Uostamiestyje – teatrinis sujudimas

Jau kitą savaitę pajūris visai pelnytai taps teatro sostine. Vien tik lietuviško teatro vitrinoje dalyvaus pusė šimto teatrų ir festivalių atstovų iš Vokietijos, Prancūzijos, Pietų Korėjos, JAV ir kitų pasaulio šalių. Pirmą kartą Klaipėdos dramos teatro organizuojamas renginys – tik įžanga į jau tradiciniu tapusį tarptautinį teatro festivalį "TheATRIUM".

Vienas po kito

Klaipėdos dramos teatro komandos iniciatyva gegužės 21–26 d. uostamiestyje įvyks pirmoji tokio masto Lietuvos teatro vitrina (angl. Showcase).

Per kelias dienas bus parodyta penkiolika geriausių mūsų šalies kūrėjų darbų, kuriuos stebės kompetentingi užsienio ekspertai.

Programoje – įsimintiniausi pastarųjų kelerių metų lietuvių spektakliai.

Anot organizatorių, teatralams tai puiki proga būti pastebėtiems ir užmegzti naudingų ryšių su žinomais vadybininkais, ekspertais, o Klaipėdos žiūrovams – pamatyti naujausius lietuviškus spektaklius vienoje vietoje.

Pasibaigus vienam renginių maratonui, prasidės kitas.

Birželio 2–16 d. Klaipėdoje jau trečią kartą organizuojamas tarptautinis teatro festivalis "TheATRIUM" į Lietuvos pajūrį atvilios daugybę ryškių užsienio menininkų iš Belgijos, Vokietijos, Graikijos, Čekijos, Prancūzijos, Lenkijos, Pietų Korėjos.

Kokybiškų festivalių sostinė?

Festivalio "TheATRIUM" organizatoriai kruopščiai atrinko ir paruošė dešimties pasirodymų programą, kuri prasidės ir bus uždaryta atlikėjų Alice Phoebe Lou ir Dhafero Youssefo koncertais.

Patys tolimiausi svečiai atvyks net iš Pietų Korėjos.

"Ką tik vyko tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis, prasideda lėlių teatro festivalis "Materia magica". Klaipėda pamažu tampa kokybiškų festivalių miestu. Ir tai galėtų tęstis ne tik gegužę, birželį, bet ir likusiais mėnesiais. Kodėl gi ne? Tai būtų labai gera miesto vizitinė kortelė. Ne masinės šventės su daug alaus ir kvailos muzikos, o civilizuotas miestas Klaipėda. Taip aš jį įsivaizduoju", – apibendrino Klaipėdos dramos teatro meno vadovas Gintaras Grajauskas.

Abiejų teatro renginių biudžetas, numatoma, sieks 230 tūkst. eurų. Tačiau be finansinės uostamiesčio verslininkų pagalbos nei festivalis, nei lietuviško teatro vitrina veikiausiai neįvyktų.

Trečiadienį Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys ir bendrovės "Birių krovinių terminalas" generalinis direktorius Vidmantas Dambrauskas pasirašė festivalio mecenavimo sutartį.

Įmonė įsipareigojo paremti tarptautinį festivalį ir Lietuvos teatro vitriną 30 tūkst. eurų suma, su galimybe pratęsti sutartį dar dviem metams.

Svarbiausias kriterijus – absoliutus skaidrumas, dėl kurio mecenatui nekyla jokių abejonių.

"Mums tai be galo svarbu, nes dėl rėmėjų lėšų mes ir išgyvename, galime organizuoti renginius", – atkreipė dėmesį T.Juočys.

Tikisi savivaldybės pripažinimo

Klaipėdos dramos teatro atstovai norėtų nebespėlioti, ar iš Klaipėdos savivaldybės festivalis gaus finansavimą kitiems metams, bet būti užtikrinti, kad savivaldybė pripažins jį reprezentaciniu ir užtikrins nuolatinį finansavimą.

Jau neturėtų kilti abejonių, kad festivalis reikalingas miesto ir Vakarų regiono kultūriniam gyvenimui.

"Mes norime stabilaus pagrindo po kojomis. Vargina visą laiką vaikščioti peilio ašmenimis. Verslas mums davė labai gerą startą, bet miestas arba turi pripažinti ir išlaikyti renginį, arba ne. Šį klausimą mes norime užduoti savivaldybės tarybai", – kalbėjo T.Juočys.

Antrus metus festivalį bei vadinamąją vitriną remia ir Lietuvos kultūros institutas.

Pasak Lietuvos kultūros instituto atstovės ir teatrologės Vlados Kalpokaitės, festivalio vadovai, rengdami teatro vitriną, patys parodė iniciatyvą ir kreipėsi pagalbos. Todėl institutas dar žiemą suorganizavo Pietų Korėjos teatralų vizitą į Klaipėdos dramos teatrą ir apmoka kelių tolimų svečių keliones į Lietuvos teatro vitriną.

Pirmojo "TheATRIUM" biudžetas buvo apie 105 tūkst. eurų, jame apsilankė 4 tūkst. žiūrovų, antrojo festivalio biudžetas – 195 tūkst. eurų, o apsilankė 5 tūkst. žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Įdomu

Įdomu portretas
Vienaakis geras Karabaso draugas
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių