Vario tiltai – tarp Klaipėdos ir Stokholmo

 • Teksto dydis:

Klaipėdos brass kvinteto rengiamos „Vario tiltų“ serijos ketvirtoji programa nuties muzikinį tiltą per Baltijos jūrą tarp Klaipėdos ir Stokholmo. Joje pasirodys Švedijos sostinėje gyvenantis ir kuriantis trimitininkas Tomas Poulsonas.

Svečias yra prestižinių tarptautinių konkursų laureatas, „Stockholm Chamber Brass“ kvinteto narys. Beje, šis ansamblis prieš kelerius metus jau lankėsi Lietuvoje ir savo meistriškumu pavergė Trakų fanfarinės savaitės dalyvius bei klausytojus. T.Poulsonas taip pat yra „WorldBrass“ ir „KammarensembleN“ narys.

Karališkosios Škotijos konservatorijos auklėtinis T. Poulsonas daug koncertuoja kaip solistas su garsiais Europos simfoniniais ir kameriniais orkestrais, groja kamerinę ir šiuolaikinę muziką. Atlikėjo koncertų geografija aprėpia Europą, Aziją, Afriką ir Šiaurės Ameriką.

Trimitininkas dega aistra šiuolaikinei muzikai: nuolat inspiruoja ir atlieka dabarties autorių kūrinių premjeras, dažnai pasirodo kaip kviestinis solistas su pripažintais šiuolaikinės muzikos kolektyvais „Ensemble Modern“ (Vokietija), „Aarhus Sinfonietta“ (Danija) ir kitais. Be aktyvios koncertinės veiklos, jis noriai dalijasi savo instrumento paslaptimis su jaunąja karta: veda meistriškumo užsiėmimus, kartu su „Stockholm Chamber Brass“ ansambliu jau kelerius metus rengia Vasaros akademiją jaunimui.

Trimitininkas T. Poulsonas. / Asmeninio archyvo nuotr.

T. Poulsonas savaitę vedė meistriškumo seminarą Klaipėdos brass kvinteto nariams ir kartu su jais parengė šią virtuoziškumo nestokojančią koncertinę programą. Joje nuskambės ir solinis trimitininko atliekamas kūrinys – škotų kompozitoriaus Oliverio Searle’o „Sequenza“. Koncerte publika taip pat išgirs vengrų autoriaus Frigyeso Hidaso bei vokiečių kompozitoriaus ir trimitininko Oskaro Böhme’ės sekstetus, kuriuos T.Poulsonas atliks kartu su kolegos trimitininko Sigito Petrulio vadovaujamu Klaipėdos brass kvintetu, kuriame dar groja Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Klaipėdiečių ansamblis taip pat atliks uostamiesčio kompozitorių muziką: Alvido Remesos „Nidos siuitą“ bei šį spalį 70-mečio jubiliejų mininčio Remigijaus Šileikos kūrinį „Vario graviūra“.

Koncertinė programa „Vario tiltai IV“ Klaipėdos koncertų salėje skambės šį penktadienį 18.30 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šaunuoliai

Šaunuoliai portretas
kad išliko ir dar netgi gastroliuoja. Juos aš labai mėgstu tik nevisada pataikau ,,pagaut" kur bus koncertas. Sako kad jie nevengia ir šiaip sau viešai už dyka kur nors pagrot...Taip ir pažinsi kur tikras Žmogus o kur tik pelno sunkėjai. Sėkmės Jums, tegul jums bus tik geriau ir geriau.. Ir neišnykit!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių