Su Klaipėdos kameriniu orkestru V. Čepinskis pasirodys kaip dirigentas ir kompozitorius

 • Teksto dydis:

Talentingasis menininkas Vilhelmas Čepinskis, kurį publika pirmiausia pažino kaip smuikininką, pastaruoju metu vis dažniau pasirodo kaip dirigentas ir kompozitorius. Dvigubame amplua jį publika išvys ir būsimoje koncertinėje programoje „Infinitum“, kurią jis rengia kartu su bičiulio ir kolegos Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru.

Du kūriniai – su dedikacijomis

„Nesu kompozitorius ir nepretenduoju į tokį titulą“, – tvirtino V.Čepinskis. Kūryba jam yra pabėgimas nuo kasdienybės ir išsilaisvinimas nuo galvoje skambančių ir ramybės neduodančių melodijų. „Mano muzikoje svarbiausia harmonija ir melodija. Noriu, kad mano muzika perteiktų ramybę, pilnatvę ir gėrį“, – teigė jis.

„Koncerte skambės du V.Čepinskio kūriniai su dedikacijomis, – atskleidė M.Bačkus. – Tai siuita violončelei ir orkestrui „Infinitum“, kurią jis dedikavo man. Aš jau atlikau kūrinio premjerą Šiauliuose, o dabar jis pirmąkart suskambės Klaipėdoje. Antrąjį kūrinį „Improvviso“ Vilhelmas dedikavo Klaipėdos kameriniam orkestrui. Mes jį savo programoje grosime pirmąkart.“

„Mane su šiuo orkestru siejo ir vis tebesieja graži bendrystė. Šis kūrinys parašytas romantiniu stiliumi“, – sakė V.Čepinskis.

Nuo pjesės iki siuitos

V.Čepinskio siuitos „Infinitum“ pavadinimas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia begalybę. Autoriaus pasakojo: „Siuita violončelei ir orkestrui yra vienas stambesnių mano kūrinių, parašytas 2020-aisiais. Prieš tai buvau parašęs tik pjesę violončelei su orkestru, kuri vadinosi „Somnium“ / „Sapnas“. Tame kūrinyje norėjau perduoti tą saldžią ramybę, kurią žmogus jaučia užmigdamas. Parašiau šią pjesę savo bičiuliui, didžiam menininkui, Klaipėdos kamerinio orkestro vadovui M.Bačkui. Jam kūrinys labai patiko ir jis paprašė parašyti koncertą violončelei, šią pjesę panaudojant kaip lėtąją dalį. Aš parašiau ne koncertą, o keturių dalių programinę siuitą. Pirmoji jos dalis „Infinitum“ /„Begalybė“ – amžinas judėjimas. Antroji dalis „Somnium“ / „Sapnas“ – ramybė, šiluma. Trečioji dalis „De facto“ / „Realybė“ – tai vienintelė dalis, kurioje vyrauja chaosas, neišvengiamybė, mirties grimasa ir jos neišvengiamumas. Ketvirtoji dalis „Sacramento“ / „Priesaika. Susitaikymas“ – žmogaus siela išsilaisvina iš to košmaro ir pradeda atsargiai dairytis aplinkui, kilti į viršų. Apima nuostabus šilumos, ramybės, šviesos jausmas. Viskas, kas baisu, vis tolsta ir tolsta, tu vis kyli ir kyli. Pagaliau atsirandi tame taške, kai ateina laikas priesaikai ir susitaikymui...“

W.A.Mocarto „Jupiterio simfonija“

Koncerte taip pat bus atlikta Wolfgango Amadeuso Mozarto Simfonija Nr. 41, kuri dar vadinama „Jupiterio simfonija“. Simfoniniam orkestrui parašyta kompozicija suskambės atliekama styginių orkestro ir timpanų.

Tai viena iš žinomiausių W.A.Mocarto simfonijų, kuri tapo paskutine jo kūrybos kataloge. Simfonija yra nuotaikinga ir energinga, didesnės apimties, nei kitos tuo metu įprastos simfonijos. Tikriausiai dėl šių priežasčių kūrinys buvo pramintas „Jupiterio simfonija“ (pagal senovės romėnų vyriausią dievą Jupiterį). Kompozitorius Robertas Schumanas ją vadino nepriekaištingu kūriniu.

Koncertas „Infinitum“ vyks šį šeštadienį 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

svarbu sužinoti

svarbu sužinoti portretas
Ar Čepinskis – antivakseris? Jei taip, tai...

TIK AR BUS NORINČIŲ KLAUSYTIS ANTIVAKSERIO

TIK AR BUS NORINČIŲ KLAUSYTIS ANTIVAKSERIO portretas
Lai Orlauskui diriguoja ...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių