobilių "Honda". Mano keli bičiuliai turi šias mašinas ir jau galvoja, kaip jas parduoti ", – pasakojo vyras.

Prasibrovė iki Londono

Įpykęs, kad negali nedidelio remonto atlikti savame mieste, klaipėdietis parašė laišką įmonei "Honda Motor Europe Ltd. Estonian Branch".

Ši estų įmonė yra oficiali "Honda Motor" atstovė Baltijos šalyse. Prieš tai šių automobilių gamintojo atstovė Lietuvoje buvo Suomijos automobilių verslo bendrovės "Veho Group Oy" valdoma įmonė "Veho". Tačiau bendrovė sustabdė savo veiklą šioje srityje.

"Iš estų jokio atsakymo net negavau. Nesiteikia jie su manimi kalbėti. Parašiau laišką į Londone įsikūrusį "Honda Motor" centrinį biurą. Va, tik tuomet sulaukiau atsakymo iš estų", – tikino klaipėdietis V.Jonaitis.

Bijo prarasti garantiją

V.Jonaitis savo automobilį pirko klaipėdiečių ausiai gerai žinomos įmonės "Hondera" vietoje įsikūrusioje įmonėje "Bonum auto".

"Aš dėl to ir rinkausi "Hondą", o ne kitos markės automobilį. Neturiu jokių priekaištų šiam automobiliui, puiki tai mašina. O ir visi žinojo, kad "Honda" remontuojama Klaipėdoje. Juk niekas mūsų neperspėjo ir neinformavo, kad pasikeis kažkokios sąlygos", – retoriškai klausė klaipėdietis.

V.Jonaitis nuogąstavo, kad gali prarasti garantijas, jei savo automobilio techninę priežiūrą patikės ne gamintojo servisui.

"Tepalus pakeisti Klaipėdoje aš dar galiu, mūsų meistrams dar tai leidžiama, tačiau garantinio remonto estai neleidžia atlikti", – nustėręs pasakojo vyras.

"Honda Motor Europe Ltd." Estijos filialo Paslaugų departamento vadovas Kaupo Veegenas V.Jonaičiui laiške parašė, kad įmonė "Bonum auto" niekada nebuvo oficialus "Hondos" atstovas Klaipėdoje. Esą dar praėjusių metų viduryje sutartis dėl garantinio remonto ar techninės priežiūros su šia įmone buvo nutraukta.

"Abejingai konstatuota, kad jie apgailestauja dėl nepatogumų ir pasiūlė važiuoti į Kauną, į "Nissan" servisą. Na, gal jis arčiau nei Vilnius", – nusistebėjo V.Jonaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nata

Nata portretas
Prieš porą metų ta pati situacija buvo su Citroen. Užsidarė atstovybė Klaipėdoje. Servisas buvo tik Šiauliuose, Kaune ir Vilniuje. Ir važiavome dėl įvairių garantinių ir aptarnavimo remontų į Šiaulius, o ką daryti. Ir niekas apie tai straipsnio neparašė :)

To idomu

To idomu portretas
Ne tame esmė kiek dabar važinėja garantinių Hondų. Esmė tame, kad po poros metų garantinių Hondų tikrai gali nebūti nei vienos. Kam man mašina, jeigu kokiam grantiniam remontui reikės važiuoti į Vilnių ?

Enzzo

Enzzo portretas
Juk remontas yra tada kai normalus zmogus remontuoja ir tas kuris suvokia kad remontuoja ne menesiu o normalei kad vaziuotum kur nori !
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ministerija kloja pamatus vėjo energetikai Baltijos jūroje
  Ministerija kloja pamatus vėjo energetikai Baltijos jūroje

  Siekiant valstybės strateginių tikslų atsinaujinančioje energetikoje ir tam išnaudoti jūrinio vėjo potencialą Baltijos jūroje, Energetikos ministerijos užsakymu Klaipėdos universiteto mokslininkai atliko išsamią jūrinio vėjo plėtros...

  5
 • Dangės upėje – unikalios buriavimo varžybos
  Dangės upėje – unikalios buriavimo varžybos

  Jūros šventės išvakarėse, liepos 25 d., vyks unikalios „Optimist“ klasės jachtų buriavimo varžybos „Pagauk optimistą Dangėje!“, kuriose bus galima išvysti ne vieną garsų klaipėdietį. Varžybų Dangės up...

  2
 • Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas
  Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas

  Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas, skelbia kurorto savivaldybė. ...

 • Autistą sūnų auginanti mama: visad išėjus į viešumą bijau, kad mums iškvies policiją
  Autistą sūnų auginanti mama: visad išėjus į viešumą bijau, kad mums iškvies policiją

  Klaipėdietė Darja, turinti sūnų su autizmo spektro sutrikimu, sako kasdien susidurianti su aršiu visuomenės požiūriu į jos vaiką. Situacija bėgant metams ir berniukui augant tampa vis sunkiau suvaldoma – vargina nuolatiniai pasiai&scaron...

  72
 • Uostamiesčio kavinėse tyko pavojai
  Uostamiesčio kavinėse tyko pavojai

  Ne visada restoranuose, kavinėse ir baruose ant lankytojų stalų patiekti estetiškai atrodantys patiekalai yra saugūs sveikatai. Per pirmą šių metų pusmetį uostamiesčio viešojo maitinimo įstaigose užregistruota daugiau nei pustre...

  2
 • Į globalias problemas – lokaliai
  Į globalias problemas – lokaliai

  Vakar pas Klaipėdos merą apsilankiusi asociacijos "Žalia banga" pirmininkė Dalia Žukienė išreiškė rūpestį dėl liūdnų visuotinio atšilimo pasekmių. ...

  17
 • Konteineriai išdalyti, rūšiuoja ne visi
  Konteineriai išdalyti, rūšiuoja ne visi

  Siekiant tvarkingiau rūšiuoti žaliąsias ir biologiškai skaidžias maisto atliekas, šiemet Klaipėdos individualių namų gyventojams išdalyti 2 500 konteinerių. Iki šiol žaliosios atliekos – žolė, lapai, š...

 • Jūros šventė – išbandymas tarnyboms
  Jūros šventė – išbandymas tarnyboms

  Kitą savaitę uostamiestyje startuos jubiliejinė Jūros šventė, į Klaipėdą priviliosianti tūkstančius turistų. Masiniai, kelias dienas truksiantys renginiai pareikalaus įtemptesnio transportininkų, komunalininkų, policijos pareigūnų, vie&s...

  6
 • Kadetų mokykloje – uniformos ir mokytojams?
  Kadetų mokykloje – uniformos ir mokytojams?

  Nuo rugsėjo pradėsiančioje veikti Klaipėdos kadetų mokykloje uniformuoti turėtų būti ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai. Taip mano mokyklos iniciatyvinės grupės aktyvistai, šioje įstaigoje nuo rudens užsiimsiantys užklasiniu vaikų ugdymu...

  22
 • Kurorto užribiuose – nelegalių verteivų rojus?
  Kurorto užribiuose – nelegalių verteivų rojus?

  Palangos valdžiai pažabojus elektrinių paspirtukų anarchiją centrinėje miesto gatvėje, šių transporto priemonių nuomotojai nėrė į užribį. Aiškėja, jog kurorte tokias paslaugas teikia visas būrys verteivų, kurie net nesivargina ga...

Daugiau straipsnių